Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Projekt ściągacza do tulei pływających

Zaloguj się, aby obserwować  

Gość

O pliku

Do wykonania potrzebne będą :

1. 2 tuleje (wymiary na zdjęciu).Są to wymiary rur które występują w hydraulice (niestety nie podam rozmiaru stosowanego w hydraulice tj.cale ,ale myślę że każdy znajdzie takie rurki w sklepie lub na złomie)

Dodatkowo można wykonać tuleje 1 cm szerokości do wciskania tulei , ale ja przy drugiej poprostu ją wbiłem przez tulejkę(o wiele szybciej).

2. 2 płaskowniki (dość grube ok. 50-80 mm)

3. śruba (z tą był problem) .Nie mogłem znależć śruby z mniejszym gwintem(chodzi o skok gwintu aby była większa siła).Ja zastosowałem ośkę od roweru - jest idealna.

Przy ściąganiu zacisnąć ściągacz (zasadę zakładania trzeba opanowć).Jeżeli tuleja nie wyjdzie sama puknąć młotkiem i stopniowo naciągać(u mnie wyszła po dwóch uderzeniach)

Rozmiar mniejszej rurki pasuje na tuleje tak że trzeba delikatnie wcisnąć na gumę(nie ma wtedy ryzyka uszkodzenia jej przy wciąganiu)

pre_1351878211__1.jpg

Mam nadzieję że komuś się to przyda.Pozdrawiam