Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. To bardzo dobrze, że nagrałeś 👍
  3. Wszystko zależy czego tak na prawdę oczekujesz. Z wymagań które wypisałeś czyli. navi + dobre granie to stacje zaczynają się od 2500 w górę. Bez nawigacji, stacje również za bardzo nie oferują dobrej jakości dźwięku. Dodatkowo nie napisałeś nic o wygłuszeniu drzwi, czyli pewnie seria tam siedzi i sama zmiana radia niewiele poprawi w jakości grania, a może wręcz pogorszyć. Dysponując budżetem 1300 - 1500 zł porządnie wygłuszyłbym drzwi i kupił np. taką nowinkę technologiczną https://allegro.pl/oferta/pioneer-sph-10bt-usb-mikrofon-bluetooth-gratis-7862372750?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+car+audio&gclid=Cj0KCQjwiILsBRCGARIsAHKQWLPjnULV9LHx26gZAXJZf_noPuMWcAtjUZzNVYIt3APZFZL_3P7Bbw4aAq1kEALw_wcB jakość jak to pioneer jest znośna i ma dużo ciekawych opcji. Jeżeli interesują Cię stricte stacje multimedialne to musisz się nastawić, że z nowych w tym przedziale cenowym nie będzie ani szału z jakości odsłuchu (dokładając do tego ori głośniki) oraz kiepski interface multimedialny. Niestety (albo i stety jak dla mnie) ja poszedłem w pro car audio i nie bardzo mam styczność ze stacjami i innymi gadżetami związanymi ze zwykłym graniem, więc niestety nie bardzo jestem w stanie pomóc.
  4. Mam nagraną rozmowę telefoniczną w której prowadząca sprawę wyraźnie mnie informuje, że mogę oddać do ASO Opla, a oni się z nimi rozliczą.
  5. Mam w Astrze H to samo z dźwiękiem. Czy radio trzeba zmieniać na nowsze -nie można zrobić aktualizacji programowej? Ile kosztuje aktualizacja CID i UWA oraz gdzie można to zrobić? Pozdrawiam Waldemar
  6. Na razie nic nie robiłem. Jedynie co zauważyłem, że może to być trochę mylne wrażenie, z powodu tego, że przedtem jeździłem autem lżejszym o pół tony. Jakby nie było, to sporo więcej energii do wytracenia.
  7. Jeśli możesz oddać do ASO, to dobrze. Na wszelki wypadek niech potwierdzą Ci czy możesz oddać do jakiego chcesz czy mają jakąś swoją listę.
  8. Pani prowadząca moją sprawę stwierdziła, że bez problemu mogę oddać auto do naprawy w ASO i oni się już z nimi będą rozliczać, więc tak zrobię i mam to chyba w d...
  9. Jeżeli masz do gniezna mniej niż 30km, to możesz jechać zobaczyć. Inaczej się nie opłaca. Na zdjęciu wygląda ładnie, bo jest spolerowany do granic możliwości, niestety przez Mietka w stodole za flaszkę, a nie przez profesjonalną firmę. Sig, którego tam oglądałem na dachu miał chyba około 50 mikronów, a na kancie tylnego błotnika było widać podkład. Na tylnej lampie przypalenie od maszyny. To, że autem można jechać na stację, możesz włożyć między bajki, pewnie nawet będą robić problem z jazdą próbną. Tablice oczywiście lewe z allegro, więc formalnie wracać nim nie można. Przy oglądaniu oczywiście będziesz słyszał, że to przecież nie jest nowe auto, a na koniec jeszcze pewnie wyskoczy z tekstem jak do mnie, ze mu odcisków na lakierze zrobiliśmy i teraz będzie musiał go umyć.
  10. Są też firmy, które z chęcią odkupują odszkodowania. Jakiś czas temu, był podobny temat. Luknij i popytaj
  11. Czyli jestem w d****... zaprzyjaźnione warsztaty, z którymi też pewnie trzeba się użerać bo będą chcieli szkłem d*** utrzeć, tak ?
