Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Wymiana anteny

Zaloguj się, aby obserwować  

O pliku

Przewody antenowe biegną nad prawymi drzwiami.

Demontowałem w sedanie (montaż takiej samej anteny, Krzysiek-Signum opisywał co i jak, ale nie prowadził przewodów, ja prowadziłem przewody FM (starcza) i CB (tu zabrakło mi 80-100cm do radia pod panelem klimy).

Demontujesz prawy przedni słupek - wyciągasz plastikowy kwadracik z napisem "air-bag" i od góry odciągasz (trochę siły trzeba użyć), dalej demontujesz raczki ( wykręcasz śrubki 2x torx T25 - to wystarczy bo teraz raczki już trzymają się podsufitki.

Demontujesz środkowy słupek - ja wyciągnąłem plastik ( z napisem "air-bag") i pociągnąłem energicznie od góry... nie demontowałem go w całości gdyż uzyskany luz wystarczy.

Demontujesz tylny słupek - musisz zdemontować boczek siedzenia tj ta cześć, która jest miedzy drzwiami a składanym oparciem - rozłóż oparcie, chwyć tę cześć od góry i mocno pociągnij -> wyskoczy z górnego zaczepu a następnie do góry aby wyjąć z dolnego (montaż odwrotnie) ...za tym zdemontowanym elementem siedzenia znajduje się śrubka T25, która tez trzyma tylny słupek - odkręcasz ja, później demontujesz plastik (taki sam jak w poprzednich 2 słupkach smile.gif ), odkręcasz pas tylni ->delikatnie podważasz plastik z zaczepów i pod nim ukazuje się śruba która trzyma pas torx T50 - odkręcasz (śruba wyjdzie razem z tulejka i zastawka (to luzem niech wisi wink.gif Teraz możesz energicznie wyrwać "tylny słupek" UWAGA - tu może być różnica miedzy sedanem a GTS (opisuje sedana).

Podsufitka trzyma się od strony tylnej szyby (i na środku tez) na rzepach...musisz wkładać rękę i powoli ja z tych rzepów wypinać, na długości tylnej szyby znajdują się 4 spinki z rzepami (w ASO 1 sztuka około 4zł). To chyba wszystko smile.gif