Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Projekt ściągacza do tulei pływających


Guest
 Share

About This File

Do wykonania potrzebne będą :

1. 2 tuleje (wymiary na zdjęciu).Są to wymiary rur które występują w hydraulice (niestety nie podam rozmiaru stosowanego w hydraulice tj.cale ,ale myślę że każdy znajdzie takie rurki w sklepie lub na złomie)

Dodatkowo można wykonać tuleje 1 cm szerokości do wciskania tulei , ale ja przy drugiej poprostu ją wbiłem przez tulejkę(o wiele szybciej).

2. 2 płaskowniki (dość grube ok. 50-80 mm)

3. śruba (z tą był problem) .Nie mogłem znależć śruby z mniejszym gwintem(chodzi o skok gwintu aby była większa siła).Ja zastosowałem ośkę od roweru - jest idealna.

Przy ściąganiu zacisnąć ściągacz (zasadę zakładania trzeba opanowć).Jeżeli tuleja nie wyjdzie sama puknąć młotkiem i stopniowo naciągać(u mnie wyszła po dwóch uderzeniach)

Rozmiar mniejszej rurki pasuje na tuleje tak że trzeba delikatnie wcisnąć na gumę(nie ma wtedy ryzyka uszkodzenia jej przy wciąganiu)

pre_1351878211__1.jpg

Mam nadzieję że komuś się to przyda.Pozdrawiam

 Share


×
×
  • Create New...
UP