Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Potrzebujesz takie https://www.google.pl/search?q=hokeje+zderzaka+vectra+c&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjztqOfj7njAhURC-wKHUQHBV4Q_AUIECgB&biw=1366&bih=625#imgrc=FXc2pc8G2Kg1fM:
  3. Odpal silnik popryskaj w to miejsce czyms pieniacym i bedziesz widzial dokladnie gdzie sa przedmuchy. Jak silnik chodzi dobrze to narazie nie ma sie czym przejmowac.
  4. ja robiłem w garażu bez kanału. nawet sprężarki nie ruszałem. zabezpiecz sobie wydech, bo m się oleju nalało i przez 20 km dymił jak syrenka
  5. Masz problem z przyciskiem klapy? Nie otwiera sie po przycisnieciu? Sprawdz kostke od mikrostyku.W tej kostce piny szniedzieja.Popsikaj jakims kontaktem.
  6. Oslona do wymiany. Jak bedziesz kupowac to upewnij sie co do wymiarow bo mozna kupic niewlasciwa.Nie kupuj plastikowej!
  7. Witam. W mojej vectrze prawe przednie drzwi nie reagują na pilota czy tez na zamykanie/otwieranie z kluczyka. Z tego co wyczytałem możliwe jest że padł mikroprzełącznik. Czasem było tak iż zareagował on i zamknęło lub otworzyło drzwi ale to rzadkość. Otóż moje pytanie jak sprawdzić jego sprawność?
  8. No jak z tego samego silnika to bedzie pasowac. Jak kupujesz plecionke w zamienniku to sprawdz dokladnie wymiary.
  9. Today
  10. Pewnie ze sie da to zrobic na parkingu pod blokiem.Pytanie tylko czy warto sie tak meczyc jak u mechaniora dasz 30-40zl. Za ta cene nie warto sie czolgac pod autem.A i doradzam Ci wymienic olej poprzez spuszczenie go przez korek a nie przez wyssanie przez bagnet.
  11. Dziękuję za odpowiedź, powiedz mi jeszcze czy trzeba coś robić od spodu auta i kanał jest potrzebny do tej operacji, czy uszczelka kolektora wydechowego i śruby też wymieniałeś Pozdro Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
  12. Tymczasowo możesz je złapać silikonem żeby się nie kręciły, oczywiście tylko pierwsza drugą i czwartą. Oczywiście trzeba je ustawić w pozycji otwartej. Ja tak jeździłem równo 3 lata aż sadzic zaczęło klapą ruchomą. Teraz żałuję że tak długo się zbierałem za to bo wymiana kolektora wygląda tylko groźnie a tak naprawdę to tylko multum odkręcania jest
  13. Skrzynia zwykła czy automat Benzyna czy diesel Nadwozie sedan - hatchback - kombi Wiele zmiennych aby dobrze zaprogramować indeks w PDC
  14. w 1.9 jest osłona pod silnikiem która się otwiera jak klapa i ma z 80cm długości, jesteś w stanie tak wysoko podnieść samochód? odkręcanie filtra oleju jest dosyć upierdliwe nawet jak ma się kanał, nie wyobrażam sobie robić tego leżąc pod samochodem. gdzie wpadniesz ze starym olejem? do śmietnika? do studzienki? dasz do utylizacji - to chyba taniej dać mechanikowi zarobić i mieć czyste ręce
  15. Tak to jest normalne bo się po prostu wyrobiły i chodzą bardzo lekko, dlatego nie stawiają oporu. A powód odpadnięcia listwy jest taki że gniazda w listwie i końcówki na klapkach też się po prostu wyrobiły. Raczej jej nie przymocujesz, nie Ty pierwszy przez to przechodzisz. Możesz sobie tak jeździć jak nie przeszkadza Ci, że czasem sypnie błędem i wprowadzi w tryb serwisowy, że tracisz doładowanie przed przedmuchy i że ogólnie klapy latają jak chcą. Chyba proste, że lepiej jak ich nie ma w ogóle (czyli zaślepienie), bądź jak są ale działają (czyli nowe). Także polecam się tym zająć.
  16. Siema uszczelki wymieniłem sam z kuzynem a co do zakupu to zamowilem w sklepie z częściami Ori opla nie trzeba było jechać do serwisu opla robiłem według instrukcji tyle że nie odkręciłem wentylatorów tylko popuscilem sprężarkę klimy. Jak coś podaj maila na priv to ci wyślę nr usczelek Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
  17. Skrzynia zwykła czy automat dawca Twoja zwykła czy automat?
  18. Witajcie, jak w temacie, czy rura kolektorowa (z plecionką) będzie pasować z Signum do Vectry C 1.9 CDti 2007 rok? Signum miał ten sam silnik i rocznik... Zastanawiam się nad tym, czy bez problemu wejdzie czy jest jakaś różnica? Np zauważyłem, że ma inną formę plecionki (jakaś taka rzadsza) od mojej... Proszę o info, czy na 100% będzie pasować? na zdjęciu rura kolektorowa z Signum
  19. Tylko czy to jest normalne, że obracają się aż tak swobodnie, tzn. nie stawiają żadnego oporu? Jaki mógł być powód odpadnięcia listwy, skoro nic się nie zacina? Czy jest konieczność demontażu korektora, czy porostu przymocować jakoś tą listwę i jeździć dalej?
  20. Próbowałeś szukać ? Na pierwszej stronie wyników masz w co najmniej dwóch tematach odpowiedź. Na drugiej stronie masz kolejne wyniki. Łożysko do skrzyni F40 i Z20NET jest jedno i ma jeden rozmiar. No, chyba że masz jakieś przeszczepy z innych marek. Jak Ci się nie chce szukać, to zadzwoń do sklepu motoryzacyjnego i po VIN Ci znajdą jedyne pasujące łożysko . https://forum.vectraklub.pl/search/?q=Łożysko podpory
  21. Okej, czyli po prostu pozostaje mi wymiana. Dzieki
  22. Po zamontowaniu wszystkiego trzeba programować. To, że zamontowane zabawki są z Vectry nie oznacza że twoja Vectra o tym wie.
  23. Witam. Muszę wymienić łożysko podpory półosi prawej. Dzwoniłem do firmy w celu zakupu i poinformowali mnie, że są 3 różne rozmiary i potrzebują nr łożyska. Czy jest możliwość żeby ktoś z odpowiednim oprogramowaniem zczytał jaki mam nr łożyska z mojego VINu? w0l0zcf3571059284 Dodam, że autko to Vectra c 2.0T kombi silnik Z20net manual pozdrawiam
  1. Load more activity
  • Create New...