Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

krysis

Forumowicz
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About krysis

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe pola

 • Województwo
  podlaskie
 • Auto
  Vectra C 1.8 Z18XE +LPG

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, Żadko kiedy używam hamulca ręcznego w VC, ale ostatnio zaciągnąłem ręczny i po puszczeniu nie mogłem ruszyć samochodem z miejsca. Mechanizm ręcznego miał duże problemy z samodzielnym powrotem. Postanowiłem więc poszukać regenerowanego zacisku żeby było w stylu Plug&play a stary w wolnym czasie zregenerować, ale często w ofertach pojawia się adnotacja "tarcza wentylowana bądz pełna" lub nie pasuje "do kombi" (mój to sedan) Sedno mojego pytania brzmi jak rozpoznać różnice w tych zaciskach? Czy to ma jakieś znaczenie?
 2. Witam, czy u was też(ci którzy posiadają sedany) klapa tylna otwiera się aż do momentu, że jest równolegle do szyby ok.2mm odstępu?
 3. Witam, po 9 godz. a nawet więcej po odpaleniu silnika przez ok. 2-3 sekundy słychać "górę silnika" po tym czasie cichnie. Szklanki do wymiany?
 4. jeszcze nie wiem, bo nie byłem nigdzie ale jutro pojadę to może odczytają ale co to może być, uszkodzony sterownik? ale nie miłbym chyba też reakcji na gaz i gasłby mi samochód
 5. Witam, od paru dni zauważyłem, że silnik chodzi a 3 cilindrach. Jak odpalę i dam odrazu w obroty to odpala normalnie ale po kilku sekundach 1 cylinder zanika. Co któreś odpalenie wszystko ok. Pali się check. Świece i cewka wymieniona. Po wymianie świec i podmianie cewki bez zmian. Kupiłem nową również bez zmian. Stare świece i cewka były dobre? O co chodzi? Reset nic nie dał
 6. grawitacyjna to wymiana oleju w silniku lub skrzyni biegów dynamiczna gdyż, na uruchomionym silniku kręcąc kierownicą z przewodu powrotnego będzie leciał stary płyn, a w tym samym czasie do zbiorniczka nalewać świeży
 7. Witam, jak w temacie, wiem gdzie znajduje się zbiorniczek płynu wspomagania ale jak się do tej wymiany zabrać? Większość mówi o odciąganiu starego, dolewaniu nowego, kręceniu kierownicą na odpalonym silniku, i tak w kółko aż do ujżenia właściwego koloru. Gdzie lub które to są przewody zasilające do zbiorniczka, tak żeby powrót odłączyć i zrobić tzw. dynamiczną wymianę.
 8. Witam, Zauważyłem, że obudowa termostatu jest mokra. Wymieniać na nowy czy próbować uszczelnić? Bo samych uszczelek nie ma. Termostat sprawny.
 9. Mam nadzieję, że elektrohydraulika bo facet wymieniał w signum i mówił o elektrohydraulice i zielonym płynie Czyli czerwony idzie do kosza. Chyba, że nada się do skrzyni
 10. http://www.opel-sklep.com/pl/p/Olej-plyn-do-wspomagania-1L-zielony-1940715-/718
×
×
 • Create New...