Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Jutro jestem umówiony u innego mechanika na sprawdzenie półosi ewentualnie innych podzespołów mogących wywoływać to bicie kierownicy. Jeżeli będzie taka możliwość to odrazu na miejscu będę naprawiał to co okaże się uszkodzone więc dam znać. Samych sworzni nie wymienisz, sworzeń jest integralną częścią wahacza. Ktoś mi kiedyś polecił regenerację wahaczy, ale jeszcze nie korzystałem. Koszt ok 220 zł za kompletny zregenerowany wahacz.
  3. Today
  4. Poszukaj temat jest gdzieś na forum.
  5. Ile zamierzasz jeszcze tematów założyć ?
  6. Zakręcić gaz. Wykasować korekty w ECU. Ewentualnie odłączyć akumulator .Obserwować. Jak sie poprawi to znaczy że LPG źle wyregulowane.
  7. jak wymienić koszyk w zbiorniku paliwa opel vectra 1.8
  8. Silnik podczas odpalania na zimno dławi się na benzynie,gdy przejdzie na gaz jest wszystko ok.Mechanik zmienił pompkę paliwa i zresetował błędy.Nadal jest tak samo, Viki dusi się na benzynie.
  9. żadna wtyczka do lampy niema 16 pin tylko 10 jeśli przełożył na zwykłe to bedziesz potrzebował instalacje czujniki poziomowania i konfiguracja uec
  10. Wracaja te z sondą ale miesiac temu bylem u gazownika zrobic serwis i mowil ze pracują dobrze ale mialem wlasnie bląd bo byl kolektor wydechowy nieszczelny 😕 po wymianie dalej to samo
  11. Klapy przestają się otwierać bo guzik jest wstanie naciśnięcia non stop lub skorodował silniczek zamka na stykach. Duży płaski wkrętak 12mm pakuj się do środka i tam jest zaślepka w klapie, co kryje awaryjne otwieranie. Wkładasz wkrętak i przekręcasz. Potem możesz sprawdzić czy taka blaszka pod gumką CYKA czy nie jeśli cyka to ok. Silniczek wtedy do sprawdzenia. Uszkodzona może być też wiązka klapy ale to już rzadziej.
  12. Witam! Posiadam Vectrę 1.9 CDTI sedan 2007r. Potrzebuję porady na temat lamp bo oryginalnie były zamontowane ksenony, a koleś od którego kupowałem wymienił na zwykłe halogen zamienniki przerabiając wejście od lamp i muszę je wymienić bo słabo świecą i tylko jedna się poziomuje i pytanie tutaj do was bo nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Co trzeba przerobić, dołożyć żeby zamontować bi ksenon? (Wtyczka do lamp ma 16 pinów)
  13. S Silnik 125k , gaz działa bez zarzutu,tylko na benzynie są problemy
  14. Silników w VC o pojemności 1.8 było bodajże 4 . Skąd mamy wiedzieć o którym piszesz. Jaka instalacja LPG ? Poza tym poświęć chwilę i poszukaj podobnych tematów na forum .
  15. Silnik podczas odpalania na zimno dławi się na benzynie,gdy przejdzie na gaz jest wszystko ok.Mechanik zmienił pompkę paliwa i zresetował błędy.Nadal jest tak samo, Viki dusi się na benzynie.
  16. widzisz u mnie jest lekko odwrotnie, mam wrażenie że jak jest zimno to jeżdzi ok, gorzej się zbiera jak gorąco jest.
  17. Signum kupiony . Wydech tak był kombinowany , (spłatał mi figla na trasie). Obecnie mam wydech że stali nierdzewnej robiony na zamówienie. W aucie wymieniłem łączniki stabilizatora oraz świece , olej , filtry , serwis klimy. Ogólnie nie narzekam . Z biegiem czasu będę chciał wymienić lampy bo faktycznie świecą dość ubogo.
