Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

ArasNet

Forumowicz
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About ArasNet

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe pola

 • Województwo
  śląskie
 • Auto
  Zafira B Z19DTH

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. zrób log dynamiczny lub jak nie masz opcoma prosty interfejs obd + aplikacja torqu pokaże ci co się dzieje z dołowaniem podczas przyspieszenia. Zrób test 3 bieg gaz od zera do oporu do 4000 obr. później startujesz już z delikatnym gazem np. 0,5 bara do oporu.
 2. Dwumas Nowy - ma 5000km. Na testy zdjęty pasek od alternatora + koło pasowe. Nic to nie zmienia.
 3. Mam opcoma ale raczej to nie takie proste. (ew. Proszę o instrukcję) Bez klimy i silnik rozgrzany 800. Jak jest zimny startuje od 1000 prawie (zależne od temp). Chodzi mi o lepszą kulturę pracy przy 800 czuć delikatne drgania (nowe poduszki silnika nie zmieniają nic). Sprawdzone: Wtryski - spr. Na maszynie. Kolektor - bez klap nowy Egr - zaślepiony Dolot - spr. (nowe węże) Między 870-900 jest ok. Włączenie klimy podnosi obroty do 850 i już jest wyczuwalne lepiej.
 4. Witam. Czy kojarzy ktoś jak podnieść obroty na biegu jałowym z 800 (standardowo) do 900.
 5. Zrobił bym log dynamiczny podczas jazdy. 3 bieg gaz w podłogę od 1500-4000
 6. 180+ widzę w opisie. Zmodyfikowana prędkość obrotowa biegu jałowego - Yes
 7. a podmieniłeś N75 ??? masz loga w csv. chętnie bym zobaczył co robi ecu z n75.
 8. u mnie 0,183 ml/s na postoju (0,7 l/h w menu) 0,244 ml/s (0,8 l/h)
 9. Korekcja wtrysków.??? Ostateczna dawka (mm3/stk) ???
 10. Porównując do mojej z19dth org. 150km Turbo: 230 kpa - 2100 obr. 230 kpa - 2300 obr. moja (była regenerowana) u mnie przepływomierz wykręca max 610 kg/h u ciebie 510kg/h modyfikowałeś obroty biegu jałowego.?
 11. To szarpanie jak nazwałem to może za dużo powiedziane faktycznie lepsze słowo to falowanie podczas przyspieszenia. Turbo regenerowałem ze względu na świst (szczególnie na zimnym) nie mój film ale to było identycznie oraz własnie takie falowanie podczas przyspieszania auta obawiałem się że turbo się kończy. To falowanie było od początku. przed wszystkimi naprawami Wszystkie wtyczki od wtrysków ściągnięte wyczyszczone są niebieskie. Korekcja niby ok +/- 0,5 aczkolwiek robiłem pomiary parę razy i czasem miałem +/- 1 Wykresy z jazdy z wczoraj kiedy auto jeździ dobrze. Nie czuć tego efektu.
 12. Witam. Mam na imię Arek i posiadam od ok 2 miesięcy Zafirę z19dth 1.9 150 km 2008 145 000 km (potwierdzone w ASO) Proszę o pomoc w diagnostyce auta ponieważ od prawie początku borykam się z jedną usterką i nie mogę nic z tym zrobić. Auto delikatnie szarpie (przyspiesza i odcina z przerwani na ułamki sekundy) między 2-3 tyś obr. przy pełnym obciążeniu. Najbardziej słychać to po pracy silnika jakby turbo na ułamki sekundy włączało się i wyłączało. Najlepsze jest to że to nie zawsze występuje na 10 prób czyli od 2 tyś na trzecim biegu do 4 tyś tylko 3 przypadki szarpie. Auto ma moc zbiera się
×
×
 • Create New...
UP