Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jak sprawdzić napięcie jakie podaje alternator?


About This File

Pewnie ze szkoły (z lekcji fizyki) pamiętasz, że napięcie mierzymy łącząc równolegle do obwodu przyrządem pomiarowym (voltomierz z zakresu pomiarowego do 20V) a natężenie prądu mierzymy, łącząc szeregowo do obwodu przyrządem pomiarowym (amperomierz, pewnie jeśli masz to max 10A).

Przy czym pamiętaj, że voltomierz (napięcie) możesz podłączyć bezpośrednio do klem akumulatora, pamiętając o polaryzacji, natomiast mierząc amperomierzem (prąd), podłącz ściągając jedną z klem. Jednak nie radzę odpalać auta, bo przewody pomiarowe jak i sam ustrój pójdzie się ..... z wiadomej przyczyny :) Zakres masz podany przez Gawlaka. Obstawiam, że jeśli masz zbyt wysokie napięcie, to właśnie następuje wspomniane przeze mnie "gotowanie się" aku, co oczywiście negatywnie wpływa na akumulator.

Poprawne napięcie powinno się mieścić w przedziale 13,9-14,4V

 Share


×
×
  • Create New...
UP