Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Oto Ja - Opel Insignia


About This File

Opel Insignia – OPINIE, test, dane techniczne, spalanie,wyposażenie

Po dwudziestu latach obecności na rynku (od 1988 r.) i trzech generacjach modelu Opel Vectra, władze niemieckiej marki postanowiły zmienić nazwę swojego przedstawiciela w klasie Średniej. Światowa premiera modelu Opel Insignia, w wersji 4- i 5-drzwiowej miała miejsce w lipcu 2008 r. na wystawie W Londynie, zaś wersja kombi (Sports Tourer) pokazano jesienią na targach w Paryżu. Na rynku polskim Opel Insignia zadebiutował pod koniec 2008 r., zaś wersja Sports Tourer wiosną następnego roku.

Opel Insignia to stosunkowo młode auto, które dość szybko otrzymało zaszczytny tytuł „Samochód Roku 2009”.

Opel Insignia Sport tourer

pre_1352631014__1.jpg

pre_1352631024__2.jpg

pre_1352631083__3.jpg

 

Wymiary, masy, pojemności

Nadwozie

Długość całkowita: 4 908 mm

Wysokość całkowita (bez obciążenia): 1520 mm

Szerokość ze złożonymi/rozłożonymi lusterkami: 1 856 / 2 084 mm

Rozstaw osi: 2 737 mm

Rozstaw kół przód/tył: 1 585 / 1 587 mm

Bagażnik (wg ECIE)

Pojemność bez składania siedzeń: 540 litrów

Pojemność po złożeniu siedzeń (do dachu): 1 530 litrów

Szerokość między nadkolami: 1 030 mm

Długość podłogi bez składania siedzeń: 1 086 mm

Długość podłogi po złożeniu siedzeń: 1 908 mm

Masy (wg ECC)

Masa własna (w zależności od wersji): 1 610-2 098 kg

Dopuszczalna masa całkowita (w zależności od wersji): 2 165-2 490 kg

Ładowność (w zależności od wersji): 371-572 kg

Dopuszczalne obciążenie dachu: 100 kg

Średnica zawracania

Między krawężnikami: 10,9 m

Między ścianami: 11,4 m

Opel Insignia jednostki napędowe

pre_1352631104__4.jpg

Wyposażenie Opla Insignii nawigacja czy doświetlanie zakrętów, system parkowania, ABS, ESP, EBD. to tylko zaledwie część tego, co naprawdę można zamówić przy kupowaniu nowej Isigni.

Pakiet BezpieczeĹstwa

Aktywne zagĹówki foteli przednich. System przypominania o zapiÄciu pasów bezpieczeĹstwa z przodu.

Pakiet Flotowy Edition 1

Alarm, gniazdko elektryczne 230V w konsoli podĹogowej, reflektory przeciwmgielne, peĹnowymiarowe koĹo

Pakiet Premium Sport/Cosmo

Alarm, felgi aluminiowe 8,5Jx19”, elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamiÄciÄ dwóch ustawieĹ, s kĹadane

lusterka zewnÄtrzne, ĹwiatĹoczuĹe lusterko po stronie kierowcy, rolety bocznych tylnych okien.

Pakiet Infinity Navi

Portal bluetooth telefonu komórkowego, radioodtwarzacz CDMP3 900 NAVI, system dĹşwiÄkowy Infinity.

Pakiet Kierowcy

Czujniki parkowania, przód i tyĹ, reflektory bi-ksenonowe AFL.

Pakiet Biznes Sport/Cosmo

Alarm, elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamiÄciÄ dwóch ustawieĹ, skĹadane lusterka zewnÄtrzne,

ĹwiatĹoczuĹe lusterko po stronie kierowcy, rolety boczne tylnych okien.

Pakiet Sport 19” Sport

Felgi aluminiowe 8,5Jx19", pakiet OPC, przyciemniane szyby boczne tylne oraz szyba tylna.

Tylny spojler, sportowe nakĹadki progów w kolorze nadwozia, dolne nakĹadki zderzaków

pojedyncza widoczna koĹcówka rury wydechowej.

Opel Insignia - film z CRASH TESTu Euro NCAP

Zderzenie boczne :

Insignia zdobyĹa maksymalnÄ liczbÄ punktów za test zderzenia bocznego i zderzenia ze sĹupem.

pre_1352631132__5.jpg

Zderzenie czoĹowe :

Kabina pasaĹźerska pozostaĹa stabilna w trakcie uderzenia. Podwójne napinacze zapewniajÄ bezpieczeĹstwo kolan kierowcy i pasaĹźera. Opel udowodniĹ równieĹź, Ĺźe poziom ochrony pasaĹźerów w róĹźnych pozycjach i róĹźnych rozmiarów jest równie wysoki.

pre_1352631185__6.jpg

Ochrona dziecka :

Na podstawie wyników pomiaru obciÄĹźenia manekina, auto otrzymaĹo maksimum punktów za ochronÄ 3-latka. Jednak notÄ obniĹźono z powodu nietrwaĹych i nieadekwatnych etykiet ostrzegajÄcych przed niebezpieczeĹstwem montowania fotelika tyĹem na przednim fotelu. Poduszka powietrzna pasaĹźera moĹźe zostaÄ unieruchomiona, ale informacja o jej statusie nie jest do koĹca jasna. ObecnoĹÄ mocowaĹ ISOFIX na tylnych siedzeniach równieĹź niewystarczajÄco oznaczona.

pre_1352631202__7.jpg

Ochrona pieszego :

Zderzak zdobyĹ maksymalnÄ liczbÄ punktów za ochronÄ nóg pieszego. Jednak krytyczne dla gĹowy dorosĹego obszary maski wypadĹy raczej bardzo sĹabo.