  12. Today
  13. https://www.compensa.pl/fileadmin/user_upload/likwidacja_szkod/Infografika_samochod_likwidacja-szkod.pdf mają jakieś partnerskie warsztaty
  14. W ubezpieczalni były 2 formy odszkodowania. Oni wyliczają i podają CI kwotę. Ty się zgadzasz albo i nie. Możesz dalej "walczyć". Albo bezgotówkowe. Wstawiasz na warsztat i oni płacą. Dowiedz się jak u nich jest z tym drugim. Mają swoje warsztaty czy sam możesz wybrać. Żeby nie było, że mają swojego Majstra, co dla nich robi szkołę druciarstwa
  15. W jakiej formie mam im to napisać ? Mail, list polecony?
  16. Odpowiedz Compensie, że nie chcesz kasy tylko wstawiasz auto do ASO i niech oni się rozliczają Może za 9 stów znajdą "fachowca"
  17. Sigman a jak to ogarnąć w przedlifcie? Po założeniu lamp AFL świeci mi sie teraz cały czas lewe długie.
  18. Ciąg dalszy sprawy. Pierwsza wycena przez telefon wyniosła 2049zł, wczoraj był rzeczoznawca, pooglądał, pomierzył, pofotografował (mówił, że zderzak do wymiany i nie wiadomo co tam jeszcze pod zderzakiem) i pojechał. Dzisiaj dostałem korespondencję od Compensa i uwaga !!! Przyznano Panu odszkodowanie w kwocie 900zł brutto 😂 Powiedzcie teraz co dalej robić, bo to jest jakiś żart chyba z uczciwych ludzi ! Do kogo się zwrócić, jak się odwołać, żeby nie da się wyruchać ? Za 900 zł to nawet żaden pan Kazio tego w garażu nie naprawi przecież...
  19. Elvis

P0243

A gdzie mam przyjechać😉😉
  20. Może też odcinać podczas odpalania, jeśli masz zwarty czujnik temperatury, ale tu nie wiem czy nie ma pewnej zależności od obrotów. Kiedyś krzywo stanąłem z rezerwą w zbiorniku. Za wysoki krawężnik, paliwo z jednej strony baku, pompa w sumie z drugiej... Nie odpalił... Plak, bo był > z jego pomocą silnik załapał na psikanym plaku, i natychmiastowe przejście na gaz. Temperatura zewnętrzna była taka sama jak temperatura przejścia na lpg. Mnie przełączał przy ok 20C. No i może być myk że za zimno, gaz nie jest wystarczająco odparowany, aby silnik mógł działać na tej mieszance. Dwa, to to co kolega wyżej - gaz w dolocie, głównie przez podciśnienie łączące parownik z kolektorem i map sensorem. Pomaga czasem pedał w podłodze, otwarta przepustnica pomagała przewietrzyć silnik z niechcianego gazu, oraz w moim gruzie podobno od 80% otwarcia ze zbyt małymi obrotami /rozrusznik/ sterownik benzyny nie sterował wtryskiwaczami = nie podawał benzyny, do tego nie chcianego gazu. jakaś szansa była na "normalną" mieszankę, nie zbyt bogatą, zalewającą silnik. Trzy, krokowy, ale? gasiłem na gazie z odpiętym, nie odpalał, znaczy w sensie gasł nie przechodząc na gaz. Znajdź, zrób, kup diodę LED na 12V. Ją zamiast któregoś wtryskiwacza benzyny. Dioda będzie odbiornikiem prądu, wskazującym że wtryskiwacz jest sterowany, do czasu odcięcia będzie mrugać. Dioda ma plus i minus, źle włożona nie zaświeci.
  21. Wymieniam tuleje. Wahacze całe tylko proste. Zależy mi bardzo na spodzie i konserwacji. Wiesz salon polska i trochę rdzy jest. Napewno mniej niż w Skandynawii he he Chyba do końca tygodnia się uporam. Powodzie życzę[emoji38] Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  22. W Rawiczu może będę w piątek to mogę zabrać techa. Dam znać czy bede napewno.
  23. Panowie i ja dorzucę swoją cegiełkę do pytań: czy do samego wyjęcia radia celem weryfikacji czy radio ma wyprowadzony AUX (czy są pełne piny w kostce) i ponownego jego włożenia (tego samego radia) czy potrzebne jest jego wylogowywanie tymczasowe lub czy na przykład jest obostrzenie robić tylko na rozpiętym akumulatorze ???? nie chcę przypadkowo zabezpieczyć radia, auto ma moduł UWA oraz TWIN AUDIO radio to CD70 może ktoś w ciemno powie ma lub nie ma AUX rok auta 2006 modelowo 2007 kody wypsażenia UCE edit : Radio posiada wgrany polski język na mapach NAVI Radio CD 70 navi UK6 Radio Twin Audio dla tylnych siedzeń z wyjściem słuchawkowym
