Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Czy gałka z VC bedzie pasowac do VB?
  3. hm Generalnie jest tak, że po zatrzymaniu się automat wysprzęgla bieg aby oszczędzać paliwo/sprzęgło i faktycznie jest to wyczówalnie i oczywiście widoczne też po obrotach/spalaniu chwilowym a co do zgrzytu.. to ciężko mi to stwierdzić - u mnie tego nie ma
  4. U mnie zrobiło się odwrotnie. Gaz full, wszystkie kontrolki świecą. Gazu ubywa, to po kolei kontrolki gasną, ale jak jest mało, to rezerwa się nie zapala tylko 1 zielona. Jest opcja ustawiania w programie kiedy rezerwa, a kiedy full. Przy następnym full tankowaniu muszę ustawić.
  5. Ok to wyjeżdżę gaz do końca nie do rezerwy tylko ile się da i zrobię kalibrację. A wtryskiwacze to nie wiem jakie mam barracudy czy 130 czy 115 jutro odkręcę pokrywę i sprawdzę to dam znać
  6. Te KYB i Sachsy ( wg nr ori ) mają inną ilość zwojów i średnicę zewn więc inaczej będą siedziały
  7. Kupiłem takie pod ten silnik i nadwozie, więc chyba powinno być git? i czemu ma być za nisko, wątpie żeby było niżej niż przed wymianą https://allegro.pl/oferta/sprezyny-przod-opel-vectra-c-1-8-sport-kyb-rh3526-7639815480
  8. Z drugiej strony weź też pod uwagę grubość i ilość zwojów, a nie tylko wysokość.
  9. Rozumiem, ale tak wychodzi po VIN, więc trudno doradzić. Może z czasem siądzie. Żeby przy 306 po jakimś czasie nie stało się za nisko
  10. Miałeś wyjeździć gaz do końca, a nie do rezerwy. Do automatycznej kalibracji wskaźnika masz opcję auto. Musisz przeczytać w instrukcji jak jej użyć bo nie robiłem tego w stagu. Jeśli dalej wskaźnik będzie źle pokazywał to zostaje ręczna korekta. Masz za wysoki mnożnik- za małe dysze albo ciśnienie. Masz barracudy 130? Jak strojona instalacja?
  11. No 363 coś kurde koza sam jeździj zamówiłem 306 😜 bo te sachse co miałem fajnie nisko na pewno to nie było 360 😜 fotka przed i po 😜
  12. Po VIN wychodzi tak, że powinieneś mieć: Przód: https://www.czesciauto24.pl/sachs/1233844 Tył: https://www.czesciauto24.pl/sachs/1231667
  13. Przód wymieniłem i po wymianie wstawił od serii i koza straszna, a były sache o 2 zwoje krótsze i nie pękł jedna dlatego zmieniałem 😜 ale druga cała mimo wszystko była krótsza o dwa zwoje
  14. Może sprężyny Ci pękły i brakuje zwoju. Albo już swoje lata mają. A jakie masz na tyle ?
  15. No i ok czyli poprostu ktoś u mnie założył sache o długości 306 ? ale kurde oryginał taka koza? mało takich kóz a skąd tył taki niski? było kombi jako gts?
  16. Today
  17. Witam, Podepnę się do tematu bo też rozważam zakup Insigni po lifcie czyli po 2013r i tylko wchodzi w grę automat. Skrzynia automatyczna jest do wszystkich silników taka sama czy do benzyn, diesli są różne. Ja w swojej Viki mam AF40-6 i jej praca w pełni mi wystarcza. Ktoś ma porównanie do działania tych skrzyń, ewentualnie jak są różne modele to na jaki uważać.
  18. Witam ponownie założyłem instalacje LPG u tego Pana w Tarnobrzegu na grzybowej ,ale mam problem nie chcę zakładać nowego tematu więc opiszę go tutaj. Otóż mam problem z ilością gazu w butli Jak odbierałem samochód od tego Pana to zatankowałem do pełna gazu żeby sprawdzić ile mi wchodzi do butli i weszło jakieś niecałe 25L do butli 630/180 44L z podgiętym lekko pływakiem przez tego Pana ''bo kazałem u podgiąć pływak'' a na centralce świeciło trzy diody i to samo było butli a nie cztery no ok to się wróciłem do gościa i mówię jaka jest sytuacja a on przestawił mi na cztery diody żeby świeciły i powiedział ''że tam było zalane w zbiorniku za jakieś 30zł więc dlatego więcej nie weszło Proszę to wyjeździć do końca i zatankować ponownie i powinno być ok'' Więc tak zrobiłem wyjeździłem gaz do rezerwy zrobiłem jakieś niecałe 200km i zatankowałem butlę do pełna i weszło jakieś niecałe 23L masakra jakaś. Ja myślę ,że to jest wina tej centralki ,że źle pokazuje stan gazu ,a gaz w butli pewnie jeszcze jest a na centralce pokazuje rezerwa. Spróbuję jeszcze zrobić kalibrację wyznacznika poziomu gazu i zatankować ponownie może to pomoże i jeszcze chciałbym przestawić rezerwę gazu np na 5L gazu tylko nie wiem jak to zrobić bo też może być to przyczyną że mam ustawioną rezerwę np na 15L Poniżej przedstawiam jak jest zrobiona instalacja i jakie ustawienia itp proszę o pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam Andrzej.