SZD (www.euroncap.com)

pre_1352631224__8.jpg

Opel Insignia – OPINIE UĹťYTKOWNIKÓW

Na portalu Autocentrum.pl opinie o Insigni bardzo podzielone:

> Adam: PrzejechaĹem tym autem ponad 30 tyĹ km po przesiadce z wysĹuĹźonego Audi A6 z rocznika 2004, auto to hatchback w wersji Cosmo ze wszystkimi dodatkami, kolor technical grey, skrzynia biegów manualna. Podczas wyboru samochodu przetestowaĹem kilka innych aut klasy premium jak Volkswagena Passata, BMW serii 5, nowe Audi A6, Mazda 6 lecz po jazdach testowych wybór padĹ na InsigniÄ samochód okazaĹ siÄ najbardziej wywaĹźony trochÄ wahaĹem siÄ przy wyborze mojego nowego samochodu poniewaĹź byĹ to mój pierwszy kontakt z markÄ Opel wczeĹniej gĹównie BMW i Audi, lecz wyglÄd jak i wĹaĹciwoĹci jezdne mnie urzekĹy i z czystym sumieniem mogÄ powiedzieÄ, Ĺźe z jakoĹci wykonania jak i prowadzenia jestem naprawdÄ zadowolony, nie spodziewaĹem siÄ tak dobrze wywaĹźonego ukĹadu jezdnego w tym aucie na trasie spisuje siÄ doskonale, a pokonywanie zakrÄtów to czysta przyjemnoĹÄ. PrzedstawiÄ poniĹźej mojÄ ocenÄ tego samochodu po 2 letniej eksploatacji co mi siÄ podoba, a co bym poprawiĹ poniewaĹź jest kilka takich niewielkich rzeczy jak w kaĹźdym aucie.

> wkurzony: Jestem posiadaczem Opla juz 2 latka i jak zaglÄdam na ten portal, to siÄ nie mogÄ nadziwiÄ Ĺźe Insignia tak, nisko stoi. Ja spokojne bym jej daĹ ocenÄ Ĺrednia lub nawet wiÄcej. Po przeanalizowaniu komentarzy doszedĹem do wniosku ze negatywnie wypisujÄ gĹownie frustraci, których nie staÄ na auta ze znaczkami kóĹek, gwiazdy lub L. i chcieli sobie coĹ chyba powiÄkszyÄ, ale chyba cos z tego nie wyszĹo Rzetelnych negatywnych opinii jest jak na lekarstwo. Dla równowagi musze dodaÄ Ĺźe teĹź jest sporo lukru a oceniajÄcy nie ma zielonego pojÄcia co pisze. Dla powyĹźszych zacytuje motto chĹopaków z CB: nic nie masz do powiedzenia, to nie mów !! Auto jest dla Ĺwiadomego kierowcy, ma duĹźo zalet, ale GM nie ustrzegĹ siÄ paru bĹÄdów . Zapraszam do mojej opinii ps. dla równowagi wszystko bÄdÄ dawaĹ doskonale a w opiniach bÄdzie rzeczywista ocena

> xerd: Wersja COSMO z pakietami, auto za prawie 140 000 PLN... tymczasem np wyĹwietlacz od radia jest wielkoĹci podobnej lub mniejszej, jak a autach za 40tys. Przy wrzucaniu wstecznego, 1, 3 i 5 biegu wciska siÄ guziki od klimy, ale chyba hitem jest bagaĹźnik - pomijam, Ĺźe wyglÄda na mniejszy niz w mojej starej vectrze hatch, nie to jest najlepsze moim zdaniem. Znakomite jest to, Ĺźe jest on wyĹoĹźony jasno beĹźowÄ a w zasadzie prawie biaĹÄ wykĹadzinÄ (wersja z beĹźowym wnÄtrzem - ale w takiej samej hatchback - bagaĹźnik jest czarny!!!) Brak moĹźliwoĹci wyĹwietlania informacji z radia na wyĹwietlaczu miÄdzy zegarami - kolejna zagadka, wczeĹniej siÄ z tym nie spotkaĹem. MoĹźe Opel chce byÄ oryginalny. Trzeba poza tym dobrze kombinowaÄ z ustawieniem kierownicy - nie widaÄ albo doĹu rzeczonego wyĹwietlacza, albo góry wskaĹşników paliwa, temp, góry obrotomierza itd. OczywiĹcie, moĹźna zapytaÄ po co to komu - jednak doĹÄ irytujÄca sprawa. A wĹaĹnie, kierownica. Jest ona... obszyta. I tyle. Bo czym - nie wiadomo. Auto posiada w moim przypadku jednak jednÄ zaletÄ - jest sĹuĹźbowe. Nie mogĹem jednak siÄ powstrzymaÄ i przestrzegam oraz namawiam do gĹÄbszego przemyĹlenia przed zakupem tego pojazdu. Swoich pieniÄdzy NIGDY bym na nie nie wydaĹ. UwaĹźam, Ĺźe za takÄ kasÄ moĹźna znaleĹşÄ duĹźo lepsze auto. I ta oplowska ekonomia... lekko 9 w mieĹcie przy delikatnej jeĹşdzie. Vectra robiĹa poniĹźej 8 (120KM).

Zadanie rekrutacyjne od lukas198.

 Share


×
×
  • Create New...
UP