  24. Witam.Szukam kogoś do ogarnięcia problemu elobau z okolic Dolnośląskiego.
  25. Pozwolę sobie dodać kolejny wątek do tematu z tytułu. Kolega Cretux zapłodnił mnie twórczo bym przemyślał kupno opery.... a skoro już trochę zdobyłem wiedzy i przemyślałem, to szkoda bym zapomniał - stąd wątek. Mam dvd 90 czyli to samo co cd70 bez dvd... nie ma tragedii, ale mizerne radio - jak to ze starymi radiami - bardzo mało szczegółów w dźwięku, za to lepsza melodyjność... której akurat tutaj nie ma.... reszta ok. Jeśli chodzi o fabryczne to opcje są 2: opera grundiga, która jest niewiele lepsza dźwiękowo, ale ma mp3 (wydaje się być lepsza, bo lepsze głośniki w zestawie). Albo Blaupunkta, która ma zmieniarkę bez mp3 - nie zrezygnuje z mp3 bo jestem leniwą świnią i za często kierownicą przełączam utwory.... no k******, żeby chociaż aux był to by nie było problemu, ale nie da się zamontować... jakby się dało to bym kupił tą opera i tyle. No to w taki razie jakie niefabryczne radio? Kiedyś rozkminiałem Alphine w budżecie 1300 zł (modelu nie pamiętam), ale już nie produkują, a jako, że jest przerabianie wymagane to wg mnie nie opłaca się kupować czegoś co się może zaraz zepsuć. WYMOGI: - Musi grać dobrze! - Funkcje multimedialne miłe, ale mi niepotrzebne (może nawigacja 7 cali by nie była głupia, chociaż wolę na szybie, kamera cofania niezła, ale mi wystarcza bip bip, parkotronik). Blouetoth mam, ale mi nie działa, pewnie z nowym radiem telefon się podłączy. - Sterownie w kierownicy TO MUS! Inaczej nie zmieniam :). (rzecz jasna głośność next/prev song i tyle) - Fajnie jakby się jakoś wpasowało w design samochodu (czarne proste, bez wodotrysków), miało ramkę jak trzeba do montażu (szarą) i były normalne przyciski, bo sterownia więcej niż głośność + kolejna piosenka to chyba nie jest możliwość. CO TRZEBA PRZEROBIĆ? - ten nieszczęsny przycisk Board Computer, to pewnie w manetce? Dobrze kombinuje, że muszę kupić i zmienić manetkę, czy coś tam jeszcze trzeba? - a co z przyciskiem settings by wejść w tajne meni? - w przyszłości być może zmienię głośniki frontowe, chociaż wolałbym nie, pewnie do nowoczesnego radia trzeba dołożyć wzmacniacz (tylko jaki, jak tutaj jest 9 głośników i ile ma to kosztować - nie znam się na tym) Coś jeszcze tutaj może zaskoczyć? TYPY: https://allegro.pl/oferta/radio-android-navi-opel-astra-vectra-zafira-corsa-7574010704 - wygląda jak trzeba i by się wpasowało, ale pewnie gra słąbo - nic nie piszą o chipsecie muzyczny - jak to w stacjach multimedialnych chińskich. O dziwo drogie to, ale piszą, że mają przećwiczony montaż. https://allegro.pl/oferta/pioneer-avh-g110dvd-radio-2din-opel-vectra-agila-7763676506 - dvd nie potrzebne (a kosztuje) i nie lubię przycisków dotykowych w samochodzie, szczególnie podczas jazdy... gdzie można znaleźć jakieś testy car audio jak co gra? Pionier pewnie ok, ale bez szału. https://allegro.pl/oferta/kenwood-dmx110bt-radio-samochodowe-2din-lcd-dotyk-7143725901 - dotykowe, ale ładne - kenwood robił niezłe audio.... kiedyś. https://allegro.pl/oferta/gms-7751-evo-dsp-radio-2din-android-8-1-nowy-model-8226908302 - nie znam firmy gsm, ale się cenią. Drogie, ale nieznane znaczy dobre? Te 2 mają zestawy montażowe do vectry https://allegro.pl/oferta/radio-pioneer-2din-opel-vectra-c-vivaro-corsa-tigr-7166529419 https://allegro.pl/oferta/radio-blaupunkt-santa-cruz-370-opel-vectrac-signum-7838749269 ---------------- Jeszcze mi wpadło do głowy, że w sumie 1dinn też by był ok, a miejsce zaoszczędzone i jakoś można wykorzystać (gdzieś przeczytałem, że można radio fabryczne zostawić przyciski, a grać będzie z innego radia https://allegro.pl/oferta/radio-ramka-bluetooth-bt-opel-vivaro-signum-tigra-7318052937?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=YzNmMDRhNTktNzQxOS00NDY0LTk3ZmYtMTEzNGExZTlkZGI4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=85fe8efd-487a-4348-be1e-7b28ebceb015
  26. @cherisher he he w przyszłym miesiącu też się za to zabieram ,wymieniasz same tuleję czy całe wahacze?
  1. Load more activity
  • Create New...