Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Saalami

Forumowicz
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Saalami

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe pola

 • Województwo
  dolnośląskie
 • Auto
  Opel Vectra C 1.9 CDTI 150 KM

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprawdziłem teraz zbiorniczek, w środku jest jakiś osad, niby kolejny dowód na walniętą uszczelkę. Dodam, że podczas testu uszczelki, woda w zbiorniczku dochodziła prawie że do korka, a po chwili opadała do swojego miejsca.
 2. Tak jak pisałem wyżej, wtryski były sprawdzone i nadają się do jazdy, nie trzeba ich jeszcze regenerować (a dokładnie dwóch, bo są najsłabsze). Bardzo możliwe, że jest to koło pasowe, drgania mam nie za mocne, ale są odczuwalne. Zastanawia mnie fakt z tą uszczelką.
 3. P.S. Uszkodzone koło pasowe powoduje także wibracje w kabinie? Tak jakby wtrysk był walnięty?
 4. A jak to może być z tą uszczelką? Jeżeli mechanik powiedział, że walnięta i w sumie objawy na to wskazują, a mój tester tego nie wykazał... Sprawdzałem tester, dmuchnąłem buzią i zmienił kolor. Jak sprawdzić uszczelkę inaczej? Oprócz rozkręcając głowicę.
 5. Hmmm. Jest bardzo dziwna sprawa, około miesiąca dałem samochód do warsztatu, aby sprawdził uszczelkę pod głowicą, skaczącą temperaturę, ew. wyciek ze zbiorniczka wyrównawczego, wyciek ze zbornika płynu do spryskiwaczy, sprawdzenie wtrysków (bo chciałem robić mapę i nie raz dziwnie odpalał i chodził) i sprawdzali dziwne stukanie/obijanie czegoś w silniku, ale tego nie wykryli. Więc stwierdzili, że CO2 znajduje się w układzie chłodzenia, także uszczelka kaput. wtryski 2 na 60%, kolejne 2 na 75%, co do stukania, to tak jak napisałem, nie wykryli tego, ale mam nagrany filmik, także wrzuc
 6. No nic, napisałem do Rafalg, zobaczymy jak to się dalej potoczy. Kto wie, może jakiś swap będzie bardziej opłacalny.
 7. Hmm, niby uwzględniali wymianę nie samej uszczelki, bo jak wiadomo, na pewno znajdzie się parę rzeczy do zrobienia przy okazji. Jeden warsztat powiedział, że do 3 tysięcy (jeżeli będzie więcej rzeczy do zrobienia) inny do 5. Dlatego też pytam czy są to normalne koszta. Jeżeli jest jakiś mechanik z forum rozważę również oddanie Vectry w jego ręce
 8. Witam, Padła mi uszczelka pod głowicą, jeden mechanik mówi, że naprawa oscyluje w granicach 3 tyś zł, drugi do 5 tyś. Pytanie brzmi czy rzeczywiście jest to tak kosztowne? Może jest jakiś mechanik z forum i podjąłby się tego zadania? Czy nie lepiej kupić używany silnik? Mechanik powiedział mi również, że cieknie spod klap wirowych - może to być cieknące turbo.
 9. Zamontowałem do zbiorniczka wyrównawczego i nie "bulgotało" w ogóle, robiłem test 2 razy.
 10. Witam, Kupiłem tester do uszczelki pod głowicą (Co2), oczywiście po podłączeniu do zbiorniczka wyrównawczego nie działa i nie będzie działał, dlatego muszę go podłączyć do chłodnicy. Pytanie brzmi... Gdzie znajdę korek od chłodnicy, aby podłączyć ten tester? Vectra C 1.9 CDTI 150 KM. Dzięki.
×
×
 • Create New...
UP