Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Wymiana uszczelniaczy zaworowych w dieslu


Gość

O pliku

W dieslu aby wymieniÄ uszczelniacze zaworowe obejdzie siÄ bez pompowania powietrza do komory spalania, wystarczy ustawiÄ tĹok pierwszego cylindra w górnym poĹoĹźeniu i moĹźna wymieniaÄ uszczelniacze na 1 i 4 cylindrze. Zawory po odpiÄciu opadnÄ max 1cm. PóĹşniej wystarczy naĹoĹźyÄ na swoje miejsce waĹek rozrzÄdu (nie trzeba odpinaÄ ĹaĹcucha ani odkrÄcaÄ koĹa zÄbatego waĹka rozrzÄdu, wystarczy odkrÄciÄ oba górne napinacze) i krÄciÄ koĹem pasowym waĹu aby tĹok w 2 (i jednoczeĹnie w 3) cylindrze bÄdÄ u góry, aby móc wymieniÄ uszczelnienia zaworów w tych cylindrach.

Do wymiany bÄdzie potrzebny przyrzÄd którym dociĹnie siÄ sprÄĹźynÄ zaworu aby wyjÄÄ zamek zaworu, wykonaĹ go mój kolega, postaram siÄ umieĹciÄ zdjÄcie tego "specjalistycznego" przyrzÄdu. i jeszcze jedno aby wyciÄgnÄÄ uszczelnienia raczej niezbÄdny bÄdzie przyrzÄd do demontaĹźu uszczelnieĹ (gdyĹź siedzÄ gĹÄboko i mocno w gĹowicy), szczypce takie to koszt okoĹo 70zĹ (Jonesway).

Do montaĹźu nowych uszczelniaczy moĹźna uĹźyÄ rurki z tworzywa o odpowiedniej Ĺrednicy, lub lepiej kupiÄ uszczelniacz, pomierzyÄ go i dotoczyÄ odpowiedniÄ tulejkÄ z metalu z maĹym otworem od góry w który wejdzie trzonek zaworu i posĹuĹźy jako prowadnica (trzeba je doĹÄ mocno wbiÄ na swoje miejsce i nie uszkodziÄ przy tym gumy), ja uĹźyĹem zestawu do montaĹźu uszczelniaczy (poĹźyczony od mechanika).

Ogólnie to sporo pracy ale jak siÄ ma te trzy przyrzÄdy (ja musiaĹem dwóch szukaÄ dopiero po rozpoczÄciu naprawy - nie daĹo rady wyciÄgnÄÄ starych uszczelnieĹ) to jest to doĹÄ prosta robota.
×