  19. Zobacz jeszcze to https://opel.7zap.com/pl/car/z02/p/1/8-3/
  20. Jeśli w rowku korka uszczelką jest oring to trzeba było pytać tam gdzie mają Łożyska i uszczelniacze. Bo w sklepach motoryzacyjnych to wiesz jak jest. Idziesz z korkiem, pan suwmiarkę bierze do rączki i podaje taki oring jaki ma być. Koszt 3zł od sztuki bo ostatnio kupowałem.
  21. No i lux. Teraz pewnie przeżyje samochód. 😁
  22. Dziękuje za odpowiedź.Ogólnie dzwoniłem do dwóch hurtowni części i powiedziano mi, że tej uszczelki nie ma u nich w katalogach części.Niewiele myśląc zadzwoniłem do ASO i zamówiłem uszczelkę za kwotę 10 pln.😃
  23. Panowie dalej walcze z moim "nowym" autem czyli VB. Na zimnym silniku jest duze szarpniecie/szarpanie (jakby silnik mial wyskoczyc) podczas ruszania z jedynki. Ale tylko do przodu. Przy ruszaniu na wstecznym jest ok. Troche ubywa mi plynu hamulcowego. Z tego co piszecie to moze to byc wysprzeglik... Ale czemu tylko na wstecznym. Wymienilem drazek reakcyjny na nowy bo w starym juz praktycznie nie bylo polaczenia gumowego miedzy elementami. Troche zmniejszylo szarpanie ale nadal jest zle. Mozna to jakos precyzyjniej sprawdzic zanim pojde w koszty wymiany sprzegla tarczy i wysprzeglika? I co ma temperatura do tego? Moze nie chodzi o temperature tylko podpompowanie ukladu. Skoro jest wyciek to moze sie zbierac powietrze w ukladzie. Dobrze mysle?
  24. Prawdopodobnie jest luz między klamką a takim prętem od mechanizmu klamki co po tym miejscu zaznaczonym na zdjęciu się ślizga (zdjęcie dodałem żebyś widział to obrazowo gdzie szukać luzu). Wydaję mi się, że czas swoje zrobił i chyba wygina się mechanizm od otwierania tyle razy klamki Ja tam zrobiłem po Januszowemu podłożyłem w to miejsce żeby zrobiło się o 2mm grubsze i działa do dzisiaj i nie ma już luźnej klamki. Wcześniej ktoś już tam przede mną był i na ten pręcik nasunął wężyk na mechanizm metalowy(nie na klamkę) żeby to miejsce pogrubić i też było ok ale potrafiło się to zsunąć i wężyk potrafiło zgnieść może jakby dał tam inny. Żeby się tam dostać trzeba boczek rozebrać i będziesz widział wszystko co i jak.
  25. Koledzy kiedy klamka jest luzna albo ciezko sie otwiera warto samemu sprawdzic poprzez dziurke w drzwiach ktora jest zakapslowana precik.Najczesciej ten precik poprzez czeste otwieranie zamykanie drzwi sie wysuwa.Sprawdzenie tego precika zajmie minutke a zaoszczedzi duzo czasu kiedy precik sie calkowicie wysunie.Wtedy trzeba sciagac tapicerke i dostac sie do klamki od strony wewnetrznej.Kolega wyzej na zdjeciu pokazal ten precik o ktory mi chodzi.
  26. Z tego co mówił mechanik jak kupie z anglika to ono ma zrobioną asferyczność na ruch lewostronny i będę to czuł podczas jazdy. Ostatecznie kupiłem tani wkład i poprostu zobaczę jak się sprawdza https://allegro.pl/oferta/wklad-lusterka-opel-vectra-c-p-lub-l-ogrz-01-08-7015576349 jeśli słabo to będę kombinował dalej, ale już na spokojne.... bo jeździć w ogóle bez lusterka dość ryzykowne. 30 zł nie zbawi. A tak z rozpędu poszukam sobie lewej strony - używki fotochromatycznej - mam fotochrom w lusterku górnym i fajna to rzecz.
  27. Polecane są amorki Sachs. Sprężyny niedawno wymieniłem więc zostawię. Sam kupowałem na tył amorki używane z ids nawet tutaj na forum ale były w gorszym stanie niż moje.
  1. Load more activity
  • Create New...