Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

kontrolka ukladu elektronicznego silnika + zablokowana kierownica podczas jazdy

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 dymski

dymski
  • Forumowicz
  • 6 postów
  • Województwo:UK
  • Auto:vectra b 1.8 2000r

Napisany 09 październik 2009 - 19:38

Witam.
Kupiłem w UK Vectrę b 1.8 benzyna 2000r. Przejechałem 10 mil i zaczęły się problemy. Zaswieciła się kontrolka układu elektonicznego silnika (to chyba ta sama co immobilajzera) , całe szczęscie że nie jechałem szybko i nie byłem w zakrecie bo zblokowało mi kierownicę (masakra) poza tym silnik nie reagował na pedał gazu, auto kulało się. Mam to auto 4 dni i codziennie jest to samo. Po wyłączeniu stacyjki i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy, aż do .....
Co może być powodem? Dlaczego blokuje mi kierownice? Proszę o pomoc. Dodam że auto jest swiezo po przegladzie i czy jest możliwe zeby taka usterka nie została wykryta? Dowiem się czegos podłączajac go do kompa?
  • 0

#2 zubek

zubek
  • Moderator
  • 23289 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Nr klubowy:300
  • Auto:VC/03/Y22DTR/SW
  • Oddział VKP:Mazowiecki

Napisany 09 październik 2009 - 20:05

Dlaczego blokuje mi kierownice?

prawdopodobnie auto gaśnie (wtedy wyłącza się wspomaganie) a potem spowrotem odpala z popychu

Zaswieciła się kontrolka układu elektonicznego silnika

trzeba odczytać błędy - w tym roczniku raczej komputerem

auto jest swiezo po przegladzie i czy jest możliwe zeby taka usterka nie została wykryta?

jak nie podłączali pod komputer diagnostyczny (nie wiem jak w UK robi się przeglądy) to nie wykryli
  • 0

#3 dymski

dymski
  • Forumowicz
  • 6 postów

Napisany 09 październik 2009 - 22:56

prawdopodobnie auto gaśnie (wtedy wyłącza się wspomaganie) a potem spowrotem odpala z popychu
trzeba odczytać błędy - w tym roczniku raczej komputerem
jak nie podłączali pod komputer diagnostyczny (nie wiem jak w UK robi się przeglądy) to nie wykryli

Auto nie gasnie ...
  • 0

#4 zubek

zubek
  • Moderator
  • 23289 postów
  • Nr klubowy:300
  • Auto:VC/03/Y22DTR/SW
  • Oddział VKP:Mazowiecki

Napisany 10 październik 2009 - 07:28

Auto nie gasnie ...

OK nie gaśnie
Ale to chyba nie była całkowita blokada kierownicy (jak na postoju) tylko po prostu kierownicą ciężko było kręcić (brak wspomagania)?
  • 0

#5 maliniak35

maliniak35
  • Forumowicz
  • 585 postów
  • Auto:opel vectra b kombi X1.8XE LPG 2 gen..

Napisany 10 październik 2009 - 07:35

OK nie gaśnie
Ale to chyba nie była całkowita blokada kierownicy (jak na postoju) tylko po prostu kierownicą ciężko było kręcić (brak wspomagania)?

nie ma prawa zablokować kierownicy jak jest w stacyjce kluczyk,zubek73 ma racje,mi nieraz zgasł podczas jazdy,to poprostu musiałem dobrze oburącz kręcić,no chyba ze stacyjka jest rozpierniczona doszczętnie..

z opisu dymski wynika ze auto nie reaguje na pedał gazu,wygląda to tak jakby miał zamontowany antynapad,mam w służbowym ukryty guzik.

Edytowany przez maliniak35, 10 październik 2009 - 07:54.

• 0
Dodany obrazek

#6 cichy117

cichy117
  • Forumowicz
  • 4330 postów
  • Auto:vauxhal vb 2.5 v6 + lpg design edition

Napisany 10 październik 2009 - 07:42

Jeśli nie stacyjka i nie gaśnie to może ten element odpowiadający za odbijanie kierunkowskazów
  • 0

#7 dymski

dymski
  • Forumowicz
  • 6 postów

Napisany 11 październik 2009 - 18:39

Jeśli nie stacyjka i nie gaśnie to może ten element odpowiadający za odbijanie kierunkowskazów

Brak wpomagania ok. Co to jest antypad i po co? Dlaczego może się to włączać. Da się to jakos łatwo naprawić jesli to jest własnie ten problem? No i gdzie jest ten ukryty przycisk? ufff za dużo pytam?
  • 0

#8 maliniak35

maliniak35
  • Forumowicz
  • 585 postów

Napisany 11 październik 2009 - 20:14

w moim antynapad polega na odcięciu paliwa po pewnym czasie,jak zapomne to odcinka,musze wcisnąc guzik,ponownie odpalić i jest ok,aaaa i pisze to w oparciu o swoje auto...u mnie jest pod kierą..

a masz alarm?

Edytowany przez maliniak35, 11 październik 2009 - 20:17.

• 0
Dodany obrazek

#9 dymski

dymski
  • Forumowicz
  • 6 postów

Napisany 11 październik 2009 - 22:01

w moim antynapad polega na odcięciu paliwa po pewnym czasie,jak zapomne to odcinka,musze wcisnąc guzik,ponownie odpalić i jest ok,aaaa i pisze to w oparciu o swoje auto...u mnie jest pod kierą..

a masz alarm?

Mam alarm. Najbardziej interesuje mnie czy auto w takim stanie powinno przejsc przeglad, bo kupiłem go zaraz po MOT w Anglii. Na mój chłopski rozum oczywiste jest że nie, ale jesli jest inaczej prosze o wyprowadzenie mnie z błędu. Chce oddać samochód spowrotem do komisu bo czuję się zrobiony w bambuko, nie mam gwarancji ale to nic, są przecież prawa konsumenta. Wie ktos czy auta na przegladzie podpina sie do kompa? Chcę udowodnic sprzedawcy że wiedział co mi opchnął, a jak mu udowodnie że zrobił mi sciemniony przeglad to sprawa będzie o wiele prostrza.
  • 0

#10 maliniak35

maliniak35
  • Forumowicz
  • 585 postów

Napisany 12 październik 2009 - 15:42

w warszawie mi nie podpinali pod kompa.wiesz to jest przegląd techniczny typu hamulce,zawieszenie,oświetlenie,nikt nie ingeruje w to czy z silnikiem jest wszystko ok,aaa jeszcze spaliny sprawdzają,i to chyba tyle...aaa wiesz przecierz ze można załatwić przegląd nie pokazując auta...
  • 0
Dodany obrazek

#11 cichy117

cichy117
  • Forumowicz
  • 4330 postów
  • Auto:vauxhal vb 2.5 v6 + lpg design edition

Napisany 12 październik 2009 - 17:10

Kolega robił przegląd w UK więc tam tak łatwo nie obejdziesz. Sądzę że pod kompa nie podłączają
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_