Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Regulacja linki sprzęgła

Zaloguj się, aby obserwować  

Gość

O pliku

Witam

Sprawa jest banalnie prosta, i powinieneś sobie poradzić bez kłopotu.

Operacje najlepiej przeprowadzać na zimnym silniku - ryzyko dotknięcia czegoś gorącego tym bardziej że robisz to pierwszy raz jest dość spore.

Pierwszy krok - lokalizujesz skrzynie biegów następnie taką dźwignie która odpowiada za wysprzęglanie - na końcu dźwigni znajdziesz linkę która Cie interesuje (tak tytułem wstępu).

Teraz tak - linka zakończona jest gwintem (ucięta śruba bez łba), na której jest nakrętka która służy do regulacji.

Aby podciągnąć sprzęgło musisz złapać za tą linkę - podciągnąć ją w stronę zderzaka i dokręcić nakrętką (kręcisz tak jakbyś wkręcał śrubę - zgodnie ze wskazówkami zegara), następnie wsiadasz do samochodu wciskasz parę razy pedał sprzęgła i obserwujesz do jakiej pozycji powraca.

Przy prawidłowo wyregulowanym sprzęgle, pedał sprzęgła powinien być ciut wyżej niż pedał hamulca (możesz tez zrobić to z centymetrem - wciskasz pedał sprzęgła do podłogi i mierzysz centymetrem odległość od środka pedału do dolnej krawędzi kola kierownicy, notujesz wymiar - teraz puszczasz pedał i powtarzasz pomiar, notujesz go - po odjęciu powinieneś otrzymać wynik z przedziału 129 - 136mm ), tak podaje książka - jednak czasem można podciągnąć wyżej szczególnie jak jest bardziej zużyte sprzegło ( poprostu bedzie cho***nie wysoko bralo ).

To ze linki sie wyciagaja to rzecz normalna ( dodatkowo jest jeszcze cos takiego jak zmiana dlugosci przy zmianie temperatury ), z czasem i sprzeglo sie zuzywa i linka wyciaga wiec jak zauwazysz ze pedal zrownal sie z pedalem hamulca to juz czas na reakcje.

Pozdrawiam
×