Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Instrukcja montażu ledów DLR PHILIPS DAYLIGHT 4

About This File

Witam, nie znalazłem żadnego tematu o montażu światełek DLR PHILIPS DAYLIGHT 4 w przedlifcie VC z halogenami więc zamieszam instrukcję montażu.

pre_1351532522__1.jpg

Potrzebne narzędzia: klucze torx t25, t15, płaski śrubokręt, ostry nożyk, wkrętarka, wyrzynarka, klucz 8 oczkowy, obcęgi, kocyk pod zderzak i trochę cierpliwości.

W instrukcji obsługi proponują zacząć od wycięcia otworów ja zacząłem od podłączenia modułu sterującego wraz z lampami. Spotkałem się z przypadkami niedziałających lamp lub wadliwych modułów.

Wypinamy kostkę od lamp potrzebny jest malutki płaski śrubokręt, aby wyciągnąć w stronę zderzaka fioletową zapinkę, na której trzyma się wtyk trzeba wyjąć również lejek od płynu spryskiwaczy. Następnie szukamy + od pozycyjnych szaro-czarny kabelek patrząc od frontu drugi od prawej na dole kostki i z nim się łączymy. Proponuje włączyć i wyłączyć  kilka razy czy prawidłowo się wyłączają i włączają  jak tak to odpinamy lampy i zostawiamy moduł.

pre_1351532531__2.jpg

Kolejnym etapem jest wyjęcie kratek, sprawa jest znacznie prostsza, jeżeli nie mamy halogenów odkręcamy osłonę silnika dokładnie pod zderzakiem torx 25 przyda się wd40. Wypychamy kratki do zderzaka i po kłopocie. Schody zaczynają się, gdy mamy halogeny, bo bez ich wyjęcia nie wyjmiemy kratek trzeba zwalać zderzak.

Zaczynamy od nadkoli tam są dwie śruby torx i co z ch... Wymyślił nie wiem jak u was, ale u mnie ta górna była t25 a dolna t15 i nie mogłem tej dolnej odkręcić za Chiny nawet wd40 nie pomogło. Trzeba było podlewarować i zwalać, koło aby dostać się do śruby poszło dopiero obcęgami.

pre_1351532558__3.jpg

Po odkręceniu nieszczęsnych śrub wypinamy dwie zapinki przy lampach:

pre_1351532578__4.jpg

Proponuje kupić nowe moje były do wyrzucenia 1zł dwie sztuki w Oplu

A tu zderzak rozkręcony trzeba podłożyć kocyk, aby nie porysował go od spodu:

pre_1351532595__5.jpg

Teraz odkręcamy halogeny kluczem 8 oczkowym bo bez wyjęcia nie wyjdą kratki tak po obu stronach:

pre_1351532607__6.jpg

Wycinamy otwory w kratkach około 12 cm w samym środku i przykręcamy do kratek. Nie wpinajcie lamp do tych stelaży, bo później bardzo ciężko wyjąć dopiero przed przykręceniem zderzaka

pre_1351532620__7.jpg

Może nie wygląda to profesjonalnie, ale jak dojdą lampy i się schowa w zderzaku wychodzi bardzo dobrze. Jak mamy już otwory przygotowane i przykręcone stelaże zakładami kratki i tu mała niespodzianka halogeny chcą się pierwsze i wchodzą w połowie otworu na kratki. Po włożeniu halogenu kratka nie wejdzie, więc trzeba to zrobić umiejętnie wsadzić troszkę halogenu i lekko dociskać kratkę aż wejdzie po jednej po drugiej stronie. Następnie przykręcamy halogeny ja o tym zapomniałem i musiałem jeszcze raz odkręcaćblink.gif. Wpuszczamy kable przez otworki w stelażach i prowadzimy patrząc od frontu od lewej kabelek idealnie wchodzi w zatrzaski dolnego grila po całym zderzaku a kabel od prawej lampy wchodzi od dołu chłodnicy i trzeba go łapać przy zbiorniku od spryskiwaczy. Łączymy wszystko i testujemy z kilka razy jak hula to zapinamy lampy do stelaży bez zakładania zderzaka jest łatwiej złapać kratki i dobrze spiąć. Moduł sterujący chowamy pod pokrywą akumulatora ładnie pasuje i cieszymy się nowym dodatkiem + obowiązkowe piwko :pijaki:

Efekty:

pre_1351532633__8.jpg

pre_1351532649__9.jpg

pre_1351532665__10.jpg

Można zamontować i 5 ledów w wersjach VC bez halogenów lub z okrągłymi tylko trzeba trochę podciąć zderzak.

Pomogłem? Kliknij:

addr.png

To nic nie kosztuje

Share

• Create New...
UP