Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

CDR 500 - Wyjścia na wzmacniacz

Zaloguj się, aby obserwować  

O pliku

Witam.

W związku z tym że chciałem poprawić sprawność i dźwięk w głośnikach w mojej VB, zamontowałem wzmacniacz. Ale „zonk” w radiu CDR 500 nie ma wyjścia Low na wzmacniacz. Więc że jestem elektronikiem postanowiłem zrobić takie wyjście. Przy okazji zrobiłem kilka zdjęć i postanowiłem zrobić krótką i prostą poradę, aby każdy mógł sobie „dorobić” wyjście na wzmacniacz.

Potrzebne nam będzie

-Lutownica+cyna

-Klej na gorąco lub izolacja

-Przewód (ja użyłem 2x0,5)

-Końcówki do zarobienia

-Śrubokręt Torx T9 i T10

-Śrubokręt płaski

Po 1. Wyjmujemy radio z samochodu i zdejmujemy dolną blache osłonową z radia

2. Przeciągamy przewody

pre_1416737498__1.jpg

Ja to zrobiłem przez otworki wentylacyjne bo moim zdaniem jest najwygodniej i najbliżej do końcówki mocy.

3. Lutujemy przewody do końcówki mocy. Należy uważać aby nie zlutować dwóch nóżek ze sobą.

Końcówka mocy:

pre_1416737532__2.jpg

Jak widzimy nóżki nr 11,12,13,14,15 oznaczają „IN” czyli wejście sygnału na końcówkę, a co za tym idzie wejście LOW, czyli nie wzmocnione które potrzebujemy aby podać je do wzmacniacza.

Nóżki opisałem i narysowałem niżej dla ułatwienia lokalizacji :

pre_1416737553__3.gif

Lutujemy więc :

pre_1416737575__4.jpg

pre_1416737599__5.jpg

pre_1416737624__6.jpg

Po przylutowaniu konieczne jest zabezpieczenie lutów, dlatego ja użyłem kleju na gorąco. Można też zakleić taśmą izolacyjną.

4.Teraz zarabiamy końcówki na przewodach. Masa dla każdego z kanałów (L-P, P-P, L-T, P-T) jest jedna.

pre_1416737657__7.jpg

pre_1416737682__8.jpg

Ja dałem sobie końcówki łączone izolowane. Można od razu zarobić końcówki chinch, pamiętając że wyciągnęliśmy tylko jeden przewód masowy który trzeba doprowadzić do każdej końcówki chinch.

pre_1416737690__9.jpg

Teraz możemy poskładać radio, wsadzić do autka i cieszyć się wzmacniaczem i pięknie grającą muzyką.

Jeżeli są jakieś pytania to postaram się na każde z nich odpowiedzieć

Pozdrawiam maciaswałcz :)