Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

kacp3r

Klubowicz
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kacp3r

 1. Ja kupiłem lutownicę kolbową za 20 zł na baterie i poradziła sobie z lutowaniem tych przewodów (naprawę przeprowadziłem w domu z wykorzystaniem normalnej stacji lutowniczej). Odpowiadając na swoje wcześniejsze pytanie: wstawienie nowego termistora wraz z przewodami rozwiązało problem w 90%. Aktualna rozbieżność pomiędzy prawym i lewym kanałem jest niewielka i z punktu widzenia nastawy klap mieszalnika wynosi mniej, niż 15% pomiędzy prawą a lewa klapką. Na plus zdecydowanie jest to, że sygnał teraz jest stabilny. Jak będzie mnie to bardzo denerwować to wyposażę się w pirometr i zestaw rezystorów nastawnych i będę "wyrównywać" wskazania termistorów.
 2. Według tego schematu link to blok C, pin 5 i 11.
 3. Hej. Ostatnio wymieniałem u siebie w Sigu 2008 CD30 mp3 na CD70 z dorobionym auxem i o ile udało mi się ogarnąć przełożenie pinów aux na właściwe miejsce tak zagadką pozostają dla mnie żółty i niebieski przewód. Od czego one mogą być? Nie mogę nigdzie znaleźć opisu ich funkcjonalności. Mają one związek nie do końca działającym sterowanie z kierownicy? Nie działają mi przyciski po lewej stronie (zmiana głośności oraz przełączanie stacji utworów działa).
 4. Hej. Jak poprzednicy także mam problem z falami gorąca/zimna przy zadanych temperaturach rzędu 20 stopni. Niestety u mnie badania napięć na termistorach nie wskazały jasno podejrzanego choć mam pewne podejrzenie do czujnika w prawej kratce nawiewu górnego. Po pierwsze, na początku klimatyzacja została ustawiona na LO i jego wskazanie ociera się o zero stopni, kiedy druga kratka nie zeszła poniżej 6. Po drugie, przy późniejszym zwiększaniu temperatury jego sygnał zaczyna być momentami mocno zaszumiony. Czy wymiana termistora pomoże czy raczej murze szykować się na szukanie trefnej wiązki/kontaktów?
 5. Dla XER'a to normalna temperatura pracy. Jeżeli pracują wentylatory i trzymają temperaturę (w korku/na postoju) w zakresie 105-108 stopni to wszystko jest w porządku - taki urok tego silnika. Jeżeli leci powyżej 110 to warto sprawdzić np. czy są sprawne wszystkie biegi wentylatora chłodnicy oraz czujniki temperatury. @Showtits Jeżeli u ciebie wywala płyn chłodniczy to zacząłbym od wymiany korka zbiorniczka płynu chłodniczego na nowy oryginalny.
 6. Hej, ja u siebie dokonałem podmiany CD30 mp3 na CD70. W związku z tym, że aux w CD30 (mam fabryczne gniazdko) ma inny rozkład pinów niż CD70 wziąłem się za przekładanie pinów na odpowiednie miejsca. Oczywiście pech musiał zadziałać i przy ostatnim przekładanym przewodzie ułamał mi się pin. Czy macie może namiar/informację jakich pinów/u kogo szukać? Wepchnięcie kabla w slot w kostce działa ale... to jednak fuszerka i mnie to denerwuje
 7. Ja się przygotowywałem do tej operacji ale po sprawdzeniu zasięgu sygnału DAB+ w Polsce (mapa zasięgu) zrezygnowałem. Nie ma gwarancji, że sztuczka z podpięciem się z sygnałem pomiędzy moduł dab a radio zadziała po za zasięgiem sygnału. Nie ma nigdzie jednoznacznie napisane, czy kanał dźwiękowy jest otwarty jeśli moduł zgubi zasięg. Jeżeli ktoś jest zainteresowany taką operacją a nie chce inwestować góry pieniędzy to aktualnie mam niewylogowany (ale z znanym kodem, nie mam instalacji aby podpiąć się pod dab) zestaw Opera Delphi (na wejściach ma piny opisane jako aux in ale tutaj za dużo to nie zmiena)+CiD+moduł dab z jednego auta i będzie szedł na handel, na dniach powstanie stosowny wątek w dziale sprzedam. Jedyny i duży mankament to niesprawna zmieniarka, nie wiem co jej dolega, nie zaglądałem do niej.
 8. Hej, Czy mógłby ktoś potwierdzić czy dobrze wyciągnąłem kod z opery blaupunkt? Niby mi wyszło 3146. Bin wyciągany przez CH314a. PS. U mnie osatnio zakupiony ezp2019 nie dal rady cdc40.bin
 9. Przekaźnik podmieniałeś? Próbowałeś na krótko podpiąć?
 10. Hej,

  Czy byłaby możliwość zreuploadowania Twojego dekodera PINu na bazie wsadu z pamięci modułów?

