Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Jak sprawdzić napięcie jakie podaje alternator?

Zaloguj się, aby obserwować  

O pliku

Pewnie ze szkoły (z lekcji fizyki) pamiętasz, że napięcie mierzymy łącząc równolegle do obwodu przyrządem pomiarowym (voltomierz z zakresu pomiarowego do 20V) a natężenie prądu mierzymy, łącząc szeregowo do obwodu przyrządem pomiarowym (amperomierz, pewnie jeśli masz to max 10A).

Przy czym pamiętaj, że voltomierz (napięcie) możesz podłączyć bezpośrednio do klem akumulatora, pamiętając o polaryzacji, natomiast mierząc amperomierzem (prąd), podłącz ściągając jedną z klem. Jednak nie radzę odpalać auta, bo przewody pomiarowe jak i sam ustrój pójdzie się ..... z wiadomej przyczyny :) Zakres masz podany przez Gawlaka. Obstawiam, że jeśli masz zbyt wysokie napięcie, to właśnie następuje wspomniane przeze mnie "gotowanie się" aku, co oczywiście negatywnie wpływa na akumulator.

Poprawne napięcie powinno się mieścić w przedziale 13,9-14,4V
×