Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Naprawa centralnego zamka- uszkodzone okablowanie

Zaloguj się, aby obserwować  

O pliku

Ostatnio nie miaĹem centralnego w jednych tylnych drzwiach. poczytaĹem kilka porad na forum i jak w dym poszedĹem w stronÄ wymiany mikroprzeĹÄcznika (dla niewtajemniczonych oznaczenie mikroprzeĹÄcznika WLK1-MINI) a okazuje siÄ ze zupeĹnie niepotrzebnie...

zanim rozbierzecie drzwi i zaczniecie grzebaÄ w zamku zdejmijcie osĹonkÄ z poĹÄczenia drzwi i sĹupka Ĺrodkowego a moĹźe zobaczycie to co ja czyli...

pre_1350930177__1.jpg

...urwany kabelek. drugi kabelek juĹź ostro nadszarpniÄty caĹkiem obrany z izolacji w jednym miejscu.

naprawiĹem to wyciÄgajÄc wiÄzkÄ przez gĹoĹnik (trzeba siÄ trochÄ nagimnastykowaÄ z tÄ wtyczkÄ Ĺźeby przeszĹa- kawaĹek na otwartych kawaĹek na zamkniÄtych drzwiach i jakoĹ pójdzie, naleĹźy teĹź pamiÄtaÄ aby po odpiÄciu kostki nie wpadĹa nam ona w sĹupek! najlepiej czymĹ podwiÄzaÄ)

pre_1350930202__2.jpg

i zacisnÄĹem z nowym kabelkiem z izolacjÄ termokurczliwÄ

pre_1350930236__3.jpg

jeĹli jednak kabelki w tym miejscu sÄ caĹe to polecam przed rozebraniem zamka sprawdziÄ czy dochodzi sygnaĹ do wtyczki zamka (warto to teĹź zrobiÄ w celu sprawdzenia czy po naprawie dziaĹa) w nastÄpujÄcy sposób:

bierzemy jakiĹ dĹuĹźszy przewód z podĹÄczona w nim ĹźarówkÄ 12 voltowÄ i podĹÄczamy jednÄ koĹcówkÄ do masy (czyli albo do minusa akumulatora albo gdzieĹ klemÄ do silnika) natomiast drugÄ koĹcówkÄ do jednego z trzech pinów wtyczki centralnego zamka:

czyli:

(masa)--------------(Ĺźarówka)--------------------(piny)

PINY:

podĹÄczamy tÄ koĹcówkÄ do jednego z poszczególnych pinów i przyciskamy na pilocie przycisk. w momencie naciĹniÄcia, na odpowiednim pinie powinno siÄ pojawiÄ +12V wiec Ĺźarówka powinna zaĹwieciÄ na sekundÄ.

czerwono-czarny - OTWIERANIE (raz przycisk otwierania na pilocie)

ĹźóĹto-czarny - ZAMYKANIE (raz przycisk zamykania na pilocie)

niebiesko-czarny - DOMYKANIE (drugi raz przycisk zamykania na pilocie)

i dopiero wtedy gdy wiemy Ĺźe na kaĹźdym pinie dochodzi sygnaĹ moĹźemy siÄ zabraÄ za rozbieranie zamka (korzystajÄc z dobrze opisanej foto porady na stronie gĹównej lub na forum)

dziaĹanie pinów opisane dziÄki postowi piotrekrm'a

Przepraszam za jakoĹÄ zdjÄÄ i niewyjĹciowo brudne auto dry.gif

pozdrawiam smile.gif
×