Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

priorytet99

Forumowicz
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About priorytet99

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe pola

 • Województwo
  mazowieckie
 • Auto
  signum

Kontakt

 • Telefon
  511037420

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To jadę szukać warsztatu co mają trochę pojęcia w skrzyniach automatycznych i u nich wymieniam olej ponownie
 2. Witam. mam pytanie automat af40. skrzynia zmienia płynnie biegi i płynnie je redukuje bez szarpnięć czy przeciągnięć ale mam wrażenie że na ciepłym silniku np. dojeżdżając do skrzyżowania w momencie zatrzymania się tak jakby było delikatnie czuć zrzucenie biegu na luz , przed wymianą oleju tak jakby tego nie było albo dopiero teraz mam takie odczucie, dodam że padł mi akumulator w między czasie i kupiłem nowy dla własnej pewności i świadomości że mam nowy. i warsztat który wymieniał olej chyba do obeznanych nie należał. bo spuścili olej i wlali i tylko tyle..
 3. Witam. mam pytanie automat af40. skrzynia zmienia płynnie biegi i płynnie je redukuje bez szarpnięć czy przeciągnięć ale mam wrażenie że na ciepłym silniku np. dojeżdżając do skrzyżowania w momencie zatrzymania się tak jakby było delikatnie czuć zrzucenie biegu na luz , przed wymianą oleju tak jakby tego nie było albo dopiero teraz mam takie odczucie, dodam że padł mi akumulator w między czasie i kupiłem nowy dla własnej pewności i świadomości że mam nowy. i warsztat który wymieniał olej chyba do obeznanych nie należał. bo spuścili olej i wlali i tylko tyle..
 4. jest gdzieś tu na forum poszukaj . Jest na sieci oficjalna strona Kamil Paszkiewicz Zielona Góra naprawa automatów . Ale nie chce cie wprowadzać w błąd czy to ten. Ate na forum wpisz : af40 kamil i znajdziesz do niego numer.
 5. Może to być oznaka kończącego się kosza C1 Myślisz że to wina oleju ? Olej jaki mi lali to Castrol ATV Multivehicle. ? ps. Dzwoń do Kamila z ZG on jest podobno dobry w bolączkach tych skrzyń......
 6. Witam Wszystkich szczęśliwych posiadaczy viki c / siga. Otóż i ja mam zaszczyt być posiadaczem świeżo nabytego signum. Chciałbym sie podzielić z wami swoim trochę rozczarowaniem faktem oszustwa poniekąd . Miesiąc temu kupiłem signumke 2005 r przedlift 1.9 cdti 150 km automat af40 z wgraną mapą na 173 km , tyle wychodzi z wyciągu na hamowni . Sprzedający zapewniał mnie że skrzynia jest po generalnym remoncie , regeneracji świeżo jeszcze jak odjeżdżałem spod jego domu przypominał żebym zrobił max 2tyś km i wymienił olej ponownie bo że niby tak się robi. I tak też zrobiłem , pojechałem do warsztatu mechanicy zlewają ojej a olej ciemny jak smoła zostałem oszukany bo koleś kupił używaną skrzynie i nic nie robił na to wygląda i jeszcze telefon od tamtej pory ma wyłączony , olej odstawiliśmy i po paru godzinach sprawdziliśmy czy niema w nim opiłków na szczęście nie było nic, po wymianie oleju zrobiłem 100 km i wróciłem ponownie na wymianę oleju żeby jeszcze raz przepłukać ją oczywiście statycznie ok 4l oleju. Oraz założyłem dodatkowy filtr oleju na wężu pomiędzy chłodnicą a skrzynią, oczywiście od razu zamontowałem też dodatkową chłodnice oleju dla skrzyni ( chłodnice od 3.0 kupiłem) . I teraz mam pytanie ponieważ skrzynia zmienia płynnie biegi i płynnie je redukuje bez szarpnięć czy przeciągnięć ale mam wrażenie że na ciepłym silniku np. dojeżdżając do skrzyżowania w momencie zatrzymania się tak jakby było delikatnie czuć zrzucenie biegu na luz , przed wymianą tak jakby tego nie było albo dopiero teraz mam takie odczucie, dodam że padł mi akumulator w między czasie i kupiłem nowy dla własnej pewności i świadomości że mam nowy tak jak też już zainwestowałem w intercoler , chłodnice klimy , sprężyny powymieniałem i część zawieszenia na sam start w signumce. Dzięki za ewentualne info odnośnie mojego pytania , czy to początek awarii by się zaczynał ???? Pozdrawiam ps. dodam że przy ruszaniu nie ma żadnych opóźnień od razu rusza , puszczam hamulec i sama rusza zanim wcisnę gaz . Tylko to że czuć właśnie to delikatne tak jakby zrzucenie biegu na luz przy zatrzymaniu się..???
