Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wymiana wk�adu termostatu X20DTH

About This File

Wymiana wkĹadu termostatu X20DTH

Potrzebne czÄĹci i przydatne narzÄdzia :

pĹyn do chĹodnicy ja mam Prestone

wkĹad termostatu

pre_1351804291__1.jpg

uszczelka

pre_1351804299__2.jpg

narzÄdzia

pre_1351804330__3.jpg

Dla uĹatwienia lepsza bÄdzie grzechotka

Prace wykonujemy na w miarÄ zimnym silniku , poniewaĹź bÄdziemy robiÄ

1. koĹo silnika

2. wyleci nam pĹyn chĹodniczy oraz na odĹÄczonym akumulatorze

No i zabieramy siÄ do pracy

1. odkrÄcamy plastikowÄ pokrywÄ silnika ( tÄ z napisem ecotec )w moim przypadku torx

2. wysuwamy czujnik (foto czarna strzaĹka)

pre_1351804344__4.jpg

3. bierzemy szczypce nastawne i zaciskamy metalowe zaciski na 3 wÄĹźach dochodzÄcych do obudowy termostatu (na poczÄtku moĹźe siÄ wydawaÄ trudno ale... UWAGA poleci pĹyn chĹodniczy )

4. po zdemontowaniu wÄĹźy bierzemy torx zewnÄtrzny 8 i odkrÄcamy 3 Ĺruby (do góry po prawej na Ĺrodku po lewej i na dole po prawej ) . Po demontaĹźu obudowy zobaczymy

pre_1351804368__5.jpg

5. zdejmujemy stara uszczelkÄ , czyĹcimy miejsce gdzie ma przyjĹÄ nowa oraz czyĹcimy obudowÄ termostatu pod warunkiem Ĺźe jest kamieĹ

6. wyciÄgamy wkĹad z obudowy i w miejsce starego wkĹadamy nowy (niektórzy w komplecie dajÄ coĹ na zasadzie ceownika w celu Ĺatwego demontaĹźu i montaĹźu wkĹadu ) – pierwsze foto

7. zakĹadamy nowÄ uszczelkÄ (przy zakĹadaniu uszczelki nie da rady siÄ pomyliÄ ) , i teraz jak komu bÄdzie wygodniej ja wpierw zaĹoĹźyĹem wÄĹź (zielona strzaĹka) przykrÄciĹem obudowÄ i wÄĹźe czerwona i niebieska strzaĹka

UWAGA przy zakĹadaniu pierwszego wÄĹźa tzn zielona strzaĹka moĹźe byÄ problem mi pomógĹ kolega reszta to maĹe piwo

8. zakĹadamy czujnik – czarna strzaĹka , podpinamy akumulator , zalewamy pĹyn do zbiorniczka i przykrÄcamy obudowÄ silnika

Czas trwania ze spokojem ok 30 min

Koszt - wkĹad 30 zĹ uszczelka 14 zĹ pĹyn do chĹodnicy ja ma prestone 4 litry 33 zĹ piwo lech premium 3,50

Share

• Create New...
UP