Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Ronal

Forumowicz
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Ronal

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe pola

 • Województwo
  dolnośląskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, czy ktoś miał doświadczenia z tanimi chińczykami na Androidzie? Widzę, że za poniżej 300 zł. Można zamówić ze znanej strony takiego na Androidzie 8.1, co ma moduł GPS i widziałem na necie, że jakoś to niby działa i gra. Ogólnie nie wymagam wiele, po prostu fabryczne radio cdr 2005 szwankuje (przerywa i gubi stacje), w dodatku nie ogarniam po prostu jego użytkowania. Nie potrafię znaleźć sprawnie interesującej stacji, w ogóle nie wyszukuje mi większości znanych mi stacji. W normalnym radio które miałem nawet w Mondeo fabrycznym, to obsługa była intuicyjna. Dla mnie to udręka. Używane kosztują koło 100 zł. A nic lepszego nie włożę np. CD 30 bo to Vectra 2003 rok przed-lift, z wyświetlaczem GID obsługa komputerem z manetki. Wiem że problem jest z przyciskami z kierownicy, niby to radio ma opcję uczenia się przycisków i widziałem, że wystarczy połączyć kable od sterowania z wiązki i może działać - Nie liczę na to jakoś szczególnie. No ale jeśli te chińczyki się resetują, czy np. w zimę nie działają jak jest zimno, lub inne historie, to sam nie wiem... Widzę, że u nas Janusze sprzedają te same radia często 2 razy drożej.
 2. Od siebie dorzucę, że udało się odblokować tempomat aczkolwiek w Silniku był problem - Wyskakiwało że przekroczono czas oczekiwania czy coś takiego. Myślałem że już tego nie odblokuje, zarówno w programie Op-com od Chińczyka jak i jakiejś Polskiej wersji, ale wreszcie zaskoczyło za którymś razem akurat w Chińskiej wersji więc jest okej. Sam interfejs to wersja 1.99. Wszędzie indziej odblokowało bez problemu od razu. Ogólnie nie udało mi się wyłączyć informacji o usterkach - Wyskakuje mi błąd i żeby skontaktować się z producentem, w Chińskiej wersji tak samo błąd nie da się w ogóle wejść do programowania. Także chyba będzie trzeba sam przewód zmostkować jak Kolega radził.
 3. Dzięki za info. Chłopaki będę działać w takim razie.
 4. Chłopaki, mam pytanie bo komputer odblokowałem już dawno jest spalanie itd. Ale pojawia się komunikat uciążliwy o braku płynu od spryskiwaczy, no a tu nie mamy czujnika tego płynu, da się to jakoś może wyłączyć? Bo szukałem tej opcji, ale nie mogłem znaleźć. Za każdym razem trzeba go kasować. Aha i mam pytanie, czy odblokowanie tempomatu w tych 3 opcjach może być problematyczne, czy powinno pójść bez problemu? Mogę to odblokować wstępnie bez manetki i czujnika, tak żeby zobaczyć czy wszystko odblokuje i dopiero później dołożyć?
 5. Okej, czyli zamawiam. Pytanie tylko bo tam jest kilka 'wersji', czy zamówić wersję najwyższą 1.99?
 6. Rozumiem, dzięki wielkie za pomoc. W takim razie już chyba wszystko wiem. Widzę, że są fajne poradniki jak to robić samemu. Pytanie, czy taki Opcom z Aliexpress będzie się nadawać? Ktoś może testował? Bo to koszt ok. 60 zł. i mam w teorii wiele możliwości jeszcze ingerencji w samochodzie, a za odblokowanie wszędzie chcą minimum 100 zł. W ASO powiedzieli 250 we Wrocławiu. Więc kupiłbym ten interfejs jeśli się do czegoś nadają takie Chińskie i miałbym na przyszłość.
 7. Właśnie mam CDR2005 i GID także nie ma właśnie tego ukrytego Menu. No nic, to pojadę gdzieś to odblokować w takim razie. Generalnie obecnie nie ma nic - temperatura, stacja radiowa i godzina. Liczę że dojdzie spalanie, ale widziałem tam też temp. płynu chłodzącego - a to przydatna opcja, czy też jest szansa że to będzie pokazywać? Kupiłbym jakiś kabel OBD żeby zrobić to nawet samemu, ale to chyba nie takie proste że wystarczy przewód i odpowiedni (legalnie lub mniej legalnie) ściągnięty program, co ?
 8. Radio przerywa co jakiś czas i to nie kwestia np. czytnika płyt bo dzieje się to na stacji radiowej. Nie działa też potencjometr od włączania i głośności. Ale widziałem że być może wystarczy poprawić zimne luty. Co do reszty, to faktycznie na to wychodzi. Jeśli uda się to mi gdzieś zrobić za jakieś 50 zł. To myślę że warto - w sensie odblokować komputer. Dzięki za info. Szkoda że Opel tak trochę poleciał... W sensie, no tutaj klimatyzacja automatyczna - czyli nie jakaś biedna wersja a oni kastrowali komputer z takich w sumie podstawowych funkcji.
 9. Tak, są takie przyciski dokładnie jak na obrazku. Wyświetlacz mamy graficzny. Ale właśnie komputer ma tylko jakby podstawowe funkcje niestety. Samo radio też szwankuje więc pomyślałem żeby zmienić - nie naprawiać. Jakby to miało dać ew. dodatkowe funkcje wyświetlacza właśnie np. spalanie. Klimatyzację mamy automatyczną 2-strefową i taki też panel.
 10. Cześć, pewnie dla znawców marku to kwestia banalna. Ale Ojciec niedawno nabył Vectrę C z 2003 roku z wyświetlaczem ale nie ma tam opcji typu spalanie. Czy zmiana samego radia na inny model doda takie funkcje? Bo tam siedzi radio CD 2005 a widziałem że CD 30 mp3 ma przycisk settings? Czy to trzeba jednak odblokować komputer i wtedy np. Będzie więcej opcji nawet na tym CD 2005? Dzięki za info.
×
×
 • Create New...