Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

damiand525

Forumowicz
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe pola

 • Województwo
  mazowieckie
 • Auto
  Opel Signum 1.9 CDTI 150KM 2004

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

damiand525's Achievements

Nowy

Nowy (1/7)

0

Reputation

 1. Kąt lustra pochyla się w stronę ziemi bez mojej ingerencji podczas normalnej jazdy na wprost. Jeszcze kilka dni temu tego problemu nie było. Zastanawiam się czy warto rozbierać lusterko i szukać tam przyczyny jeżeli samo sterowanie z joysticka w drzwiach kierowcy działa poprawnie. Chyba, że jest tam jakiś czujnik położenia tego lustra, bo lustro musi jakoś znać swoje położenie, żeby poprawnie kąt ustawić z pamięci.
 2. Witam. Mam problem z lewym lusterkiem po stronie kierowcy. Lusterko samo zmienia położenie w taki sposób, że po chwili patrzy w ziemię i jest zwrócone ku kierowcy po kilku minutach jazdy oraz jeżeli wybiorę klawisz pamięci na fotelu kierowcy z zapisanymi ustawieniami. Lusterko w momencie gdy samo porusza się (zmienia kąt jednocześnie w dwóch płaszczyznach jakby naciskał jednocześnie przycisk prawy i dolny) bez mojej ingerencji to widać jak "zacina się" przy tym ruchu. Druga sprawa to lusterko bez problemu można ustawić elektrycznie i zostaje później w tej pozycji aż do wyłączenia silnika i kolejnej jazdy. Poza tą samoczynną zmianą położenia lusterka lewego wszystko działa poprawnie tzn. sterowanie lusterkami i ich składanie. Sprawdzony i przeczyszczony panel z przyciskami w drzwiach kierowcy.
 3. W Signum chyba więcej rozbierania mnie czeka, bo mam dojście tylko do bezpieczników. Reszta jest zabudowana za obiciem bagażnika. Czy można odłączyć przewody od REC nie odłączając akumulatora?
 4. Przeglądałem schematy w TISie i widzę, że obwód grzania foteli leci przez przekaźnik K1_X97 w REC. Jeżeli chciałbym go sprawdzić/wymienić to dużo rozbierania jest z tyłu, żeby się do niego dobrać? Trzeba wyjmować moduł REC żeby wymienić ten przekaźnik?
 5. Dane modułu BCM: Numer części:13168781 Numer wersji oprogramowania: C11C86 36034503 Hardware key number: ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ Opis systemu: TEMIC04 Variant programming: 0x20202020202020303030343831333432 Kod alfa: EG Data produkcji: FFFFFFFFFFFF Code Index and version:
 6. Jakieś pomysły jeszcze macie? Fotel kierowcy jest wentylowany jakby to miało jakieś znaczenie. Wentylacja również nie działa, bo wcześniej było słychać szum wentylatorów.
 7. W desce rozdzielczej po lewej stronie (od strony kierowcy) pod zaślepką jest skrzynka z bezpiecznikami i tam bezpiecznika 18 nie mam. Chyba, że jak piszesz trzeba drzwi rozbierać i tam znajduje się ten bezpiecznik 18 ale chyba tam nic nie ma dotyczącego grzania foteli. Dziwne jest to, że przestały grzać oba fotele jednocześnie.
 8. Jeżeli chodzi o bezpieczniki po stronie kierowcy to od początku nie mam tam bezpiecznika 18. Patrząc w rozpiskę bezpieczników na internecie nie było tam bezpiecznika gdyż przy numerze 18 brak opisu. Załączam zdjęcie czy chodzi o dobrą skrzynkę bezpieczników.
 9. Kilka dni temu przestało działać podgrzewanie foteli z przodu. Podświetlenie włączników od grzania foteli po włączeniu świateł mijania działa. Brak natomiast podświetlenia diodą gdy podgrzewanie jest włączone. Dostrzegłem w nocy, że gdy włączam grzanie foteli pokrętłem to bardzo delikatnie zapala się dioda informująca o grzaniu fotela. Fotele są elektrycznie regulowane z pamięcią. Regulacja i pamięć działa. Bezpieczniki w REC 15 i 16 są dobre (nie wymieniałem). Włączniki podgrzewania rozebrane i pomierzone są sprawne.
×
×
 • Create New...
UP