Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

kacp3r

Klubowicz
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kacp3r

 1. Ja zalewam motula u siebie 5w40 X-cess (nie mieli X-Cleana na stanie) i różnica jest spora względem np. castrola Wyciszyła się mocno praca silnika w tym mniej walą koła po rozgrzaniu się silnika (powoli zbliżają się do wymiany ale póki jest moc i nie sypie błędów to nie ruszam).
 2. Jeżeli zawór/koło zablokuje się w jednym położeniu to może zrobić to tak, że ustawiony kąt przestawienia wałka rozrządu będzie nieodpowiedni dla niskich obrotów ale będzie ok dla wysokich. Zmienne fazy załączają się w okolicach 3500 obr. / min. Zamieniłeś zawory stronami? Jeżeli po zamianie błąd 0011 zamieni się 0014 to masz winowajcę. Jeżeli nie, to trzeba szukać dalej...
 3. To ja nie wiem czy mam jakiś błąd czy co ale po włączeniu trybu szybkiego odparowywania przedniej szyby (oczywiście odpala się 6 bieg wentylatora) mogę normalnie pokrętłem skręcić siłę nawiewu do pożądanej. Łatwiej jest mi to tak zrobić niż bawić się w wchodzenie do menu klimatronica (nawet jeśli pokrętło jest sprawne i nie trzeba 1000 razy go wciskać aby wejść do menu) i przeklikać opcje z kierunkiem nawiewu
 4. kacp3r

