Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Przegub czy ...?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

#1 pfk4

pfk4
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Województwo:lubelskie
  • Auto:Vectra B 2.0 16v

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:38

Witam mam problem z dziwnym dzwiekiem z prawej strony z przodu coś trykocze, jak hamuje to najbardziej(trrrrrrrrrr) jak hamuje silnikiem też juz troche slychać,cofam tez slychac ale nie zawsze(trrr;P) wrzucam na luz to jest cisza, jak wcisne sprzeglo też cisza. Mieliscie cos podobnego?
  • 0
Opel Vectra A 1.6 8v
Opel Vectra B 2.0 16v

#2 Grzechu72

Grzechu72
  • Sponsor Forum
  • 1380 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:VB X20XEV F23

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:56

jeżeli to przegub to bardziej powinien być słyszalny przy skręconych kołach
  • 0
CZĘŚCI VB X16XEL,X18XE,X20XEV,X18XE1,Z18XE,Z22SE,X25XE,X20DTH,X20DTL,Y20DTH,Y22DTR
CZĘŚCI VC Z18XE >>>>> TEL 692-576-419 <<<<<<

#3 pfk4

pfk4
  • Forumowicz
  • 15 postów
  • Auto:Vectra B 2.0 16v

Napisany 21 grudzień 2009 - 20:13

przy skreconych tez czasem slychac, mechanik mi powiedzial ze to abs ale w to nie wierze skoro zawsze byla cisza a teraz nawet jak nie hamuje to slychac, klocki mam nowe tarcze juz cieniutkie ale watpie zeby mogly wydawac tarcze taki dzwiek.
  • 0
Opel Vectra A 1.6 8v
Opel Vectra B 2.0 16v

#4 Adi

Adi
  • Forumowicz
  • 464 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:VW PASSAT B5 1.8 20V 98R LPG

Napisany 21 grudzień 2009 - 20:28

Jeżeli przy skręcie kierownicą ci chrupie to jest przegub.
  • 0

#5 Babulus

Babulus
  • Forumowicz
  • 1 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:Vectra B 1.7 TD

Napisany 22 grudzień 2009 - 22:45

Miałem podobne objawy. Okazało się, że poleciał mi przegub wewnętrzny. Podobno bardzo rzadko się to zdarza. Również bałem się, że to skrzynia biegów.
  • 0

#6 wiwo

wiwo
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Województwo:małopolskie
  • Auto:Vectra B 1.8 16V Kombi + LPG BRC Seq24

Napisany 22 grudzień 2009 - 23:14

Wg mnie to nie będzie przegub tylko wspomniane przez Ciebie cienkie tarcze hamulcowe. Po prostu brzeg tarczy ociera o klocki. Jeżeli tarcza ma mniej niż 21 mm grubości to konieczna jest jej wymiana.
  • 0
Panie.
Pomóż mi zawsze dawać z siebie w pracy 100%....
- 12% w poniedziałek
- 23% we wtorek
- 40% w środę
- 20% w czwartek
- 5% w piątek

www.wifi.sklep.pl

#7 sefeld

sefeld
  • Forumowicz
  • 8 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:vectra b kombi x18xe1

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:40

Witam mam problem z dziwnym dzwiekiem z prawej strony z przodu coś trykocze, jak hamuje to najbardziej(trrrrrrrrrr) jak hamuje silnikiem też juz troche slychać,cofam tez slychac ale nie zawsze(trrr;P) wrzucam na luz to jest cisza, jak wcisne sprzeglo też cisza. Mieliscie cos podobnego?

witam, u mnie pojawił się identyczny problem trrrrrrrrr. czy może rozwiązałes go?? jesli tak to napisz co to było?? cos powaznego??
  • 0

#8 greenblend

greenblend
  • Forumowicz
  • 10 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:Vectra b 1,8

Napisany 26 styczeń 2010 - 17:52

Witam
U mnie coś bardzo podobnego :/ Z tym że najbardziej słychać przy hamowaniu silnikiem, na luzie i gdy dodam gazu jest troszkę ciszej ale też trykocze :( Tarcze też mam już na wykończeniu .... W czwartek jestem umówiony na kontrole oleju w skrzyni - myślałem że to coś z nią nie tak ale moze to i tarcze ??? Dajcie znać co w waszych Viki było :)
  • 0

