Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Naprawa zapłonnika D2S


About This File

Jako, że padł mi jeden palnik zmuszony zostałem do wymiany. Po wymontowaniu okazało się, że palnik wybuchł a konkretnie jego szklana część. Wymieniłem palniki a tu zonk lampa nie świeci, zamieniłem palniki stronami dalej nie świeci, zamieniłem zapłonniki i zaświeciła. Czyli padł zapłonnik. Jako, że część "nie naprawialna" postanowiłem zajrzeć i spróbować naprawić, poszukałem w necie i na jednym forum znalazłem opis. Myślę koszty niewielkie popsuć bardziej nie popsuję to spróbowałem.

Po wymontowaniu zapłonnika mamy taki obraz

pre_1418127187__1.jpg

po bokach mamy takie malutkie zaczepy, które trzeba podważyć i rozpołowić zapłonnik

pre_1418127194__2.jpg

teraz trzeba wymontować płytkę, w tym celu trzeba odlutować cztery mocowania zaznaczone na zdjęciu czerwonymi strzałkami i wyciągnąć płytkę

pre_1418127207__3.jpg

w opisie znalezionym na innym forum piszą, że najczęściej padają dwie diody zaznaczone na zdjęciu jedna z nich to BY255 a druga to 1.5Kv440ca, dioda BY255 jest diodą kierunkową i trzeba pamiętać aby wlutować ją tak samo jak była wlutowana stara (zwrócić uwagę na szary pasek na diodzie), żeby nie był tak kolorowo u mnie wysadziło też kondensator 1KV50pf zaznaczony na zdjęciu czerwoną strzałką.

pre_1418127218__4.jpg

Potrzebne części kupiłem za jakieś 6 zł zł (co prawda nie mieli w sklepie takiego kondensatora to kupiłem 2Kv390Kf - niebieski, kuzyn się troszkę zna i mówił, że nie powinno być problemu). Po wlutowaniu nowych części wlutowujemy płytkę w obudowę zamykamy obudowę i zakładamy do lampy.

I nastała jasność lampa świeci.

Może komuś się przyda.

 Share


×
×
  • Create New...
UP