Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jak wymienić czujnik ciśnienia oleju

About This File

"Witam muszę wymienić czujnik ciśnienia oleju w 2.0 DTI i w związku z tym mam pytanie czy tą wtyczkę z kabelkiem wchodzącym w czujnik trzeba po prostu wyciągnąć na siłę czy może w jakiś określony sposób trzeba ją ścisnąć lub wykręcić ?"

Jako że już doszedłem co i jak to za namową Zubka ku potomnym opisze rozwiązanie problemu

żeby wyjąć wtyczkę trzeba podważyć zatrzask , ogólnie jest dobrze widoczny i dostęp jest dobry (ja miałem problemy bo czujnik był dokręcony akurat w takiej pozycji że zatrzask był od góry i stojąc w kanale ni jak go nie widziałem.) Więc wypinamy wtyczkę i wykręcamy ( bodajże klucz 22 , jak sprawdzę to potwierdzę) wykręca się lekko i z kanału dziecko zrobi ( bez kanału to już duży problem ) Do podglądu kilka fotek

pre_1351867368__1.jpg

pre_1351867390__2.jpg

pre_1351867404__3.jpg

Ja u siebie wymieniałem bo ciekło z niego a jak się silnik dobrze nagrzał a obroty spadały poniżej ok. 800 obrotów to pokazywał że ciśnienie jest słabe (czerwona oliwiarka na zegarach)Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Share

• Create New...
UP