Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Naprawa zamka bagażnika [Vectra C Kombi]

About This File

Naprawa zamka bagażnika Vectry C Kombi.

Jak napisałem w poście powyżej, miałem problem z otwieraniem bagażnika.

Również wariował alarm auta, gdyż styk był włączony [świeciły lamki w bagażniku itd.].

Postanowiłem zająć się tym ustrojstwem w moim autku, a przy okazji postanowiłem zrobić kilka fotek dla następnych kolegów, może się przyda.

1. Demontaż gumki przycisku-styku nad tablicą rejestracyjną [da się zdjąć bez problemu na siłę].

2. Oczyściłem czujnik i tę kulkę [klameczka z kulką nie ruszała się i była cały czas chyba wciśnięta, przez co styk nieprawidłowo działał - przyczyna problemu.

pre_1351191887__1.jpg

pre_1351191901__2.jpg

3. Podłożyłem 2 paski pianki z klejem, aby odpychały "klamkę" [używanej do wygłuszania głośników i komputerów od wewnątrz].

pre_1351191914__3.jpg

pre_1351191926__4.jpg

4. Generalnie zamek funkcjonował już bez problemu.

5. Założenie gumy od zewnątrz okazało się dla mnie zbyt trudne [nawet po zdjęciu ramki tablicy rejestracyjnej], więc spróbowałem od wewnątrz.

pre_1351191937__5.jpg

pre_1351191951__6.jpg

6. Postanowiłem zdemontować tapicerkę klapy [1 śruba typu gwiazdka i zatrzaski - na siłę, 2 kołeczki rozporowe przy zamku].

7. Odczepiłem kosteczką od czujnika i odkręciłem od wewnątrz cały element z przyciskiem [potrzebujemy - klucz nasadkowy 8 i odkręcamy 2 nakrętki].

pre_1351191962__7.jpg

8. WyjÄĹem na zewnÄtrz przycisk i zaĹoĹźyĹem gumÄ [juĹź bez komplikacji]

pre_1351191981__8.jpg

pre_1351191992__9.jpg

9. I w odwrotnej kolejności zmontowałem całość.

10. Mój czas ok 30 min. Szału nie było, ale teraz mi działa bez zarzutu.

pre_1351192003__10.jpg

Powodzenia i pozdrawiam CZ@RNY

Share

• Create New...
UP