Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

 • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
 • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
 • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
 • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

acapulco

Forumowicz
 • Zawartość

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O acapulco

 • Ranga
  Nowicjusz

Dodatkowe pola

 • Województwo
  śląskie
 • Auto
  vectra c 2.0t

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. acapulco

  Rozrzad w Z20NET

  odnośnie dźwięku na filmie trzy posty wyżej: Nagrałem ten dźwięk przy obrotach solnika 800, w programie audio po odsłuchu w zwolnionym tempie i prezentacji graficznej dźwięku stwierdziłem że częstotliwość tego stukot/klekotu wynosi 400 na minutę więc jest w stosunku do obrotów silnika wynosi 1:2. w takim stosunku do obrotów wału korbowego kręci się wałek rozrządu. Tak jak wspomniałem wcześniej różnica w odsłuchu zimny/ciepły silnik jest minimalna a każdy stuk/klekotnięcie jedno po drugim identyczne i w równych odstępach czasu (przy stałych obrotach silnika). Wiem, że na forum krąży opinia o tym, że popychacze w z20net a raczej ich awaria jest bardzo mało prawdopodobna - ale może akurat u mnie.... Jestem otwarty i gotowy na krytykę za zabawy w audiopseudomechanikę. Po drugi co może bardziej istotne - z autem byłem w trzech różnych miejscach a osłuchało je i zebrało wywiad nt jego historii czterech mechaników (żadnemu nie powiedziałem jednak o tej audio zabawie) i wszyscy powiedzieli mniej więcej tak samo - "tu słuchać hydrauliki, nie ma potrzeby tego ruszać". Więc założyłem LPG, po 100km zaczęło się szarpanie i check engine - przeczytałem przez OBDII P0304 ale to już inny temat.
 2. acapulco

  Rozrzad w Z20NET

  Witam prześledziłem temat i forum ale proszę o wyrozumiałość. Klekot być może bardzo zbliżony do opublikowanych już w temacie filmów ale mimo to proszę o sugestię: Vectra c lift 2.0t na film na zimnym. Na ciepłym słychać odrobinę mniej a przy wyższych obrotach nie zmienia klekot/stukot nie zmienia wyraźnie natężenia dźwięku. Jestem nowy jak kilka osób na poprzednich stronach więc nie bić (mocno). Pozdrawiam
×