Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

cypress

Forumowicz
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by cypress

 1. W tym tygodniu w Warszawie odbyły się targi branży lpg GasShow 2019. Warto przeczytać relację z tych targów https://lpgmasters.pl/gasshow-2019-targi-branzy-lpg/ . Co nowego pojawi się w świecie instalacji LPG. Czy już warto montować instalację lpg do silnika z wtryskiem bezpośrednim.
 2. Lubryfikacja lpg ma bardziej znaczenie psychologiczne niż techniczne. https://lpgmasters.pl/lubryfikacja-lpg/ Nikt bogatemu nie zabroni wyrzucać pieniądze w błoto ale czsami warto chwile pomyśleć. Przy instalacjach gaźnikowych 20 lat temu być może lubryfikacja miała sens ale dzisiaj to jest wciskanie kitu. Równie dobrze wykup ubezpieczenie od tego że meteoryt trafi ciebie w mały palec prawej nogi. Pieniądze będą tak samo zmarnowane.
 3. Kolego chudy150 moim zdaniem twoje posty i konto to jest kryptoreklama pewnego warsztatu z warszawskiej Pragi. Warsztat ten ma to do siebie że na wszystkich możliwych forach forach zakłada konta i zadawane są pytania dlaczego pewna zagraniczna instalacja jest taka najlepsza i że najlepiej montować na warszawskiej Pradze w warsztacie X X X. Reklama niskich lotów nic nie wnosząca. A w dodatku ogłupiająca ludzi bo nie mówiąca do końca prawdy. tej części prawdy która nie jest wcale taka różowa a w dodatku jest bolesna dla zagranicznej instalacji XXX i warsztatu X X X.
 4. cypress

  Instalacja gazowa

  Pokazane elementy jasno wskazują że ta instalacja to najgorszy i najtańszy chłam. Będziesz miał z gazem bardzo wiele problemów. Ale to twój wybór, tak to jest jak robi się montaż za 1800zł. Dobra wiadomość jest dla warsztatów gazowych, zostawisz u gazowników ze 2000-3000zł. powodzenia.
 5. Kolego obejrzałem ten filmik i z niego nic nie wynika. Nic w nim o gazie nie ma. Widać że nie masz kompletnie wiedzy o gazie , nie wiesz nawet gdzie masz przełącznik od gazu z tego filmu wynika. Moim zdaniem ci co robili katalizator uszkodzili przewód zasilający elektrozawór na butli z gazem. Żeby to naprawić potrzeba albo podnośnik albo kanał. Nie rady Ci cokolwiek samemu naprawi bo widac że nie masz zielonego pojęcia o instalacji gazowej.
 6. Jak chcesz Staga to znaczeni lepiej niech to będzie Stag4 albo stag Q-box. Stag 200gofast to taniocha na najtańsze montaże. Wtryski polecam jak ma być ekonomicznie listwa wtryskiwaczy AC W01 http://lpgmasters.pl/wtryskiwacze-valtek-czerwone-cz-2/ a jak ma być porządnie to AC W02 albo AC W03. do tego reduktor np. KME Tur, Shark1200.
 7. Kolego czy Ty wiesz co piszesz? Emulator prosty i kątowy?. Dawno większych bzdur nie czytałem. Wiesz w ogóle co to jest emulator sondy lambda?
 8. cypress

  Awaria wskaźnika lpg?

  NIe chodzi o wskaźnik w kabinie tylko o wskaźnik poziomu gazu na wielozaworze. Gazownik powiedział Ci prawdę. Jeździj na kilometry. Szkoda czasu i nerwów na ustawianie wskazania ilości gazu na butli. Te wskaźniki w każdej instalacji lpg są tak badziewne że szkoda czasu na nie marnować. Zwłaszcza że po jakimś czasie i tak znowu będzie źle pokazywał. Zapłacisz powiedzmy 100zł za pracę i czas gazownika tylko po to żeby ustawił Ci zapalanie diodek na przełączniku w kabinie. Moim zdaniem szkoda pieniędzy.
 9. Przełączanie się z gazu na benzynę przy wysokich obrotach to nie jest raczej wina sondy lambda. To co piszesz wskazuje że jest spadek ciśnienia gazu w instalacji lpg, albo zapętlenie wtryskiwaczy, albo coś z temperatura jest nie tak jak powinno. Dla mnie usterka ewidentnie związana jest z działaniem instalacji gazowej lpg.
 10. Przełączanie się z gazu na benzynę przy wysokich obrotach to nie jest raczej wina sondy lambda. To co piszesz wskazuje że jest spadek ciśnienia gazu w instalacji lpg, albo zapętlenie wtryskiwaczy, albo coś z temperatura jest nie tak jak powinno. Dla mnie usterrka ewidentnie zwiąana jest z działaniem instalacji gazowej lpg.
 11. cypress

  Szarpanie na 3 biegu

  Instalacja firmy STEP? Nigdy o takiej instalacji nie słyszałem. Opis usterki wskazuje że instalacja gazowa jest źle wyregulowana. Zalewa silnik gazem. Pokaż zdjęcia tej instalacji lpg firmy STEP.
 12. Twój gazownik musiał być slepy albo totalnym głąbem żeby nie zauważyć że na postoju pokazywane obroty są 2 razy wyższe niż powinny. Właściwie nie wiem co moge jeszcze powiedzieć. Może jeszcze tylko to, że pewnie pojechałeś do niego bo wszyscy CI go polecali itd.
 13. Bez podłączenia się pod komputer gazowy ciężko będzie zdiagnozować usterkę. Może uszkodzony jest czujnik ciśnienia, może reduktor. może gdzieś gaz przestał płynąć, może.....
 14. cypress

