Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

dziegiel

Forumowicz
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dziegiel

 1. Wszystkie oleje, jakie wymieniacie dużo przewyższają klasę oleju jaki zalecał producent podczas zakupu samochody, więc nad czym tu się zastanawiać. Obecne oleje mają klasę od SL do SN natomiast producent kazał zalewać olejem klasy SD.
 2. Temperatura przełączenia gazu powinna mieć co najmniej 16 stopni. Dotknij do parownika zobacz czy się grzeje, możesz też sprawdzić przewody ogrzewające parownik czy mają taką samą temperaturę jak przewody przed termostatem. Nieraz potrafi wyskoczyć czujnik temperatury parownika z otworku, wtedy wisi przy parowniku i takie głupstwa podaje przy takich temperaturach parownik by zamarzł na amen, a membrama by cała popękała. Podczas przejścia gazu w fazę lotną zabiera się bardzo duże ilości ciepła z układu chłodzenia. Oczywiście w stosunku do mocy silnika spalinowego nie jest to aż tak dużo. Zachodzi tzw. reakcja endotermiczna tego chyba się uczyłeś na fizyce poziom szkoły podstawowej. Może być jeszcze uszkodzony albo źle skalibrowany czujnik temperatury cieczy grzanej (właśnie tak) w parowniku. Nie dawajcie się gazownikom którzy często naciągają kierowców
 3. Dzień dobry, nie dawno wymieniłem przepływomierz po zgłoszeniu reklamacji odesłali nowy. Po podłączeniu i resecie na klemach nadal pokazuje błąd przepływomierza a silnik pracuje dobrze. Może macie jakiś darmowy programik żeby skasować błędy. Do tej pory sprawdzałem zworką a mam w domu laptopa i interface ELM 237 na gniazdo USB i OBD II w samochodzie ganiazdo pasuje w Vectra B 1,8 16V benzyna z 1997r.
×
×
 • Create New...