  Pozdrawiam

 11. Z racji tego, że także posiadam Signuma polifta z 2008 roku z CD30 mp3 na pokładzie pragnę tylko wspomnieć o małym ale do tej odpowiedzi. Istnieje spora szansa, że jeżeli u kolegi jest GID o indeksie 0x408 to za dużo opcomem z chin nie zrobią, ponieważ ani china opcom ani vauxcom nie posiadają takiego indeksu w swojej bazie i nie radzą sobie z obsługą tego wyświetlacza. Jeżeli będą mieli potrzebę coś tam zmodyfikować to mogą trafić na problem. Sam się z tym problemem ostatnio spotkałem przy wymianie swojej CD30mp3 na operę i w nieokreślonym czasie będę próbował to zrobić klonem klona MDI a jak to nie zadziała to czeka mnie wycieczka do kogoś z TECH 2 choć czeka mnie jeszcze zabawa z zmieniarkami... . Co do kwestii głośników. Nawet na seryjnych głośnikach pomiędzy CD30 mp3 a operą jest już mocno słyszalna różnica. Co do wyłączania się radia to powinna być opcja w ustawieniach aby radio odpalało się/gasło po zapłonie - na wyłączonej będzie ono działać niezależnie od zapłonu. Nie wyłączy się po wyciągnięciu kluczyka ale też nie uruchomi się przy uruchomieniu auta.
 12. kacp3r

  CDC 40 Opera AUX

  Aby odświeżyć wątek. Będę próbował wspomnianą modyfikację wdrożyć na testowo zakupionym zestawie (Za 130 zł + wysyłka mam operę z wyświetlaczem i modułem DAB). Jeszcze muszę znaleźć magika co by przygotował mi wiązkę tak jak na tej fotce aby wpięcie modułu DAB odbyło się bez cięcia obecnej instalacji (przykładowa wiązka).
 13. To ja dorzucę swoje 3 grosze... Kiedyś był podobny wątek i na winowajcę był wskazywany układ wydechowy a dokładnie łącze elastyczne. Ostatnio wymieniłem u siebie na nowe, bo stare przerdzewiało w trakcie ostatniej zimy i... brak zmian - auta wciąż hałasuje przy 120 km/h, reszta układu wydechowego sprawna a KZFR co prawda lekko huczą ale według mnie nie są tu winowajcą. Auto ma aktualnie 129 tys. km nalotu.
 14. Ja zalewam motula u siebie 5w40 X-cess (nie mieli X-Cleana na stanie) i różnica jest spora względem np. castrola Wyciszyła się mocno praca silnika w tym mniej walą koła po rozgrzaniu się silnika (powoli zbliżają się do wymiany ale póki jest moc i nie sypie błędów to nie ruszam).
 15. Jeżeli zawór/koło zablokuje się w jednym położeniu to może zrobić to tak, że ustawiony kąt przestawienia wałka rozrządu będzie nieodpowiedni dla niskich obrotów ale będzie ok dla wysokich. Zmienne fazy załączają się w okolicach 3500 obr. / min. Zamieniłeś zawory stronami? Jeżeli po zamianie błąd 0011 zamieni się 0014 to masz winowajcę. Jeżeli nie, to trzeba szukać dalej...
 16. To ja nie wiem czy mam jakiś błąd czy co ale po włączeniu trybu szybkiego odparowywania przedniej szyby (oczywiście odpala się 6 bieg wentylatora) mogę normalnie pokrętłem skręcić siłę nawiewu do pożądanej. Łatwiej jest mi to tak zrobić niż bawić się w wchodzenie do menu klimatronica (nawet jeśli pokrętło jest sprawne i nie trzeba 1000 razy go wciskać aby wejść do menu) i przeklikać opcje z kierunkiem nawiewu
 17. kacp3r

