Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Naprawa zap�onnika D2S

Zaloguj się, aby obserwować  

O pliku

Jako, że padł mi jeden palnik zmuszony zostałem do wymiany. Po wymontowaniu okazało się, że palnik wybuchł a konkretnie jego szklana część. Wymieniłem palniki a tu zonk lampa nie świeci, zamieniłem palniki stronami dalej nie świeci, zamieniłem zapłonniki i zaświeciła. Czyli padł zapłonnik. Jako, że część "nie naprawialna" postanowiłem zajrzeć i spróbować naprawić, poszukałem w necie i na jednym forum znalazłem opis. Myślę koszty niewielkie popsuć bardziej nie popsuję to spróbowałem.

Po wymontowaniu zapłonnika mamy taki obraz

pre_1418127187__1.jpg

po bokach mamy takie malutkie zaczepy, które trzeba podważyć i rozpołowić zapłonnik

pre_1418127194__2.jpg

teraz trzeba wymontować płytkę, w tym celu trzeba odlutować cztery mocowania zaznaczone na zdjęciu czerwonymi strzałkami i wyciągnąć płytkę

pre_1418127207__3.jpg

w opisie znalezionym na innym forum piszą, że najczęściej padają dwie diody zaznaczone na zdjęciu jedna z nich to BY255 a druga to 1.5Kv440ca, dioda BY255 jest diodą kierunkową i trzeba pamiętać aby wlutować ją tak samo jak była wlutowana stara (zwrócić uwagę na szary pasek na diodzie), żeby nie był tak kolorowo u mnie wysadziło też kondensator 1KV50pf zaznaczony na zdjęciu czerwoną strzałką.

pre_1418127218__4.jpg

Potrzebne części kupiłem za jakieś 6 zł zł (co prawda nie mieli w sklepie takiego kondensatora to kupiłem 2Kv390Kf - niebieski, kuzyn się troszkę zna i mówił, że nie powinno być problemu). Po wlutowaniu nowych części wlutowujemy płytkę w obudowę zamykamy obudowę i zakładamy do lampy.

I nastała jasność lampa świeci.

Może komuś się przyda.