Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

kuba 82

Forumowicz
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kuba 82

 • Rank
  Średnio obeznany

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe pola

 • Województwo
  łódzkie
 • Auto
  może Z20NET

Recent Profile Visitors

447 profile views
 1. Witam,po tym jak padła turbina w mojej Vectrze postanowiłem permanentnie rozprawić się z nagarem w silniku i wymyć cały dolot.Poniżej fotki spod dekla górnego. Zdemontowałem go i zdjałem blachę która jest w deklu tak jakby zanitowana,a pod nią błoto i szłam,można było sobie lać płukanki a olej ciągle był czarny po ok 5 tyś km. Blachę oczywiście założyłem na swoje miejsce,rozwierciłem oryginalne nity,nagwintowałem i przykręciłem na śrubki wcześniej posmarowane klejem do gwintów ,czerwonym. Pod blachą znajdowały się jakby sitka plastikowe,które zostały także starannie oczyszczone.Trzeba sobie zdać sprawę z tego, iż cały ten syf spod dekla,ma krótka drogę (przez odmę)do turbiny,która to wszystko wciąga.
 2. Wydaje mi się że op com , a raczej sterowników do niego jest masa ,ale większość ma jakieś błędy, u znajomka, taki op com jak mój,zadziałał po wyłączeniu podpisu,ale na virtual box był wygenerowany win 7 64bitowy. Brałem pod uwagę uwalony op com,bo zmieniałem gniazdo od kabla USB,ale w sumie laptop widział nowe urządzenie.Sam nie wiem,kupię jakiegoś złomowego łapka z W7 i wykonam próbę instalacji. Mam stary laptop ale ma windows xp ,czy ten mój po com pójdzie na x-peku?
 3. Dzięki kolego,nie wyłączałem podpisu i nie kombinowałem już więcej,bo boje się o sprzęt(zbyt dużo projektów mam na lapku).Po tym jak op com nie poszedł na virtualu odpusciłem,.Poszukam jakiegoś łapka z W7 i będę próbował.
 4. Witam, wszedłem w posiadanie po-coma, niestety sterowniki sa na windows 7,a ja mam 10.Próbowałem przez virtual box-utworzyłem winde 7, ale op com nadal nie działa.Gdy podpinam op com do laptopa program sie uruchamia, ale przy próbie połaczenia z autem jest sprawdzanie interfejsu i wyskakuje komunikat aby podłączyć z usb i zainstalować sterowniki.
 5. Witam, zachodzi potrzeba regeneracji mojej turbiny(saab). Zakład, który będzie przeprowadzał naprawę, zaproponował zmiana koła kompresji na cnc. Czy jest sens takiego zabiegu? Różnica w cenie niewielka, około 150 PLN,
 6. Dare, czujnik mam, ale chyba ktoś wyłączył techem i teraz jak przełącze manetke w górę to bez względu na siłę opadów deszczu wycieraczki pracują w równych odstępach czasu. Uprzedzam pytanie, regulowanie potencjometrem na manetce wycieraczek zmienia tylko ich częstotliwość
 7. Dzięki koledzy za podpowiedzi,ale powiedzcie w takim razie gdzie włączyć funkcję czujnika deszczu ,bo u mnie nie działa?
 8. Witam,czy ktoś wie po co jest drugie dolne położenie wycieraczek? Jak kliknę raz to wycieraczka się załącza jednokrotnie ,ale mogę przesunąć dźwignie niżej,tylko po co to?
 9. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie go bez demontażu kolektora? Podobno jak jest zepsuty to wypycha bagnet od oleju?
 10. Luzów na wirniku turbiny brak.Dostałem sugestie aby sprawdzić odmę ,bo to ona może puszczać olej do dolotu.Tylko którędy?
 11. Dziś zdejmę rurę i sprawdzę.Czy są jakieś tolerancję odnośnie luzów? czy raczej nie powinny one być wyczuwalne?
 12. Witam,auto zaczęło puszczać niebieskie bąki,dzieje się to podczas jazdy ,gdy wkręce silnik powyżej 3000rpm i puszczę pedał gazu,zawór DV upuszcza powietrze a w lusterku wstecznym widzę niebieskiego "bąka". Podczas przyspieszania auto nie kopci,rano po odpaleniu silnika też właściwie zero dymu.Czy może to być wina turbiny?
 13. Witam,oto jak odpala signum mojego kolegi, silnik zimny, po dwóch dniach postoju VID_20191017_110916 (convert-video-online.com).mp4
×
×
 • Create New...