Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

cypress

Forumowicz
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About cypress

 • Rank
  Nowy
 • Birthday 08/14/1974

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  elektronika, auto gaz, instalacje gazowe

Dodatkowe pola

 • Województwo
  mazowieckie
 • Auto
  Astra

Kontakt

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Interfejs musi mieć 4 przewody. Znalazłem ciekawy opis sterownika DT Gas https://lpgmasters.pl/sterownik-dt-gas/. Jest tam też filmik pokazujący jak wygląda praca z programem do tej instalacji LPG.
 2. Jak ktoś potrzebuje wiedzieć jak wygląda sytuacja kiedy trzeba wymontować instalację LPG z samochodu to może krótko i konkretnie dowiedzieć się po przeczytaniu https://lpgmasters.pl/demontaz-instalacji-lpg/. Moim zdaniem cały proces opisany jest jasno i prosto. Ta wiedza może się w pewnych warunkach przydać.
 3. W tym tygodniu w Warszawie odbyły się targi branży lpg GasShow 2019. Warto przeczytać relację z tych targów https://lpgmasters.pl/gasshow-2019-targi-branzy-lpg/ . Co nowego pojawi się w świecie instalacji LPG. Czy już warto montować instalację lpg do silnika z wtryskiem bezpośrednim.
 4. Lubryfikacja lpg ma bardziej znaczenie psychologiczne niż techniczne. https://lpgmasters.pl/lubryfikacja-lpg/ Nikt bogatemu nie zabroni wyrzucać pieniądze w błoto ale czsami warto chwile pomyśleć. Przy instalacjach gaźnikowych 20 lat temu być może lubryfikacja miała sens ale dzisiaj to jest wciskanie kitu. Równie dobrze wykup ubezpieczenie od tego że meteoryt trafi ciebie w mały palec prawej nogi. Pieniądze będą tak samo zmarnowane.
 5. Kolego chudy150 moim zdaniem twoje posty i konto to jest kryptoreklama pewnego warsztatu z warszawskiej Pragi. Warsztat ten ma to do siebie że na wszystkich możliwych forach forach zakłada konta i zadawane są pytania dlaczego pewna zagraniczna instalacja jest taka najlepsza i że najlepiej montować na warszawskiej Pradze w warsztacie X X X. Reklama niskich lotów nic nie wnosząca. A w dodatku ogłupiająca ludzi bo nie mówiąca do końca prawdy. tej części prawdy która nie jest wcale taka różowa a w dodatku jest bolesna dla zagranicznej instalacji XXX i warsztatu X X X.
 6. Pokazane elementy jasno wskazują że ta instalacja to najgorszy i najtańszy chłam. Będziesz miał z gazem bardzo wiele problemów. Ale to twój wybór, tak to jest jak robi się montaż za 1800zł. Dobra wiadomość jest dla warsztatów gazowych, zostawisz u gazowników ze 2000-3000zł. powodzenia.
 7. Kolego obejrzałem ten filmik i z niego nic nie wynika. Nic w nim o gazie nie ma. Widać że nie masz kompletnie wiedzy o gazie , nie wiesz nawet gdzie masz przełącznik od gazu z tego filmu wynika. Moim zdaniem ci co robili katalizator uszkodzili przewód zasilający elektrozawór na butli z gazem. Żeby to naprawić potrzeba albo podnośnik albo kanał. Nie rady Ci cokolwiek samemu naprawi bo widac że nie masz zielonego pojęcia o instalacji gazowej.
 8. Kolego czy Ty wiesz co piszesz? Emulator prosty i kątowy?. Dawno większych bzdur nie czytałem. Wiesz w ogóle co to jest emulator sondy lambda?
 9. NIe chodzi o wskaźnik w kabinie tylko o wskaźnik poziomu gazu na wielozaworze. Gazownik powiedział Ci prawdę. Jeździj na kilometry. Szkoda czasu i nerwów na ustawianie wskazania ilości gazu na butli. Te wskaźniki w każdej instalacji lpg są tak badziewne że szkoda czasu na nie marnować. Zwłaszcza że po jakimś czasie i tak znowu będzie źle pokazywał. Zapłacisz powiedzmy 100zł za pracę i czas gazownika tylko po to żeby ustawił Ci zapalanie diodek na przełączniku w kabinie. Moim zdaniem szkoda pieniędzy.
 10. Przełączanie się z gazu na benzynę przy wysokich obrotach to nie jest raczej wina sondy lambda. To co piszesz wskazuje że jest spadek ciśnienia gazu w instalacji lpg, albo zapętlenie wtryskiwaczy, albo coś z temperatura jest nie tak jak powinno. Dla mnie usterka ewidentnie związana jest z działaniem instalacji gazowej lpg.
 11. Przełączanie się z gazu na benzynę przy wysokich obrotach to nie jest raczej wina sondy lambda. To co piszesz wskazuje że jest spadek ciśnienia gazu w instalacji lpg, albo zapętlenie wtryskiwaczy, albo coś z temperatura jest nie tak jak powinno. Dla mnie usterrka ewidentnie zwiąana jest z działaniem instalacji gazowej lpg.
 12. cypress

  Szarpanie na 3 biegu

  Instalacja firmy STEP? Nigdy o takiej instalacji nie słyszałem. Opis usterki wskazuje że instalacja gazowa jest źle wyregulowana. Zalewa silnik gazem. Pokaż zdjęcia tej instalacji lpg firmy STEP.
 13. Twój gazownik musiał być slepy albo totalnym głąbem żeby nie zauważyć że na postoju pokazywane obroty są 2 razy wyższe niż powinny. Właściwie nie wiem co moge jeszcze powiedzieć. Może jeszcze tylko to, że pewnie pojechałeś do niego bo wszyscy CI go polecali itd.
 14. Bez podłączenia się pod komputer gazowy ciężko będzie zdiagnozować usterkę. Może uszkodzony jest czujnik ciśnienia, może reduktor. może gdzieś gaz przestał płynąć, może.....
 15. cypress

  Szarpie na lpg

  Problem z cisnieniem gazu albo jakimś czujnikiem. Bez podglądu parametrów instalacji w programie diagnostycznym dalsza dyskusja nie ma sensu.
×
×
 • Create New...
UP