Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wymiana gałki dźwigni zmiany biegów

Sign in to follow this  

About This File

Nooooo

Trochę długo to trwało, ale się w końcu zebrałem i zrobiłem. Myślę, że fotorelacja się przyda, bo czytając wiele postów na ten temat stwierdziłem, że bardzo dużo osób ma podobny problem, a jak wiadomo gałka w VC łatwo się nie poddaje, albo odpada bez przyczyny.

Gałka zamówiona z Allegro akurat od użytkownika: pro-tun

ale chyba najbardziej znany to:mscartec

Może się jednym nie podobać fakt, że gałka jest podświetlana, mnie osobiście wszystko jedno - podłączyłem bo było, a kupić ładniejszy zamiennik gałki niż taki jest naprawdę ciężko, a jak się znudzi oświetlenia zawsze można odłączyć.

...ale do rzeczy:

Poniżej stara gałka, która nie tyle że jest wytarta ale skóra się poodklejała, i nowa gałka - wykonanie całkiem przyzwoite, podświetlenie niemal idealne z oryginałem - trochę to "szkiełko" jakieś plastikowe wink.gif

pre_1351421978__1.jpg

pre_1351421988__2.jpg

Najpierw musimy oskalpować starą gałkę ze skóry, następnie odciąć piankę (gumę) - idealnie do tego nadaje się nóż do tapet.

pre_1351421999__3.jpg

Po odcięciu części gumy możemy ściągnąć górny "kapsel" - odginamy blaszki i sam schodzi, następnie odcinamy resztę gumy

pre_1351422014__4.jpg

pre_1351422026__5.jpg

Przechodzimy do najbardziej mozolnej czynności - do cięcia. Robiłem to brzeszczotem bo do kątówki nie miałem prądu i trochę się bałem czegoś nie popalić - chodź na pewno było by szybciej. Zacząłem od takiego cięcia:

pre_1351422046__6.jpg

....BŁĄD - po obcięciu dolny krążek odpadł a gałka dalej została biggrin.gif

Kolejne podejście wyglądało tak i było jak najbardziej udane - gałka po pewnym czasie się rozeszła..... radość smile.gif

pre_1351422075__7.jpg

pre_1351422086__8.jpg

W plastiku od podnoszenia wstecznego po wewnętrznej stronie, małym pilniczkiem wykonujemy rowek na przewód oświetlenia. Przeciągamy przewód, wykonujemy profesjonalne podłączenie do kostek z zapalniczki lub oświetlenia popielniczki - różnica jest taka, że w zapalniczce mamy zawsze prąd, a oświetleniu popielniczki po zapaleniu świateł

pre_1351422097__9.jpg

pre_1351422114__10.jpg

Po 100-krotnym sprawdzeniu czy wszystko pasuje i świeci, odrobina kleju do wewnątrz (używałem kropelki) i montujemy - byle szybko i prosto bo klej szybko schnie i nie będzie czasu na poprawki.

pre_1351422126__11.jpg

Tak wygląda efekt końcowy:

pre_1351422140__12.jpg

pre_1351422155__13.jpg

Gałka jest osadzona trochę wyżej niż oryginalna, nie dało się w niej wywiercić głębszego otworu a drążka też nie chciałem piłować, ale chyba źle nie jest?

Użyte narzędzia

-nóż do tapet

-śrubokręt

-kombinerki

-piłka do metalu

Czas około 1,5 godziny z czego najwięcej czasu pochłania piłowanie.

Stopień trudności ŁATWY - więcej brudu niż kłopotów.

• Create New...