 7. Witam Wszystkich szczęśliwych posiadaczy viki c / siga. Otóż i ja mam zaszczyt być posiadaczem świeżo nabytego signum. Chciałbym sie podzielić z wami swoim trochę rozczarowaniem faktem oszustwa poniekąd . Miesiąc temu kupiłem signumke 2005 r przedlift 1.9 cdti 150 km automat af40 z wgraną mapą na 173 km , tyle wychodzi z wyciągu na hamowni . Sprzedający zapewniał mnie że skrzynia jest po generalnym remoncie , regeneracji świeżo jeszcze jak odjeżdżałem spod jego domu przypominał żebym zrobił max 2tyś km i wymienił olej ponownie bo że niby tak się robi. I tak też zrobiłem , pojechałem do warsztatu mechanicy zlewają ojej a olej ciemny jak smoła zostałem oszukany bo koleś kupił używaną skrzynie i nic nie robił na to wygląda i jeszcze telefon od tamtej pory ma wyłączony , olej odstawiliśmy i po paru godzinach sprawdziliśmy czy niema w nim opiłków na szczęście nie było nic, po wymianie oleju zrobiłem 100 km i wróciłem ponownie na wymianę oleju żeby jeszcze raz przepłukać ją oczywiście statycznie ok 4l oleju. Oraz założyłem dodatkowy filtr oleju na wężu pomiędzy chłodnicą a skrzynią, oczywiście od razu zamontowałem też dodatkową chłodnice oleju dla skrzyni ( chłodnice od 3.0 kupiłem) . I teraz mam pytanie ponieważ skrzynia zmienia płynnie biegi i płynnie je redukuje bez szarpnięć czy przeciągnięć ale mam wrażenie że na ciepłym silniku np. dojeżdżając do skrzyżowania w momencie zatrzymania się tak jakby było delikatnie czuć zrzucenie biegu na luz , przed wymianą tak jakby tego nie było albo dopiero teraz mam takie odczucie, dodam że padł mi akumulator w między czasie i kupiłem nowy dla własnej pewności i świadomości że mam nowy tak jak też już zainwestowałem w intercoler , chłodnice klimy , sprężyny powymieniałem i część zawieszenia na sam start w signumce. Dzięki za ewentualne info odnośnie mojego pytania , czy to początek awarii by się zaczynał ???? Pozdrawiam ps. dodam że przy ruszaniu nie ma żadnych opóźnień od razu rusza , puszczam hamulec i sama rusza zanim wcisnę gaz . Tylko to że czuć właśnie to delikatne tak jakby zrzucenie biegu na luz przy zatrzymaniu się..???
 8. Witam Wszystkich szczęśliwych posiadaczy viki c / siga. Otóż i ja mam zaszczyt być posiadaczem świeżo nabytego signum. Chciałbym sie podzielić z wami swoim trochę rozczarowaniem faktem oszustwa poniekąd . Miesiąc temu kupiłem signumke 2005 r przedlift 1.9 cdti 150 km automat af40 z wgraną mapą na 173 km , tyle wychodzi z wyciągu na hamowni . Sprzedający zapewniał mnie że skrzynia jest po generalnym remoncie , regeneracji świeżo jeszcze jak odjeżdżałem spod jego domu przypominał żebym zrobił max 2tyś km i wymienił olej ponownie bo że niby tak się robi. I tak też zrobiłem , pojechałem do warsztatu mechanicy zlewają ojej a olej ciemny jak smoła zostałem oszukany bo koleś kupił używaną skrzynie i nic nie robił na to wygląda i jeszcze telefon od tamtej pory ma wyłączony , olej odstawiliśmy i po paru godzinach sprawdziliśmy czy niema w nim opiłków na szczęście nie było nic, po wymianie oleju zrobiłem 100 km i wróciłem ponownie na wymianę oleju żeby jeszcze raz przepłukać ją oczywiście statycznie ok 4l oleju. Oraz założyłem dodatkowy filtr oleju na wężu pomiędzy chłodnicą a skrzynią, oczywiście od razu zamontowałem też dodatkową chłodnice oleju dla skrzyni ( chłodnice od 3.0 kupiłem) . I teraz mam pytanie ponieważ skrzynia zmienia płynnie biegi i płynnie je redukuje bez szarpnięć czy przeciągnięć ale mam wrażenie że na ciepłym silniku np. dojeżdżając do skrzyżowania w momencie zatrzymania się tak jakby było delikatnie czuć zrzucenie biegu na luz , przed wymianą tak jakby tego nie było albo dopiero teraz mam takie odczucie, dodam że padł mi akumulator w między czasie i kupiłem nowy dla własnej pewności i świadomości że mam nowy tak jak też już zainwestowałem w intercoler , chłodnice klimy , sprężyny powymieniałem i część zawieszenia na sam start w signumce. Dzięki za ewentualne info odnośnie mojego pytania , czy to początek awarii by się zaczynał ???? Pozdrawiam ps. dodam że przy ruszaniu nie ma żadnych opóźnień od razu rusza , puszczam hamulec i sama rusza zanim wcisnę gaz . Tylko to że czuć właśnie to delikatne tak jakby zrzucenie biegu na luz przy zatrzymaniu się..???
×
×
 • Create New...