Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

xavierr

Forumowicz
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About xavierr

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe pola

 • Województwo
  świętokrzyskie
 • Auto
  VC 1.8 Z18XE

Recent Profile Visitors

166 profile views
 1. Tak jak pisałem wszystkie połączenia przeczyszczone. Czy istnieje jakiś sposób na potwierdzenie lub wykluczenie CIMa?
 2. Wszystkie dostępne wtyczki przeczyściłem i psiknąłem kontakt sprayem
 3. CIM jest XR data produkcji 2013. Jak sie upewnić czy to on?
 4. Witam, Vectra C Z18XE z 2002r. nie odpala. Wskazówki zegarów się nie podnoszą, kontrolki świecą. Auto po kilku odpięciach akumulatora odpalało i jeździło kilkukrotnie. Teraz stoi do dobre. Na tablicy wyświetla kierownicę z wykrzyknikiem Kody błędów CIM to: B3750-04(Switch Info Display Circuit Open or High Voltage) i U2105-00(No Communication with ECM(Engine Control Module). Błędy sterownika ABS/ESP: C0040-06 , U2105-00 U2142-00 C0196-08 C0186-08. W samochodzie na długo przed awarią uszkodzony był przewód od czujnika prawego ABS. Pomożecie?
 5. W zestawie z nowym amortyzatorem jest podkładka. Pytanie, gdzie powinna się znaleźć: 1) pomiędzy tłoczyskiem amortyzatora a poduszką, czy 2)między poduszką a nakrętką?
 6. Panowie, czy jest możliwość wymiany samego wkładu termostatu w VC z18xe? Jak rozpoznać czy nie jest walnięty czujnik?
 7. hmmm czyli każdy ma swoje zdanie. Może głosowanie....
 8. Problem załatwiony. Zsunął się gumowy przewód z pompy, pewnie zsuwał się od dłuższego czasu a wstrząs dokończył tylko sprawę. Wcześniej był założony na plastikową opaskę, teraz dałem metalową skręcaną, powinno być lepiej.
 9. Czy w każdej Vectrze C występuje czujnik sprzęgła? Ja w swojej (1.8XE bez tempomatu)takiego nie znalazłem chociaż kostka do wpięcia jest. Na pomysł poszukiwania go wpadłem gdyż ktoś podpowiedział mi, że jego uszkodzenie może odpowiadać za wolne opadanie (a nawet lekkie podnoszenie) obrotów po wysprzęgleniu, a to u mnie występuje i innych przyczyn chyba już brak.
 10. Którędy idą przewody elektryczne zasilające pompkę paliwa w VC 1.8XE? Czy jest możliwe, że uszkodziłem to połączenie obcierając spodem samochodu o "próg przy wyjeżdzaniu pod górkę z garażu"? Co innego mogło spowodować przestanie działania pompy akurat w momencie tego obtarcia?
 11. Czy ten poradnik ma również zastosowanie do Vectry C 1.8xe i czy nr tej pompki jest taki sam?
×
×
 • Create New...