Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Witam.Mam ogromny problem z moją Vectrą C.Silnik 2.8 turbo.Na zimnym silniku zazwyczaj wszystko jest ok.Jak silnik się nagrzewa przy próbie odpalenia zablokowany jest rozrusznik(nie kręci),zegar poziomu paliwa nie działa i miga żółta kontrolka AFL w prawym dolnym rogu deski.Po podłączeniu kompa wyskakują błędy P0605-błąd wew.pamięci rom sterownika.U2105-brak komunikacji ze sterownikiem silnika, U2103-brak łączności z szyną CAN,U 2143-szyna can brak łącznosci z czujnikiem kąta skrętu kierownicy,U212-utrata łączności z ukladem sterowania systemami podwozia(YRS), C0196-obwód prędkości kątowej usterka, C0186-czujnik przyspieszenia bocznego usterka w obwodzie.Podejrzenie padło na sterownik komputera,ale jest problem ze znalezieniem magika,który by się nim zajął.Podobno tych sterowników się nie naprawia,ale też bardzo rzadko się psują.Generalnie jest tak .Włączamy zapłon wszystkie kontrolki się zaświecają potem gasną odpalam auto i wszystko jest ok.Silnik zagrzany-włączam zapłon wszystkie kontrolki świecą potem gasną ale kontrolka od AFL miga,wtedy już wiem że auta nie da się odpalić.Rozrusznik nie kręci i nie działa zegar od poziomu paliwa.Co może mieć wspólnego kontrolka AFL z problemem z odpalaniem?Czasami silnik pracuje nierówno,potrafi też zgasnąć na wolnych obrotach.Nie ma żadnych komunikatów że immo jest niesprawne,check też nie świeci się.Proszę o pomoc.Może ktoś spotkał się z podobnymi problemami.Pozdrawiam-Marek
  3. Witam,moze przez takie cos konwerter audio M006 Pozdrawiam
  4. U mnie jest ciągle błąd b1461. Przdmuchałem ślimak sprężonym powietrzem, przysnalem białym smarem i dalej to samo. Na dwóch modułach afl jest to samo, mój jest po poprawie przez elektronika. Czy zostaje mi jedynie wymiana silniczka? Czy powinien być tam luz bo u mnie jest delikatny luz tzn można poruszyć soczewka prawo-lewo. Co radzicie zrobić?
  5. Mi jeszcze taka myśl przeszła, że może "+" ktoś pociągnął z przekaźnika kierunków, ale trzeba elektryka
  6. w bmw powinni takie rozwiązanie zastosować, może niektórzy nauczyliby się korzystać z kierunkowskazów a co do problemu kolegi to winna elektryka, ale nie odważę się strzelić gdzie masz szukać przyczyny
  7. Jarcio podrzucisz mi jak według ciebie powinno być podłączone te kable???!!🤔🤔🤔
  8. Z Twojego woj. Kolega @modrzey ma sprzęt. Zapytaj, może mógłby Ci pomóc jeśli masz do niego blisko.
  9. Wcześniej podłączany był, a teraz nie można ? Jaki sprzęt, komunikat ?
  10. Today
  11. Byłem podłączyć pod komputer nie można połączyć mojego auta coś jest nie tak mechanik chciał zrobić adaptacje klapek nawiewu cała klimatyzacja jest w porządku to co może być przyczyną?
  12. Przekazniki, bezpieczniki i wszystko inne sprawdzonee, tymczasowo uruchomiliśmy ja za pomocą guzika i przekaźników które fizycznie uruchamiają klimatyzację ale to tymczasowe rozwiązanie zrobione na zasadzie automatyki
  13. Miałeś taki problem. Udało Ci się że wskoczyły? Pomóżcie auto jutro muszę złożyć a tu taka sytuacja się stała
  14. Witam . Szukam 4 szt czujników cofania do vectry c nr. 0 263 003 208 może ktoś ma z kolegów zbędne za dobrą cenę , miałem zamienniki ale nie spełniały swojej roli .
  15. Wydechowy też, tam jest duże ciśnienie, mała nieszczelność i gwiżdże. Robiłem takie coś w mondeo 1.8 tdci Dźwięk podobny do tego https://www.youtube.com/watch?v=poqRjnwxhAw
  16. Trzeba by przewody sprawdzić czy gdzieś coś nie robi zwarcia. Od dawna tak się dzieje ?
  17. hahaha broń boże nic z tych rzeczy 😬 Cały czas na sobie spodenki i koszulka 😉😎
  18. Mam taki problem, że gdy wsiadam do auta i przekręcam stacyjkę radio się włącza, ale tylko sam wyświetlacz i aby z głośników zaczęła lecieć muzyka muszę włączyć kierunkowskaz (obojętnie który). Coś ktoś, gdzie szukać przyczyny?
  19. karolu tak chcesz się obnażać dla cudzych oczu ??? poczekaj na Rydzewo a śmiem twierdzić że więcej sie chetnych znajdzie 😛
  20. dzięki mam już zamówiony termostat, więc jutro zobaczymy czy uda się naprawić.
  21. Do tego trzeba mieć talent
  22. ale na ewentualny świst moż emiec wpływ DOLOT a nie wydech, więc zastanawiam się nad sensem sprawdzenia kolektora wydechowego.
  23. hahahaha biere kasę i spier.....m 🤣🤣🤣
  1. Load more activity
  • Create New...