Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Wymiana zbiornika paliwa w dieslu

Zaloguj się, aby obserwować  

O pliku

Wymiana zbiornika paliwa w Vectra b diesel w garaĹźu bez kanaĹu.

1. Najpierw trzeba podnieĹÄ caĹe auto do góry tak Ĺźeby moĹźna siÄ pod nie wczoĹgaÄ i móc tam pracowaÄ, z tyĹu tak podstawiÄ kobyĹki, Ĺźeby moĹźna byĹo opuĹciÄ bak do doĹu.

2. OdkrÄcamy tĹumik Ĺrodkowy od katalizatora, zdejmujemy mocowania gumowe na których jest podwieszony i wyciÄgamy go wraz z tĹumikiem koĹcowym z pod samochodu Ĺźeby nam nie przeszkadzaĹ

pre_1350927483__1.jpg

3.Pod tylnÄ kanapÄ jest dekiel plastikowy wyciÄgamy go podwaĹźajÄc ĹrubokrÄtem, pod nim jest blaszany dekiel trzeba wypiÄÄ z niego wtyczkÄ prÄdowÄ, luzujemy teĹź te dwie szybkozĹÄczki (nie rozpinamy ich caĹkowicie, wtedy nie bÄdzie siÄ laÄ paliwo gdy rozepniemy dolne szybkozĹÄczki).

4. Z tyĹu prawej strony pod progiem sÄ dwie szybkozĹÄczki rozpinamy je i zabezpieczamy przd dostawaniem siÄ brudu.

5. Pod spodem rozĹÄczamy te dwa wÄĹźe idÄce od baku do wlewu paliwa i zabezpieczamy przed dostawaniem siÄ brudu.

pre_1350927526__2.jpg

6. Demontujemy wlew paliwa jest przykrÄcony od spodu jednÄ ĹrubÄ i przy wlewie pod gumowÄ uszczelkÄ na jeden wkrÄt,odkrÄcamy nadkole od strony wlewu paliwa i wyciÄgamy go pod spód auta, odĹÄczamy teĹź te dwa cienkie wÄĹźe od odpowietrzania baku(jak nie chcÄ zejĹÄ to podgrzewamy je delikatnie opalarkÄ). Wlew wyciÄgamy z pod auta.

pre_1350927562__3.jpg

7. OdkrÄcamy dwa pasy mocujÄce zbiornik paliwa ale tylko z jednej strony od przodu auta odginamy je i opuszczamy bak trochÄ na dóĹ i odpinamy przewód czujnika poziomu paliwa(jest przyczepiony do jednego z wÄĹźy)nastÄpnie wyciÄgamy bak z pod auta.

8. Otwieramy górny dekiel przy pomocy np. ĹrubokrÄta i mĹotka i spuszczamy paliwo u mnie byĹo okoĹo 16 litrów.

9. WyciÄgamy najpierw czujnik poziomu paliwa(ciÄgniemy go do góry) nastÄpnie wkĹad z baku jest mocowany na trzy zatrzaski i przekĹadamy go do nowego zbiornika.

pre_1350927574__4.jpg

10. ZakĹadamy nowy bak i wszystko montujemy z powrotem, przy montaĹźu tĹumika uĹźyÄ pasty do tĹumików (koszt 12zĹ), nowy oring pod dekiel w ASO to 10zĹ (jak nie chce siÄ wcisnÄÄ to smarujemy go olejem).

11. Wlewamy paliwo i odpowietrzamy ukĹad paliwowy od baku do pompy wtryskowej najlepiej wpinajÄc siÄ w przelewy pompkÄ podciĹnieniowÄ.

Nowy zbiornik paliwa kosztuje ok.200zĹ. ja kupiĹem od benzyniaka za 50 zĹ. na szrocie. Do Vectry DTI przedliftowej zaĹoĹźyĹem bak od vectry benzyna poliftowej i wszystko pasowaĹo. Baki od benzyniaków nie majÄ przegrody w Ĺrodku w wyniku czego sĹuchaÄ w kabinie chlupotanie.

Inne w tym temacie:

http://forum.vectrak...paliwa-wymiana/
×