  Wpięcie reduktora

  Ja mam reduktor wpięty równolegle do nagrzewnicy. Ostatniej zimy nie miałem problemów z późnym załączeniem LPG (temperatura przełączenia ustawiona na 30 stopni) czy też ogrzewaniem. Po ok. 7-8 minutach (stanie w korku) od startu silnika jednocześnie pojawia się ciepłe powietrze + przełącza się u mnie gaz.
 5. Tak, skrzynia od nowości (data produkcji auta 18.06.2008) wg VIN (kody: FX1 - Przełożenie końcowe przekładni głównej: 3.94 oraz M25 - Ręczna skrzynia biegów 5-biegowa typu F17 CR). Bardziej prawdopodobna chyba będzie u Ciebie opcja nr 2, często ludzie przy wymianie skrzyni albo z czystej potrzeby wywalali krótkie skrzynie i wstawiali dłuższe (nawet jak spojrzysz tutaj na forum). Skrzynię, która siedziała w aucie przy opuszczaniu fabryki, sprawdź po VINie. Bez problemu można sprawdzić np tutaj: http://opelvindekoder.pl/ Walnąłem się chyba w oznaczeniu u mnie w skrzyni w poprzedniej odpowiedzi, pisałem o C374 a jak dzisiaj wpisałem w dekodery to wychodzi na C394 (jednak jest to jeszcze bardziej pogięte niż myślałem). Przy 3000 tys. obrotów na 5 biegu jets to różnica pomiędzy 104 km/h (C394) a 110 km/h (C374), jeżeli dobrze policzyłem. Przy tych różnicach nadal moja opinia będzie taka sama co do dynamiki i komfortu jazdy na takiej skrzyni. Nadal jednak ta skrzynia posiada inne przełożenia na wyższych biegach względem W419 (jest krótsza).
 6. V-max u siebie nie sprawdzałem ale zaobserwujesz zmianę na minus, jeżeli poruszasz się autostradami. 4000 tys. rpm przy 140 km/h nie jest zbyt przyjemne przy dłuższych trasach z punktu widzenia zarówno ekonomii jak i słuchu. Zaleta jest taka, że możesz założyć spokojnie 5 bieg przy 60 km/h a przy sprzyjających warunkach, nawet przy 50 km/h. Z racji tego, że zdecydowaną większość tras robię po mieście zdecydowałem się na pozostanie przy C374. Nie wiem czy przy tym silniku różnice na pozostałych przełożeniach będę wystarczająco zauważalne.
 7. 126 tys przebiegu u mnie i lekko klepią na ciepłym silniku (przy starcie na zimnym też) i dopóki nie wysypie mi błędu/osłabi auta to nie tykam. Jedynym wyjątkiem będzie wymiana rozrządu w okolicach 200 tys. km. U mnie umarł jeden zawór i generowało to błąd p0011 ale jego wymiana na nowy rozwiązała problem. Olej lany 5w30/5w40 z wymianą co 10 tys. km.
 8. Zanim zabierzesz się za sprawdzanie uszczelki pod głowicą to sprawdź jeszcze korek od zbiorniczka. U mnie niby w mieście było ok (spokojna jazda do 3-3.5k obr/min) ale cały dzień autostrady na wyższych obrotach zdemaskował powoli kończący się korek zbiornika wyrównawczego.
 9. Skoro już jest tak bardzo męczony rozmiar opon dla felg r16 a w szczególności ich szerokość to chciałbym zadać krótkie pytanie. Czy do felgi o szerokości 6.5j (Oplowskie stalówki strukturalne) polecacie opony o szerokości 205 czy 215. Byłem nastawiony na te szersze ale wszędzie piszą, że dla takiej szerokości felgi optymalny rozmiar to 205. Czym ryzykuje założenie szerszej opony? W sumie i tak cokolwiek wybiorę to będzie lepiej zważywszy na to, że do Signuma miałem teraz letnie r15 z szerokością 195
 10. Informacyjnie - W Signum (przynajmniej w aucie z 2008 roku) też są stelaże do isofixa zamontowane w prawym i lewym fotelu pasażera z tyłu. Z oczywistych względów środkowy taboret nie jest wyposażony.
 11. Jak już będzie auto u mechanika to niech je jeszcze podniesie w górę i od spodu sprawdzi czy nie leje się też z chodniczki oleju (znajduje się pod kolektorem wydechowym, obok filtra oleju) oraz ew. łączenia silnik-skrzynia biegów (często siada uszczelnienie wału korbowego). Razem uszczelką pokrywy zaworów są to w sumie najczęściej występujące źródła wycieków oleju w tym silniku. U siebie już robiłem pokrywę zaworów, chłodniczkę oleju a z uszczelniaczem wału czekam na to jak skończy się sprzęgło
 12. Ja miałem problem z opcją wejścia w menu climatronica. Pierwsza poprawa kontaktów (przetopienie istniejącej cyny) pomogła na... 5 godzin pracy w aucie Dopiero przelutowanie z większą ilością cyny oraz zalanie enkodera kontaktem do potencjometrów dało lepszy efekt, po całym dniu w aucie wciąż działa