  Szarpie na lpg

  Problem z cisnieniem gazu albo jakimś czujnikiem. Bez podglądu parametrów instalacji w programie diagnostycznym dalsza dyskusja nie ma sensu.
 15. cypress

  Szarpie na lpg

  Problem z cisnieniem gazu albo jakimś czujnikiem. Bez podglądu parametrów instalacji w programie diagnostycznym dalsza dyskusja nie ma sensu.
 16. Błąd P0170 i P0173 wskazują, że jest problem z koretami robionymi przez sterownik benzynowy. Przypuszczalnie jest uboga mieszanka przy duzym obciążeniu silnika i sonda lambda dodatkowo może być uszkodzona. Albo przynajmniej nie pracuje na skutek ubogiej mieszanki. Ile jest warto tania instalacja robiona przez taniego gazownika można łatwo ocenić http://lpgmasters.pl/wtryskiwacze-valtek-czerwone-cz-2/ Przyczyny to źle dobrana instalacja lpg do silnika. Za słąby reduktor gazowy, za słąba wydajność wtryskiwaczy, zły montaż , fatalna regulacja. Połaszczenie się właściciela samochodu na montaż instalacji lpg za przysłowiowe 2000zł. Nie ma dobrych instalacji za 1800zł czy nawet 2000zł. Za tyle możesz dostać wielkie G.....
 17. TO może być wina parownika, może nie musi. Instalacja gazowa to dosyć skomplikowana maszyneria. Pikanie może wskazywać na wiele usterek. Jeżeli czasy otwarcia wtryskiwaczy będą zbyt długie albo mnożnik za duży też będzie odłączało i pikało. Można to sprawdzić dopiero jak podejrzy się ustawienia i zestrojenie instalacji w programie diagnostycznym do gazu. O co chodzi z że są długie czasy wtrysku gazu , zapętlenie wtryskiwaczy gazowych zobacz http://lpgmasters.pl/stag-300-wtryski-valtek-czesc-1/
 18. cypress

  Strzela i spada gumka

  Instalacja gazowa strzały pod maską to typowy objaw : -- potrzebna regulacja instalacji gazowej, uboga mieszanka gazowa -- świece gazowe do wymiany -- przewody gazowe , cewka do wymiany. Ewentualnie możesz spróbować zmniejszenie przerwy na świecy. Ten zabieg pomaga , chociaż w Twoim wypadku obawiam sie że na krótko. Jak dobierać świece zapłonowe do gazu poczytaj sobie , krótko i konkretnie masz sprawę opisaną http://lpgmasters.pl/swiece-przewody-zaplonowe-gazu/
 19. problem jest we wtryskiwaczach gazowych albo w reduktor gazowy szwankuje. Bez zobaczenia co pokarze program do konfiguracji instalacji niczego konkretnego nie ustalimy.
 20. Moim zdaniem nie opłaca sie zakładać do tego samochodu instalacji , zwłaszcza 2 generacji. Przypuszczanie i tak będziesz miał zamiast silnika krokowego zamontowaną śrubę na wężu, czyli praktycznie instalacja gazowa I generacji i spalanie 20% wyższe niż benzyny.
 21. W Polsce jest ogromy fanklub miłośników wtryskiwaczy gazowych Valtek czerwone. Ludzie uważają że to idealne rozwiązanie do każdej instalacji gazowej. Grunt że montaż instalacji gazowej zrobiony. Samochód na gazie zapalił. Mało kto zdaje sobie sprawę jak kończy się ekstremalne oszczędzanie na jakości instalacji gazowej. Najlepsze jest to że często wtryski Valtek można zobaczyć w bardzo drogich samochodach z silnikami V6 czy V8. Ostatnio dotykałem ekonomiczną instalację gazową włożoną do silnika V6. Właściciel nie dopuszczał myśli że wtryski Valtek w jego bolidzie mogą robić problemy. Nawet nie przeszkadzało mu, że ze starości kompletnie pordzewiały. Napisałem na blogu duży artykuł pokazujący ile warta jest instalacja lpg z wtryskami Valtek. Jest trochę zdjęć, wykres z regulacji i dużo dokładnego opisu. http://lpgmasters.pl/stag-300-wtryski-valtek-czesc-1/
 22. Jak już będziesz montował gaz to pamiętaj też o takich sprawach jak układ zapłonowy. Sprawne cewki i przewody zapłonowe, właściwe świece do lpg. Praktyczne, zwięzłe rady przeczytasz w artykule : świece do lpg ile elektrod Pamięta,j że jak będziesz chciał zdejmować kolektor dolotowy jak będzie robiony montaż instalacji gazowej to może być potrzeba założenia nowej uszczelki pod kolektor dolotowy.
 23. Przypuszczalnie mieszanka jest za bogata albo za uboga i komputer benzynowy wykrył że korekty sie zwiększają.
 24. Takie poszarpywanie świadczy np że samochód jest zalewany paliwem i wypadają zapłony. Równie dobrze może to być wina fatalnego wystrojenia instalacji albo złego montażu. ewentualnie kłopoty sprawia układ zapłonowy. Ten czerwony reduktor gazowy który masz założony to niestety nieudana konstrukcja. Jest bardzo niestabilny ciśnieniowo. Jeżeli na benzynie wszystko jest OK to wskazuje że coś nie tak jest z montażem albo doborem podzespołów gazowych. Pokaż zdjęcie wtryskiwaczy gazowych. Od nich wiele zależy. Najprostszy sposób żeby zobaczyć jak instalacja gazowa pracuje to podnieść temperaturę przełączania z 30 stopni na powiedzmy 40 stopni.
 25. cypress

  Szarpanie autem

  Przyczyn może być wiele takiego zachowania. Najlepiej zacznij od świec , przewodów zapłonowych i cewki WN.
×
×
 • Create New...