  18. Witam jestem nowy na forum posiadam vc z 2004r 1.9cdti mam problem natury elektrycznej mianowicie sprawdzałem bezpieczniki i się zaczęło przestała mi działać klapa czyli nie mogę otworzyć bagażnika to komdi nie działa lewy tylni kierunek podświetlenie tablicy lewa postojowa na klapie lewe światło cofania i prawe światło postojowe na błotniki czy jest możliwe że uszkodziłem jakieś bezpieczniki bo do tej pory wszystko działało bez zarzutu proszę o pomoc
  19. Też się zastanawiałem nad dynamicznym wyważaniem kół ale czy w Łodzi gdzieś takie coś jest? Jaki koszt z ciekawości? W sumie przerzuciłem już 3 komplety felg i opon i dalej tak samo. Też już mam dość tego wrednego auta a przyjemności z jazdy nie ma żadnej. U mnie bicie najbardziej wyczuwalne przy 120 km/h, a czasem nie ma wcale jak u was. Pewnie to będą te wahacze ale już nawet nie chce mi się myśleć o kosztach (tym bardziej, że niedawno wymieniłem tuleje i razem ze zbieżnością nie wyszło wcale tak tanio). Problem pozostał a dodatkowo auto jest strasznie nerwowe podczas przyspieszania na nierównościach, wieczna walka z kierownicą.. Nigdy w życiu nie jechałem gorzej prowadzącym się samochodem. Tu cały czas trzeba mocno pilnować kierownicy, żeby się nie wyje..bać.. Wymieniać same sworznie? Jest sens i jakie to koszty? Czy lepiej od razu szukać kompletu nowych wahaczy? Ciekawe ile by to kosztowało.. A już sobie obiecałem, że już nic nie zainwestuję w tę padaczkę dopóki się coś nie zacznie urywać. Półosie ok, jedna założona od 2.8, żadnej różnicy. Niedawno wymienione tarcze + klocki, już zaczyna się znowu pojawiać bicie podczas hamowania.. Krzywe piasty? Ręce trochę opadają bo tym autem nie da się jeździć
  20. Szumy i buczenie z reguły albo pojawiają się gdy kabel audio idzie blisko kabla prądowego albo gdy są zwyczajnie do bani czytaj mają słabe ekranowanie . Jeśli nie idą blisko siebie, nie krzyżują się i mają dobry ekran nie pojawią się szumy buczenia czy nawet świst narastający razem ze wzrostem obrotów silnika. Przypomnij gdzie bo masz co umieszczone w aucie i prześledź tor którym idą kable.
  21. Witam. Z ryżowego portalu kupiłem kabelek opcom w wersji 1.99 PIC18F458 FTDI https://s.click.aliexpress.com/e/b60RGPb6 Dziś go poraz pierwszy odpaliłem i mam problem. Nie moge podłączyć się m.in. do modułów IPC ECU, SDM Airbag, REC, UEC. Z pozostałymi sie łączy. (Zafira b 2009r) Wygląda jakby nie chciał się podłączyć do modułów przez sw can. jakiś pomysł jak to naprawić?
  22. Witam, Czy nieprawidłowo działający wtryskiwacz gazu może spowodować wypalenie się zaworów na jednym z cylindrów ?
  23. ja zaczynam urlop. Jeszcze wycieczka nieogarnięta, ale coś znajdę. Więc ze spotami odpadam. Tymczasem wróciłem z 2-dniowego kawalerskiego i zbieram siły
  24. U mnie niestety wrzesień odpada. Najpierw urlop, potem wesela i zaplanowany wyjazd weekendowy.
  25. Którędy masz puszczone kable sygnałowe? Kabel masowy musi być takiego samego przekroju jak kabel plusowy i najlepiej puścić + i - bezpośrednio z aku, najmniejsze spadki i zakłócenia. Co do suba miałem sq10 w 60 litrach w sedanie i ledwo plumkał, a ty masz sq08 w 25 litrach z tego co widzę i myślisz że to będzie grać? Kiepsko i to właśnie słychać. Co do mostka to dobrze że poprawiłeś. Kolejna sprawa - sprawdź fazę na przodzie bo może masz zamienione i stąd słaby bas? Tylne głośniki najlepiej odłączyć bo one tylko psują scenę, a to że słyszysz że głośniej grają to tak może być bo musiałbyś wyrównać poziom gaina na wzmaku względem przodu i tyłu skoro tył idzie z radia.
  26. Mostek wykonany, subwoofer dostal więcej mocy i teraz go słychać. Gra przyjemnie ale nie ma efektu wow. Myślę, że radio już nie jest w stanie nic więcej podać a sam woofer 8 cali dużej Vectrze to za mało. A co do kabla masowego- mam go wymienić? Uderzenia w głośnikach są mocne i szumy wraz ze wzrostem obrotów denerwują.
  1. Load more activity
  • Create New...