Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

pomponiusz

Forumowicz
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About pomponiusz

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe pola

 • Województwo
  wielkopolskie
 • Auto
  Opel Signum 3.0 cdti 2008

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprawdziłem. Trzymam na 2k obroty, wciskam przycisk i nic. Obroty ani trochę w górę.
 2. Musze sprawdzić. Ale wcześniej było to widoczne, obroty znacznie rosły. Teraz nawet nie ma ikonki "S"na wyświetlaczu licznika. Poza tym tak jak wcześniej pisałem, brak zmian w wspomaganiu kierownicy oraz IDS.
 3. Mam pytanko. W sigu mam oryginalnie zamontowany przycisk sport, ale coś się stało i przestał działać. Po naciśnięciu zapala się dioda na przycisku, ale na zegarach brak ikonki. Nic się też nie dzieje z obrotami ani wspomaganiem, IDS również bez zmian. Jak to diagnozować? Gdzie szukać? A może ktoś z okolic Piły byłby w stanie mi pomóc?
 4. rozumiem ze przedlift i polift nie ma znaczenia?
 5. w tej chwili na allegro tylko D5WZ jest, to chyba było w przedlifcie. Od tego też może być sterownik?
 6. przewaliłem prawie cały temat Webasto, nie byłem pewien czy można po prostu zastąpić sterownik innym. Ale skoro można to dzięki za info
 7. Może opisze całą sytuację. Po wymianie sztyftu, czujników i sitka. Dostawałem info: nie wykryto płomienia, a czujnik temp. sterownika? pokazywał -172stC. Sterownik poszedł do naprawy. Jak wrócił to temperatura już OK, ale pojawiły się błędy: B1000 i B1424
 8. Dzwoniłem, pytałem. Sam sterownik nie występuje, można zakupić cały piec za ok 8k. Mój sterownik ma nr: 25 2286, czy można zamienić to sterownikiem z innym numerem?
 9. Witam, Potrzebuje pomocy ze sterownikiem od ebera. Nie odpalał mi piec, wymieniłem w nim sztyft, czujniki i sitko. Zdiagnozowano również uszkodzenie sterownika, wysłałem do naprawy. W tej chwili 3 raz odbieram od poprawki i nadal sypie błędami. Czy ktoś mógłby mnie oświecić jak to jest z tymi sterownikami? Mianowicie czy można gdzieś dostać nowy? Czy można podmienić z innego opla z innymi numerami? Nie chce stracić możliwości programowania z poziomu auta.
 10. Tak, właśnie o to S chodzi. Webasto po skasowaniu błędów startuje, ale wywala błąd: Nie wykryto płomienia. Zleciłem mechanikowi wymianę sitka i sztyftu żarowego. Co do SPORTU - bezpiecznik cały. W OP-COMie brak błędów. Po naciśnięciu na przycisk zapala się na nim dioda. Natomiast w OC brak zmiany przy pozycji tryb sportowy. Nie znam op-coma, sprawdzał to mechanik, ale w jedym miejscu przy wyłączonym przycisku sport pojawia się: tryb sport - aktywny, a po włączeniu sport - nieaktywny. Tak jakby było odwrotnie.
 11. Witam forumowiczów. Przejrzałem już chyba całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Od pewnego czasu nie działa mi przycisk sport. Po wciśnięciu przycisk podświetla się, natomiast ani nie zapala się ikonka "S", ani żadnych zmian. Szczerze mówiąc nie wiem kiedy przestał działać, rzadko go używałem. Dodam że mam problem również z webasto. Z pilota albo z kompa po załączeniu, włącza się AUTO, nawiewy itp, natomiast sam piec nie startuje, nie słychać pompki, niczego. Wieczorem będę miał op-coma więc podepnę i wrzucę tutaj błędy
×
×
 • Create New...
UP