#9 totenbart

totenbart
  • Forumowicz
  • 8 postów
  • Województwo:podlaskie
  • Auto:VB X20XEV

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:43

No to widzę, że nie jestem sam. Od pewnego czasu słychać terkotanie przy hamowaniu silnikiem, na luzie też ale ciszej. Najgłośniej około 40km/h jak próbuję wrzucić bieg. Według mnie to będzie przegub wewnętrzny. Przy skręcie i ruszaniu/przyspieszaniu nie słychać nic. Jestem ciekaw czy ktoś się już z tym uporał.

Edytowany przez totenbart, 27 styczeń 2010 - 18:06.

• 0

#10 greenblend

greenblend
  • Forumowicz
  • 10 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 16:56

Dzisiaj miałem troszkę wolnego, więc objeździłem kilku pobliskich warsztatowców... efekt jest taki że wiem, że nic nie wiem :P
Jeden po przejażdżce powiedział że to na 100% docisk sprzęgła. Miałem już oddać Viki w jego ręce no ale zaśpiewał troszkę za dużo(640zł za części + robocizna). I tak pojechałem do drugiego... Ten po "osłuchaniu" problemu powiedział że daje sobie ch**a uciąć że to nie docisk. Obstawia bardziej jakieś łożysko, poduszki pod silnikiem, ewentualnie coś z zawieszeniem. W poniedziałek oddaje do nich auto. Mają rozbierać i sprawdzać wszystko po kolei.

totenbart: u mnie jest identycznie z tym ze trykocze również przy skręcaniu, przy przyśpieszaniu raczej milknie - Chociaż może też trykocze, tylko ciszej i silnik to zagłusza ?? Cholera wie :/
  • 0

#11 totenbart

totenbart
  • Forumowicz
  • 8 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:13

No to życzę powodzenia!!! Czekam na relację z oględzin :ph34r: z niecierpliwością i oby nie bolało kieszeni :excl:
  • 0

#12 bolgi

bolgi
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Auto:Vauxhall Vectra B swap x25xe MSD

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:52

....no załamka. u mnie zaczeło tyrkotac w poniedziałek o 7.30 jak do roboty jechałem(było -25'c). w sobote ostatni raz autem jezdziłem o 17.00 nic sie nie działo. u mnie słychac tylko wtedy jak zdejme noge z gazu...w momecie jazdy ze stałą predkoscia i podczas przyspieszania jest normalnie cicho. w tym tygodniu nie dam rady tego zdiagnozowac ale pierwsze co powiedział jeden mechanik to wewnętrzny przegób....mysle ze w poniedziałek bede wiedział cos wiecej

Edytowany przez bolgi, 27 styczeń 2010 - 22:56.

• 0
...co dwie głowy to nie jedna

#13 totenbart

totenbart
  • Forumowicz
  • 8 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 09:23

....no załamka. u mnie zaczeło tyrkotac w poniedziałek o 7.30 jak do roboty jechałem(było -25'c). w sobote ostatni raz autem jezdziłem o 17.00 nic sie nie działo. u mnie słychac tylko wtedy jak zdejme noge z gazu...w momecie jazdy ze stałą predkoscia i podczas przyspieszania jest normalnie cicho. w tym tygodniu nie dam rady tego zdiagnozowac ale pierwsze co powiedział jeden mechanik to wewnętrzny przegób....mysle ze w poniedziałek bede wiedział cos wiecej

Widzę że silnik 2,5 czyli skrzynia nie F18. Więc może jednak przegub? Zawsze byłoby taniej. Jestem już po jednej wymianie skrzyni i wolałbym tego co roku nie powtażać. :34: Powodzenia blogi!

Edytowany przez totenbart, 28 styczeń 2010 - 09:28.

