Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Johny_16v

Forumowicz
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Johny_16v

 • Rank
  Nowy
 • Birthday 12/08/1997

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe pola

 • Województwo
  dolnośląskie
 • Auto
  Wiktoria X18XE

Recent Profile Visitors

1175 profile views
 1. Podmieniony multimetr nie rozwiązał całego problemu. Halogeny z przodu przestały świecić, choć kontrolka na przełączniku dalej jest podświetlona. Świeci się natomiast tylny oraz obie kontrolki - na pokrętle i na tablicy. Podświetlenie nie działa, choć licznik i TID świecą jak trzeba na zapłonie.
 2. Zdemontowałem panel bezpieczników, któryś z poprzednich właścicieli strasznie "januszował" . Niektóre bezpieczniki są połączone z kablami których nie ma w oryginalnej rozpisce. Prawdopodobnie zawinił multimetr, który był strasznie zabrudzony, nie wiem czy czyszczenie pomoże. Pożyczę ze szrotu identyczny i podepnę u siebie by mieć pewność.
 3. Bezpiecznik i przekaźnik do halogenów ok, obawiam się że konieczny będzie demontaż całej deski rozdzielczej w celu szukania przepalonych kabli.
 4. Johny_16v

  Zwarcie

  Podczas wymiany żarówek podświetlających panel nawiewów doprowadziłem do zwarcia w wyniku którego przestało działać podświetlenie zegarów i w.w. panelu, ciągle świecą się halogeny, nie można nimi sterować. Licznik oraz Tid świecą tylko na zapłonie.
 5. Wiem że nie ma, ale w zestawie jest rura łącząca kolektor ze środkowym. Nie znalazłem średnicy, ani innych danych, dlatego pytałem czy ktoś ma.
 6. W związku z sypiącym się wydechem, przymierzam się do wymiany również kolektora. Interesuje mnie kwasówka TA Technix. Czy ktoś już miał taki kolektor ? Zastanawiam się czy podejdzie, jeśli zastosuję środkowy tłumik innej firmy ? Link do kolektora: http://allegro.pl/opel-vectra-b-1-8-16v-sportowy-kolektor-wydechowy-i7044273163.html
 7. Może w polifcie jest inaczej. Mam przedliftowe 1.8, założyłem deskę z Isuzu 1.7. Po włączeniu silnika obrotomierz podniósł się 5 milimetrów, a jak ostro przygazowałem to max 1000rpm wskazał. Tablica w dieslu ma trochę inaczej poprowadzoną linie do alternatora. Podeślę później jpg z porównaniem. Licznik od Isuzu założyłem z ciekawości. Wysłane z mojego QUANTUM_3_500 przy użyciu Tapatalka
 8. Jakiś czas temu zapalił mi się airbag podczas jazdy i już nie zgasł. Po podpięciu pod komputer wykazało błędy 31 oraz 44, nie dało się ich skasować. Obejrzałem kostkę pod fotelem i sprawdziłem podłączenie poduszki do kierownicy, wszystko było ok. Mam wersję z dwoma poduszkami.
 9. Nie działa, obrotomierz pracuje w zakresie 1cm.
 10. Mogło tak być, ważne że to tylko żarówki, a nie coś poważnego.
 11. Problem rozwiązany. Nie rozłączyłem akumulatora, wobec czego popaliły się żarówki Wysłane z mojego QUANTUM_3_500 przy użyciu Tapatalka
 12. Wymieniałem dziś wyświetlacz Tid, poprzedni działał, ale nie wyświetlał już znaków. Nowy był ok, ale podłączałem bez wcześniejszego rozłączenia akumulatora. Było ok, ale musiałem rozłączyć i połączyć raz jeszcze, niestety przestał działać. Podłączyłem stary wyświetlacz i też nie działał. Bezpiecznik jest ok, więc chyba winowajcą jest wtyczka 26-pinowa. Czy jej wymiana jest kłopotliwa ? Czy wystarczy sam kabel z wtyczką ?
 13. Wiem, wyraziłem się trochę niejasno.
 14. Ostatnio chodzi mi po głowie jedna rzecz - czy tablica liczników z dti-ka będzie pasować do benzyniaka. Tzn. wiem że będzie, ale czy wskazania obrotomierza będą poprawne ?
 15. Zaślepiłem ponownie. Nic nie faluje, nie wskakuje pow. 1000 rpm.
×
×
 • Create New...