Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Montaż rolet przeciwsłonecznych w drzwiach [Vectra C, Signum]

Zaloguj się, aby obserwować  

O pliku

Hej Wam !!!

Udowodniłem już, że można zrobić elektrycznie składane lusterka za małą kasę.

Z 1500 zł zbiłem cenę do 700zł. A pewnie po zapoznaniu się z instrukcją ktoś zrobi to taniej.

Teraz zrobię opis, jak zrobić boczne kurtynki za małą kasę - a co mi tam, niech stracę, ważne, że Wy zyskacie.

Wpierw szukamy dawcy.

Podkreślam,że nie ma znaczenia, czy dawca jest ze skóry, czy materiału, czy ma wykończenie drewniane, czy srebrne.

Ważne by górna część była taka sama kolorystycznie, a że są chyba 3 rodzaje, będzie łatwo coś dobrać.

Ja jako dawca miałem materiał z brązowym drewnopodobnym wykończeniem - ja mam skórę i srebrne wykończenie.

pre_1351266278__1.jpg

Możemy sobie darować zdejmowanie rolety i przekładanie do innego boczku... nie da się.

Roleta jest przyklejona na STAŁE i nie znalazłem bezinwazyjnego sposobu jej wyrwania.

Jeśli nawet komuś się to uda pozostanie jeszcze wyrwanie plastiku (jest to konieczne) z boczku, w którym mamy to zamontować.

Po chirurgicznej operacji trzeba jeszcze laserowym ostrzem wyciąć super precyzyjny otwór pod rolety - sorry, ale nie mam na to 5 godzin x 2

Widzimy 20 otworów ze zgrzanym plastikiem.

pre_1351266288__2.jpg

Za wiertarką dałem 35zĹ w Castoramie, a za wiertła chyba 7zl - przyda się teraz chyba 3 raz.

Atakujemy te spawy z wyczuciem, tak aby tylko zerwało miejsce zgrzewu.

Ciach, ciach, ciach...... listwa odchodzi prawie sama.

pre_1351266311__3.jpg

Tu niestety ale musimy ciąć - nie da się tego odkleić... tapicerka zbyt delikatna

pre_1351266339__4.jpg

Mija 6 sekund i mamy już wyrwane to co nas interesuje z dawcy.

pre_1351266359__5.jpg

Oprawiamy tak samo boczek z naszego auta i zabieramy się za zrobienie kompletu.

pre_1351266372__6.jpg

Składamy i przykładamy listwę - oto wynik:

pre_1351266389__7.jpg

Listwę przykracamy lub kleimy dobrym klejem do plastików.

Skręcamy i zakładamy - jest cacy.

Całość zajęła 20 minut, x 2 = 40 minut.

Dawce kupujemy po 50-100 zł za sztukę (nawet porwane, byle plastikowa górna część była w super stanie).

Ja za swojego dawce dałem 50 zł - ciekawe ile mnie wyniosą zaczepy na uchwyt rolety... pewnie całe 10 zł.

Podsumujmy:

2x50 zł + 20 zł + 4zł (śrubki) = 124 zł

Warto? Sami osądzicie.