Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Kontrolka poduszek / napinaczy VECTRA B

Zaloguj się, aby obserwować  

O pliku

DLACZEGO SIÄ PALI:

JeĹźeli zapaliĹa Ci siÄ kontrolka od poduszek powietrznych / napinaczy lub, jeĹźeli pali Ci siÄ od juĹź dĹuĹźszego czasu musisz byÄ Ĺwiadom jednej podstawowej rzeczy – Twój system poduszek i napinaczy w tym momencie nie dziaĹa i nie speĹnia prawidĹowo swoich pierwotnych zaĹoĹźeĹ. NajczÄĹciej odpowiedzialnÄ za taki stan rzeczy jest kostka umieszczona pod fotelami kierowcy i pasaĹźera. Kostka ta jest elementem sĹuĹźÄcym za gniazda podĹÄczeniowe dla systemu airbag / napinaczy, systemu podgrzewanych foteli i sĹuĹźy do odĹÄczenia fotela od w/w systemów w razie jego demontaĹźu. Jest kilka powodów w wyniku, których ta kontrolka mogĹa siÄ zapaliÄ np.; w wyniku gwaĹtownego przesuniÄcia foteli, nagĹego zerwanie poĹÄczenia miÄdzy przewodami w samej kostce ( jazda po wybojach), odĹÄczenia kostki od systemu w momencie wymontowania foteli, spadku napiÄcia w systemie. To tylko przykĹadowe powody w wyniku, których zapala siÄ ta kontrolka.

ZANIM ZACZNIESZ:

OdĹÄcz klemy od akumulatora i poczekaj jeszcze 5 min. dla pewnoĹci, w celu rozĹadownia caĹego systemu airbag / napinaczy z prÄdu

RADA:

SprawdzonÄ metodÄ jest odciÄcie kostki od przewodów i zlutowanie przewodów na „sztywno” w przypadku obydwu foteli przednich, pamiÄtaj o odpowiednim podĹÄczeniu przewodów, Ĺźeby Ci siÄ nie pomieszaĹy.

MoĹźna zastÄpiÄ kostkÄ na innÄ ( Ĺźeby nie lutowaÄ), ale nie mam doĹwiadczeĹ z takim rozwiÄzaniem a i GM zaleca lutowaÄ.

NA KONIEC:

Jedz do aso Opel w celu wykasowania bĹÄdu systemu zapisanego w komputerze ( pot. kontrolki ), lub do warsztatu, który posiadajÄcego komputer diagnostyczny podĹÄczany do Vectry zwany Tech-em.

Link do dyskusji na forum: http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/3965-kontrolka-poduszek-napinaczy-vectra-b/#entry48476
×