Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

  • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Wentylator nawiewu - jak naprawi�.

Zaloguj się, aby obserwować  

O pliku

Wentylator nawiewu - jak naprawiÄ

Opel oczywiĹcie szczotek nie sprzedaje, tylko caĹe wiatraki drogie jak diabli. Nawet uĹźywki chodzÄ po 250 zĹ… Na szczÄĹcie prawie pasujÄ standardowe szczotki do alternatorów Bosch 8 x 10 mm. W wiatraku jest 8 x 9 mm. Koszt dwóch szczotek to ok. 16 zĹ.

Na szlifierce stacjonarnej naleĹźy je zmniejszyd do wĹaĹciwego rozmiaru oraz obcinamy koocówki na ĹrubkÄ. NastÄpnie wyciÄgamy wentylator (patrz porada nt. dezynfekcji klimy), odkrÄcamy dwie Ĺrubki, zaciÄgamy plastikowÄ osĹonkÄ, wyciÄgamy stare szczotki (odcinamy je zachowujÄc odpowiednia dĹugoĹd przewodu), dolutowujemy nowe szczotki, oczyszczamy tor pracy szczotek papierem Ĺciernym, skĹadamy wszystko do kupy i juĹź. Wentylator gĹoĹniej dziaĹa dopóki szczotki siÄ nie dotrÄ. Jakie sÄ najczÄstsze objawy startych szczotek? Wentylator raz dziaĹa a raz nie. Lepiej dziaĹa przy wiÄkszych prÄdkoĹciach jazdy oraz na szybszych prÄdkoĹciach obrotowych, na niĹźszych prÄdkoĹciach obrotowych oraz na postoju moĹźe nie dziaĹad wcale. W koocu w ogóle nie dziaĹa. JeĹli wybieracie siÄ w gorÄce kraje, a przebieg auta oscyluje w granicach 200 tys. proponujÄ wyciÄgnÄd wentylator i sprawdzid gruboĹd szczotek, jeĹli w najcieoszym miejscu wynosi ok. 8mm wymienid.

OpracowaĹ Witboj
×