Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

amortyzatory GH

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Michal_A

Michal_A
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:byla VA jest VB 1.6 16V

Napisany 02 luty 2009 - 12:37

Witam
przyszedl czas na wymiane paru rzeczy w przednim zawieszeniu wiec zaczalem sie rozgladac rowniez za amortyzatorami. i znalazlem takie firmy GH.
wiem ze za male pieniadze jakosci nie bedzie ale czy ktos uzywa tej firmy i ma jakies doswiadczenia ile one sa warte tak naprawde(np w porownaniu z magneti mirelli)?
jesli nie to to co kupic za male pieniadze na dwa, trzy lata jazdy?
dzieki za wszekie informacje
  • 0

#2 Baranek

Baranek
  • Przyjaciel VKP
  • 2046 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:Opel 2.0 CDTI
  • Oddział VKP:Dolnośląski

Napisany 02 luty 2009 - 12:39

Witam
przyszedl czas na wymiane paru rzeczy w przednim zawieszeniu wiec zaczalem sie rozgladac rowniez za amortyzatorami. i znalazlem takie firmy GH.
wiem ze za male pieniadze jakosci nie bedzie ale czy ktos uzywa tej firmy i ma jakies doswiadczenia ile one sa warte tak naprawde(np w porownaniu z magneti mirelli)?
jesli nie to to co kupic za male pieniadze na dwa, trzy lata jazdy?
dzieki za wszekie informacje

na elementach zawieszenia nie mozna oszczedzac (to jest przeciez bezpieczenstwo). Doloz pare zloty i kup lepsze amorki (tuleje, gum tez kup sobie oryginalne/lemforder). A oszczedzic mozesz na radiu/CB...
  • 0

#3 Michal_A

Michal_A
  • Forumowicz
  • 75 postów

Napisany 03 luty 2009 - 07:19

dzieki za odpowiedz. zgadzam sie z bezpieczenstwem i zdaniem o oszczedzaniu. tylko tak mysle ze idac tym tropem to powinienem kupic najlepsze=najdrozsze jakie sa na rynku bo jak kupie tansze=gorsze to oszczedzam na bezpieczenstwie=niepotrzebnie ryzykuje=zachowuje sie nieodpowiedzialnie. to chyba nie do konca jest prawda?
cos mi mowi ze da sie kupic cos wystarczajaco dobrego za wystarczajaco "dobre" pieniadze.
  • 0

#4 Baranek

Baranek
  • Przyjaciel VKP
  • 2046 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:Opel 2.0 CDTI
  • Oddział VKP:Dolnośląski

Napisany 03 luty 2009 - 08:44

dzieki za odpowiedz. zgadzam sie z bezpieczenstwem i zdaniem o oszczedzaniu. tylko tak mysle ze idac tym tropem to powinienem kupic najlepsze=najdrozsze jakie sa na rynku bo jak kupie tansze=gorsze to oszczedzam na bezpieczenstwie=niepotrzebnie ryzykuje=zachowuje sie nieodpowiedzialnie. to chyba nie do konca jest prawda?
cos mi mowi ze da sie kupic cos wystarczajaco dobrego za wystarczajaco "dobre" pieniadze.

mysle ze tak po srodku jest KAYABA - nie sa drogie a napewno sprawdzone i wiele osob ich uzywa
  • 0

#5 Michal_A

Michal_A
  • Forumowicz
  • 75 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:58

mysle ze tak po srodku jest KAYABA - nie sa drogie a napewno sprawdzone i wiele osob ich uzywa

dzieki za odpowiedz. pogrzebalem troche po allegro i znalazlem cos takiego:
http://moto.allegro....kayaba_f40.html
i cos takiego
http://moto.allegro....e_bilstein.html
myślicie ze to oryginały?
jesli tak to ktore lepsze, czy to bez roznicy?
  • 0