• 0

#14 danielxc717

danielxc717
  • Forumowicz
  • 639 postów
  • Województwo:dolnośląskie

Napisany 28 styczeń 2010 - 11:37

ja mam w 100% identyczny przypadek. Wie ktoś jakie były by koszty naprawienie tej usterki? I co grozi dalszą jazdą z tym "tyrkotaniem"
  • 0

#15 danielxc717

danielxc717
  • Forumowicz
  • 639 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 10:19

Już wiem jakie są skutki jazdy z tym "tyrkotaniem" właśnie dzisiaj przy dojeździe do ronda coś głośno strzeliło trzasnęło i cały lewarek zmiany biegów zaczął się trząść i nie dało się zbytnio wbić biegu. Dojechałem do domu na 1-2 biegu ledwo co.. nie wiem co teraz wie ktoś może co musze wymienić? i jakie są koszta? Proszę o odpowiedź. Mój silnik to 2.0 16v 97r przedlift. Chyba będzie f18.
  • 0

#16 sefeld

sefeld
  • Forumowicz
  • 8 postów
  • Województwo:warmińsko-mazurskie
  • Auto:vectra b kombi x18xe1

Napisany 29 styczeń 2010 - 11:48

Ja mam skrzynie f17 i powiem wam ze wymieniłem łożysko oporowe na sprzegle koszt łożyska ok. 200zł + wymiana. Terkotanie przycichło ale jeszcze nie do konca zniknęło przypuszczam ze to własnie przegub wewnętrzny tylko w sklepie dowiedziałem sie ze tylko serwis albo cała półoś. Dziwne troche nie chce mi sie wierzyc mam silnik x18xe1 moze ktos wie czy mazna dokupic sam przegub czy trzeba całą półoś. Dziekuje za pomoc z góry. Aha łożysko oporowe w moim modelu występuje zintegrowane z całym wysprzęglikiem dlatego takie drogie a demontaż jest dość trudny i czsochłonny całą ławę trzeba wywalać by sie dostać.
  • 0

#17 danielxc717

danielxc717
  • Forumowicz
  • 639 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 05:33

Witam. Już wiem co się stało autko odstawiłem do mechanika. Przejechał się podniósł auto zakręcił przednimi kołami i w kilka osób stwierdzili wysypany mechanizm różnicowy oraz i jeszcze coś w skrzyni dokładnie nie wiem co ale podobno nie opłacalna rzecz do reanimowania ponieważ zapewne częsci nie dostane a rozbieranie i "układanie" wszytkiego jest bardzo pracochłonne. A więc mam całą skrzynie do wymiany. Dlatego ostrzegam ludzi który jeżdzą z tym tyrkotaniem. Ja je miałem też w tyrkot w pewnym momencie stał się wielkim głośnym "bum". Odpowie my ktoś czy do 2.0 16v przed lift 97r jest skrzynia f18 ??
  • 0

#18 totenbart

totenbart
  • Forumowicz
  • 8 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 18:40

Tak danielxc717. W vectrach X20XEV jest nieszczęsna F18 :19: Tak więc chyba i mnie czeka kolejna wymiana skrzyni. Będzie już druga. Słyszałem o kolesiach po 5 wymianach!!! ZAŁAMKA!!!
  • 0

#19 danielxc717

danielxc717
  • Forumowicz
  • 639 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 21:48

Tak danielxc717. W vectrach X20XEV jest nieszczęsna F18 :19: Tak więc chyba i mnie czeka kolejna wymiana skrzyni. Będzie już druga. Słyszałem o kolesiach po 5 wymianach!!! ZAŁAMKA!!!

zakupiłem skrzynie f18 za 500zł od anglika ale nie wiem czy nie zrobiłem błędu bo mogłem kupić f23 za 900 ze wszystkimi częściami zeby włożyć ją do swojego autka. Oby ta skrzynia mi służyła przez kilka latek bo chyba pozbęde się viki i przejdę na audice z wielkim żalem :(
  • 0

#20 greenblend

greenblend
  • Forumowicz
  • 10 postów

Napisany 01 luty 2010 - 15:30

Autko odebrane - winna skrzynia :/ Pełno opiłków na korku i brakowało trochę oleju(0,4l) - po dolewce nadal szumi i to dość głośno :( Trzeba będzie kupić nową...

Kurcze a jak to jest z tymi skrzyniami w końcu.. jak mam f18 to wejdzie bez problemu F16 czy F17 ?? Czym te skrzynie się różnią ? Przeszukałem trochę forum ale nigdzie wprost nie jest napisane.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_