Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Finger86

Forumowicz
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Finger86

 • Rank
  Nowy
 • Birthday 02/25/1986

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Radom

Dodatkowe pola

 • Województwo
  mazowieckie
 • Auto
  Vectra C 2.0 Turbo

Recent Profile Visitors

230 profile views
 1. Witam. Mam identyczny problem. U mnie gasnie na LPG i na benzynie, ale tylko na cieplym silniku. Czy ktos uporal sie z tym problemem?
 2. na pierwszym ekranie mam: HW: D2.05//12.06/2007 SW:10.112006/0//8.0.0/----- code:018 Ver:00 DD:6.4./60/-- Samochód jest z 2007 a silnik nie wiem.
 3. Temperaturę pokazuje dobrze. Wymieniany był silnik i może gdzieś coś nie jest popięte? Tylko co sprawdzać w takim przypadku?
 4. Witam. Mam problem z literką F która oznacza błąd. Pokazuje się przy średnim spalaniu i pozostałych wskaznikach dotyczących spalania. Problem jest od kiedy mam auto. Po zerowaniu wskazań komputer przez jakiś czas zbiera informację i wyskakuje literka F. Mam radio CD30 mp3 oraz wyświetlacz pomarańczowy. Szukałem ale nie mogę nic na ten temat znaleźć. Jak uporać się z tym problemem od czego zacząć?
 5. Tak samo powiedział mi znajomy mechanik. Myślałem że nie chciało mu się poprostu dłubać i szukać. Ale jak tak to ok. Dzięki.
 6. Witam. Mam problem falowanie obrotów na biegu jałowym Vectra C 2.0 T + gaz. Falowanie miedzy około 820 a 890 obrotów na gazie jak i na benzynie. Czasem prawie nie zauważalne czasem czuć większe szarpnięcia. Podczas jazdy nie odczuwalne. Problem tylko na postoju. Wymienione świece, czyszczona przepustnica, sprawdzana szczelność dolotu pianką do wykrywania nieszczelności. Czytałem już wiele ale nikt nie rozwiązał tego problemu. Czy przejmować się tym czy odpuścić? Na co zwrócić jeszcze uwagę?
 7. Pod komputerem nie wyskakuje żaden błąd. Jak się do tego zabrać żeby nie pakować się w niepotrzebne koszty? Przy jakiej temperaturze powinien otworzyć się termostat, a przy jakiej włącza się dmuchawa? Sam sobie odpowiem może komuś się też przyda. Dmuchawa w 2.0 Turbo z20net załącza się przy około 95-99 stopniach. Po załączeniu powinna zbić temperaturę w ciągu kilku dziesięciu sekund do 90 stopni.
 8. Mam ten sam problem które bezpieczniki sprawdzić te w kabinie przy kierowcy po otwarciu drzwi czy te pod maską?
 9. Wymiana sondy pomogła. Kupiłem oryginał używkę koszt 100 zł. Check znikł i oby już się nie zaświecił.
 10. Mam problem dziś po przejechaniu 50 km wszystko było ok wskazówka w okolicach 83-85 stopni. Na dłuższym postoju temperatura zaczęła rosnąć gdy wskazówka zbliżyła się do 100 stopni wyłączyłem silnik, przewód wody zwrotny do silnika był ciepły ale nie gorący, dmuchawy nie słyszałem żeby się załączała silnik 2.0 T. Od czego zacząć dochodzenie? czy to termostat?
 11. Byłem u gazownika jak zapytałem o AFR to powiedział że wie co to jest ale nigdy tego nie ustawiał. Zacząłem jeździć na benzynie żeby sprawdzić czy błąd wyskoczy i zaczął wyskakiwać też na benzynie. Coś jest z tą sondą. Po ponowny podpięciu pod komputer pokazuje stałe napięcie 0.126 V o ile dobrze pamiętam i tak stoi w miejscu jak by się zacięła. Tolerancja jest do 0,12 V. W poniedziałek będę ją zmieniał.
 12. Założyłem emulator i dalej wyskakuje błąd p0138. Samochód jeździ na gazie i na benzynie identycznie, nie odczuwa się żadnych różnic. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem? Wymiana sondy konieczna? Jak sprawdzić czy sonda jest do wymiany?
 13. Wyskakuje mi błąd P0138 Vectra C 2.0 T (z gazem) co powiecie na założenie emulatora do sondy np. takiego: http://allegro.pl/367-emulator-drugiej-sondy-lambda-ocynkowany-i4844988741.html Problem wyskakiwania błędu tylko na gazie. Gazownik sprawdzał mapy benzyny i gazu pokrywają się, powiedział że mieszanka jest idealna.
×
×
 • Create New...
UP