 13. Poci się aż za bardzo, może być rozszczelniony ale sprawdź czy puszcza na zgrzewie czy np. leje spod korka. Nie jest to wina termostatu skoro trzyma prawidłową temperaturę (105 stopni) a przy wzroście do 108 prawidłowo odpala wentylator chłodnicy i zbija w dół. Będzie wywalało płyn przez tester, ponieważ jest to układ ciśnieniowy i pracuje pod wyższym ciśnieniem niż ciśnienie atmosferyczne.
 14. Obstawiałbym uszkodzony korek od zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego. Temperatura jest u Ciebie w normie.
 15. U mnie (w zależności od temp zewnętrznej ale widzę, że też jesteś z Gdańska) pokazuje mi spalanie na klimie 1.2-1.4. Układ klimatyzacji sprawny/serwisowany?
 16. Hej. Czy jest tu może posiadacz Siga który podmienił u siebie skrzynię F17 z C na W? Jakby nie patrzeć to jednak jest to najcięższy wariant vectry i interesuje mnie to jak bardzo auto traci na dynamice. Dużo za miasto się nie wybieram ale jak się wybiorę... to autostradą bardzo ciężko się jedzie (tak aby silnik na tym nie ucierpiał)
 17. 20% na korekcie długo terminowej to bardzo źle już. Idealny jest odchył max 5%.
 18. Po takim przebiegu na LPG bez regulowania/kontroli zaworów obstawiałbym, że zawory po prostu wypaliło w głowicy i dobiła je szybka przejażdżka. To potwierdziłby test sprężania na cylindrach z naftą (ogólnie potwierdziłby problem z górą). Gdybym ja stał przed takim wyborem to wolałbym pakować 3k zł w remont głowicy i ogarnięcie silnika zamiast kupować, jak wspomniałeś, kota worku. No chyba, ze tym kotem byłoby 2.0T ale co do kosztów, to muszą się wypowiedzieć osoby, które taki zabieg przeprowadziły.
 19. Jeżeli słychać syczenie to jest to znak, że może brakować czynnika. Przy przegazowywaniu będzie rozłączać sprężarkę. ECU jest tak zaprogramowany aby przy przyspieszaniu/gazowaniu rozłączyć sprężarkę aby nie zmulić silnika i dopiero po odpuszczeniu pedału gazu załączy ją ponownie.
 20. Ja wykonałem zabieg, u siebie w sigu polifcie, przerobienia lampki 3 na 4 przyciskową korzystając z wnętrzności z zdezelowanej lampki 4 przyciskowej (znalezienie lampki 4-ro przyciskowej w dobrym stanie, bez połamanych zatrzasków, na stelażu z Signuma w normalnej cenie nie należy do łatwych). Po zdemontowaniu 3 przycisków z mojej lampki wymontowałem płytkę z elektroniką ( trzeba zwolnić 4 szare zatrzaski trzymające samą płytkę oraz zatrzaski trzymające te czarne obudowy od przełączników) w celu uzyskania dostępu do zaślepki. Okazało się, że gniazdo przycisku, gdzie jest zamocowana zaślepka ma trochę inną konstrukcję ale na szczęście odpowiednie wycięcie nożem nadmiarowego plastiku pozwala na demontaż zaślepki i późniejsze zamontowanie przycisku. Po przełożeniu płytki z elektroniką z lampki 4 przyciskowej resztę kroków robi się zgodnie z poradnikiem i jeżeli wykorzystamy przyciski z lampki 3 przyciskowej to będzie trzeba dociąć tylko przycisk odpowiedzialny za wyłączenie lampki. PS. W lampce 3-przyciskowej nie ma miejsca na 4 przełącznik, więc nawet jeśli zdemontujemy zaślepkę to bez elektroniki z płytki 4 przyciskowej za dużo nie zdziałamy. Niby są wyprowadzenia na wlutowanie całego przełącznika z podstawą ale nie wiem czy są uzbrojone w ścieżki itp. PS2. Przycisk wyłączenia lampki w Sigu też działa tylko na przednie oświetlenie.
 21. Jau siebie przy wymianie jednego zaworu oraz zrzuceniu sitek nie wykonałem tej procedury i wszystko działa tak jak przed całm zabiegiem, zero błędów czy pogorszenia kultury pracy silnika + zniknię problemu z błędem ustawienia wałka wydechowego
 22. Jak chłodniczka oleju to zajrzyj też do zbiorniczka płynu chłodzącego i zoabcz czy tam już nie ma przypadkiem 3 ton masła.
 23. Jeżeli nie gaśnie auto z kluczykiem to znaczy, że zapisał się błąd w komputerze. Prowdopodobnie powstał w wyniku tego, że odpaliłeś silnik bez podpiętej wtyczki elektrozaworku. Możesz spróbować "wypedałować" błąd
 24. Czy po załączeniu zapłonu zapala się i gaśnie kontrolka auta z kluczykiem? Najlepiej sprawdź po "przegazowaniu" auta
×
×
 • Create New...