Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Modyfikacja dolotu zwiększenie przepływu i powierzchni filtrowania powietrza


About This File

Za radami kolegów z VC Owners usunąłem fragment osłony znajdującej się pod filtrem powietrza, tym samym powiększając powierzchnię filtrowania i przepływu.

Generalnie chodzi o to, żeby odpiąć plastikowego kluska:

pre_1351887772__airbox7.jpg

i żeby spód pod filtrem wyglądał tak:

pre_1351887791__airbox8.jpg

Na VCO były robione pomiary na hamowni i usunięcie tego daje poprawę momentu obrotowego, kosztem niesłyszalnie głośniejszego zasysania powietrza.

Przed zdjęciem kształtki widać po spodzie filtra, że pracuje tylko połowa, po zdjęciu przepływ powietrza idzie całą powierzchnią filtra. Rezultaty czuć w zasadzie od razu - na spodzie samochód robi się bardziej dynamiczny. Efekt szczególnie dobrze czuć w uturbionych brykach.

Dodatkowo w benzyniakach można skrócić wąż doprowadzający powietrze do puszki (żeby nie szedł nad całą chłodnicą) zamieniając go na taki jak w VXR, ale w dieslach już taki jest od razu smile.gif

Aha - VXR nie ma tego kawałka plastiku fabrycznie.

No, to miłego modowania!

 Share


×
×
  • Create New...
UP