Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Misiek1093

Forumowicz
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Misiek1093

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe pola

 • Województwo
  dolnośląskie
 • Auto
  Vectra C 1.9 cdti 2006r. Combi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Umówię się do mechanika i zobaczymy. Ja już nic sprawdzić w stanie nie jestem.
 2. Tak. Tak zrobię. Tylko nie wiem czy ten stary , który wchodzi w pokrywe zaślepić czy nie. Butelka musi mieć też szerszy gwint żeby gaz uciekał nie ? Tak jak piszesz mogą być też uszczelnienia. Tylko ilość ubywającego oleju jest strasznie duża.
 3. Sprawdzę. Boje się tylko że to pierścienie, tłoki albo coś z wałem korbowym.
 4. Myślę że to odma. A jak nie to coś z motorem. Sprawdzę odmę, jak nie pomoże to kompresję.
 5. Turbo sprawdzałem a ten wyciek wyglada na zaschnięty (wtedy co wybiło bagnetem). Strona zimna Strona ciepła
 6. Kurde. Ale ziemia jest sucha pod autem tez nic nie zauważyłem. Muszę umyć i wtedy zobaczę. Chyba że pali olej ale z 2 strony nie dymi. Kompresję ma bo normalnie odpala bez problemu. Myślę czy coś jeszcze mogę sprawdzić.
 7. Trzeba. Tylko mimo wszystko te wycieki wyglądają na stare (zaschnięte) i nie wiem czy mają wpływ na ubytek oleju w tak dużym stopniu jak mój.
 8. Cieknie płyn ze wspomagania. Zajmę się tym po oleju.
 9. Nie wiem czy to jednak przez to aż tak mocno by lało. W weekend sprawdzałem turbo, IC. Turbina bez luzów, IC przeczyszczony. Kopcić nie kopci. płynu nie bierze. Mazi pod korkiem koloru białego nie ma. Niewielka plama jest pod plecionką.
 10. Mam tak samo Odma Rura od odmy która idzie do turbo
 11. Z19DT 120 KM 290000km Witam, zmagam się z ubytkami oleju. Ogólnie zaczęło się od tego że olej wybił mi bagnetem. Domyślam się że było to przez zatkaną odmę. Był to jednorazowy incydent, który miał miejsce 3-4 miesiące temu. Wymieniłem olej z filtrami (Motul 5w30) pod koniec listopada. Przez parę dni było ok. Po nagrzaniu silnika wyskakuje mi błąd niskiego poziomu.Olej dolewam ale po chwili mam minimum i znowu pojawia mi się niski poziom. Bagnet pokazuje ze jest pusto. W międzyczasie wyskakiwał mi tryb awaryjny. Po podłączeniu pod kompa miałem błędy dpf, który w końcu udało mi się wyp
 12. Witam, problem wyciekającego oleju pojawił się przed wymianą oleju. Początkowo go zlokalizowałem więc udałem się na wymianę. Wymieniłem olej z filtrami (Motul 5w30). Przez parę dni było ok. Ale temat wrócił. Znowu po nagrzaniu silnika wyskakuje mi błąd niskiego poziomu. Olej dolewam ale na po chwili go nie mam. Ściągnąłem więc osłonę. Mam dwa wycieki. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję 3 i 4 zdjęcie o ile się nie mylę to czujnik poziomu oleju z którego cieknie.
 13. Panowie gdzie we Wrocławiu w miarę normalnej cenie zrobię wtryski ?
×
×
 • Create New...
UP