  Wpięcie reduktora

  Ja mam reduktor wpięty równolegle do nagrzewnicy. Ostatniej zimy nie miałem problemów z późnym załączeniem LPG (temperatura przełączenia ustawiona na 30 stopni) czy też ogrzewaniem. Po ok. 7-8 minutach (stanie w korku) od startu silnika jednocześnie pojawia się ciepłe powietrze + przełącza się u mnie gaz.
 18. Tak, skrzynia od nowości (data produkcji auta 18.06.2008) wg VIN (kody: FX1 - Przełożenie końcowe przekładni głównej: 3.94 oraz M25 - Ręczna skrzynia biegów 5-biegowa typu F17 CR). Bardziej prawdopodobna chyba będzie u Ciebie opcja nr 2, często ludzie przy wymianie skrzyni albo z czystej potrzeby wywalali krótkie skrzynie i wstawiali dłuższe (nawet jak spojrzysz tutaj na forum). Skrzynię, która siedziała w aucie przy opuszczaniu fabryki, sprawdź po VINie. Bez problemu można sprawdzić np tutaj: http://opelvindekoder.pl/ Walnąłem się chyba w oznaczeniu u mnie w skrzyni w poprzedniej odpowiedzi, pisałem o C374 a jak dzisiaj wpisałem w dekodery to wychodzi na C394 (jednak jest to jeszcze bardziej pogięte niż myślałem). Przy 3000 tys. obrotów na 5 biegu jets to różnica pomiędzy 104 km/h (C394) a 110 km/h (C374), jeżeli dobrze policzyłem. Przy tych różnicach nadal moja opinia będzie taka sama co do dynamiki i komfortu jazdy na takiej skrzyni. Nadal jednak ta skrzynia posiada inne przełożenia na wyższych biegach względem W419 (jest krótsza).
 19. V-max u siebie nie sprawdzałem ale zaobserwujesz zmianę na minus, jeżeli poruszasz się autostradami. 4000 tys. rpm przy 140 km/h nie jest zbyt przyjemne przy dłuższych trasach z punktu widzenia zarówno ekonomii jak i słuchu. Zaleta jest taka, że możesz założyć spokojnie 5 bieg przy 60 km/h a przy sprzyjających warunkach, nawet przy 50 km/h. Z racji tego, że zdecydowaną większość tras robię po mieście zdecydowałem się na pozostanie przy C374. Nie wiem czy przy tym silniku różnice na pozostałych przełożeniach będę wystarczająco zauważalne.
 20. 126 tys przebiegu u mnie i lekko klepią na ciepłym silniku (przy starcie na zimnym też) i dopóki nie wysypie mi błędu/osłabi auta to nie tykam. Jedynym wyjątkiem będzie wymiana rozrządu w okolicach 200 tys. km. U mnie umarł jeden zawór i generowało to błąd p0011 ale jego wymiana na nowy rozwiązała problem. Olej lany 5w30/5w40 z wymianą co 10 tys. km.
 21. Zanim zabierzesz się za sprawdzanie uszczelki pod głowicą to sprawdź jeszcze korek od zbiorniczka. U mnie niby w mieście było ok (spokojna jazda do 3-3.5k obr/min) ale cały dzień autostrady na wyższych obrotach zdemaskował powoli kończący się korek zbiornika wyrównawczego.
 22. Skoro już jest tak bardzo męczony rozmiar opon dla felg r16 a w szczególności ich szerokość to chciałbym zadać krótkie pytanie. Czy do felgi o szerokości 6.5j (Oplowskie stalówki strukturalne) polecacie opony o szerokości 205 czy 215. Byłem nastawiony na te szersze ale wszędzie piszą, że dla takiej szerokości felgi optymalny rozmiar to 205. Czym ryzykuje założenie szerszej opony? W sumie i tak cokolwiek wybiorę to będzie lepiej zważywszy na to, że do Signuma miałem teraz letnie r15 z szerokością 195
 23. Informacyjnie - W Signum (przynajmniej w aucie z 2008 roku) też są stelaże do isofixa zamontowane w prawym i lewym fotelu pasażera z tyłu. Z oczywistych względów środkowy taboret nie jest wyposażony.
 24. Jak już będzie auto u mechanika to niech je jeszcze podniesie w górę i od spodu sprawdzi czy nie leje się też z chodniczki oleju (znajduje się pod kolektorem wydechowym, obok filtra oleju) oraz ew. łączenia silnik-skrzynia biegów (często siada uszczelnienie wału korbowego). Razem uszczelką pokrywy zaworów są to w sumie najczęściej występujące źródła wycieków oleju w tym silniku. U siebie już robiłem pokrywę zaworów, chłodniczkę oleju a z uszczelniaczem wału czekam na to jak skończy się sprzęgło
×
×
 • Create New...