Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Za�lepienie EGR Egr w Poliftowym X16xel

O pliku

ostatnio co jakiĹ czas wyskakiwaĹ mi bĹÄd 0170 (zĹy skĹad mieszanki) podczas jazdy ze stalÄ prÄdkoĹciÄ. podejrzenie padĹo na egr'a a, ze miaĹem trochÄ wolnego czasu w weekend to zabraĹem siÄ za jego czyszczenie i ew. zaĹlepienie.

cala operacja okazaĹa siÄ doĹÄ prosta - do egr'a jest dobry dostÄp mimo, ze u mnie dodatkowo przeszkadzaĹy wÄĹźe od LPG.

poniewaĹź na forum jest maĹo informacji na temat EGR'ow w poliftowym x16xel poniĹźej zamieszczam krotki opis z fotkami.

widok z góry po zdjÄciu pokrywy

pre_1351446940__1.jpg

zaworu przykrÄcony jest na 2 Ĺruby torx 45

pre_1351446965__2.jpg

nie wiem czy byĹ kiedyĹ czyszczony ale jak na 155kkm nie wyglÄdaĹ najgorzej choÄ mala warstwa sadzy mogla go juĹź blokowaÄ...

pre_1351446982__3.jpg

pre_1351446996__4.jpg

pre_1351447010__5.jpg

korzystajÄc z okazji postanowiĹem zaĹlepiÄ EGR'a. wykorzystaĹem do tego miedziana blachÄ 0,5 mm, w miejscu gdzie jest trzpieĹ zrobiĹem maĹe uwypuklenie, poniewaĹź kiedyĹ ktoĹ pisaĹ, ze moĹźe on minimalnie wychodziÄ na zewnÄtrz i taka zaĹlepka moĹźe go blokowaÄ.

pre_1351447028__6.jpg

co do wraĹźeĹ z jazdy testowej nie mogÄ na razie za duĹźo powiedzieÄ poniewaĹź po tej modyfikacji zrobiĹem dopiero 15km bo tle wĹaĹnie mam do pracy wink.gif check siÄ nie zapaliĹ, auto jechaĹo normalnie, wydaje mi sie, ze silnik równiej teraz pracuje na wolnych obrotach (ostatnio falowaĹy), róĹźnicy w mocy nie zauwaĹźyĹem, podczas jazdy ze stalÄ prÄdkoĹciÄ nie wystÄpiĹy szarpania.

napisze wiÄcej na ten temat za jakieĹ 500km.... cool.gif