#6 Darek0001

Darek0001
  • Forumowicz
  • 1 postów
  • Województwo:opolskie
  • Auto:Suzuki

Napisany 28 październik 2009 - 09:48

Witam wszystkich, postanowiłem napisać doświadczenia z zakupu ,,rewelacyjnych i tanich amortyzatorów" w/w firm, dodatkowo dodaję że nie jestem żadnym sprzedawcą, mechanikiem lub konkurencją sprzedająca amortyzatory innej firmy. Do napisanie postu skłoniło mnie doświadczenie zakupu jak również wiem że przed zakupem dużo osób szuka informacji na temat danych marek amortyzatorów (tak jak ja, niestety ja nie doszukałem się żadnych informacji poza ogólnikami które do niczego się nie nadają). A więc zacznę od amortyzatorów firmy Hart które kupiłem do Peugeota 306 kombi, podczas wymiany pierwszego amortyzatora przy próbie zsunięcia go na dół celem zakręcenia dolnej śruby amortyzator się urwał !!! :o , amortyzator był ciągnięty ręką !!! jak on ma pracować skoro urywa się przy próbie założenia !!! Amortyzatory oddałem wymieniłem na firmy Record (nie mam zdania na temat tych amortyzatorów są niewiele droższe nic się z nimi nie działo od wymiany jeździłem tym autem około roku w każdym razie nie urwały się :) ale nie o tym chciałem pisać). Obiecałem sobie nigdy więcej amortyzatorów firmy Hart, minęły dwa lata stanąłem przed dylematem kupna nowych amortyzatorów tylnych do Laguny (setki przeglądanych stron niestety żadnych doświadczeń same słyszałem, nie widziałem ale znajomy znajomego itd.) wybór pada na firmę GH (tanie i rewelacyjne), kupiłem jadę do mechanika już mina mechanika wzbudza u mnie niemiłą refleksję, ale nic może się myli, (nie on pierwszy) wymiana trzy dni później wyjazd nad morze, w drodze śmiejemy się z mercedesa jadącego przed nami że cały tył mu lata góra dół (mógłby sobie wymienić amortyzatory) kilometry mijają (400 km) od wymiany coś zaczyna się tłuc z tyłu (chyba bagaż później go przesunę) niestety z każdym kilometrem jest gorzej, jakoś dojeżdżamy nad morze a następnie wracamy około 200 km przed miejscem zamieszkania poruszam się z prędkością nie większą niż 60 km/h i zastanawiam kiedy mi koło odpadnie, coś się na pewno urwało, na pewno nie amortyzator. Jestem w domu, rano do mechanika, komentarz mechanika b. dobre amortyzatory sobie kupiłeś niestety wykręciły się z mocowania :( kolejny zong. demontaż wkręcenie może z jakiegoś powodu fabryczne nie został dokręcony jeszcze się łudzę, kolejne 1000 km wszystko ok, (całe szczęście to tylko nie dokręcenie fabryczne), 1200 km od dokręcenia zaczyna coś stukać ku... chyba znowu to samo, znowu mechanik demontaż i tak w koło. Przestrzegam wszystkich którzy zastanawiają się nad kupnem ,,tanich i dobrych" amortyzatorów jak nie chcecie mieć problemów takich jak ja to lepiej dołóżcie te 50-60 zł do amortyzatora i kupić dobry firmowy bo zaoszczędzicie jak ja (koszt amortyzatory GH 230 zł firmowe 350 zł) wymiana 50 zł (kolejne dwie naprawy po 25 zł=50 demontaż celem wysłania do gwaranta 25 zł) a następnie zakup nowych (teraz już firmowych ) strata na całym (gwarant nie chce oddać pieniędzy wymienia na nowe - w du.. niech sobie je wsadzi) zakupie to około 400 zł. (wymiany naprawy wysyłki itd.)Zamiast kupić firmowe i zapłacie z wymianą 400 zł łączny koszt po wszystkich operacjacj kosztowało mnie to 800 zł . Zaoszczędziłem jak cholera, pozdrawiam wszystkich kupujących tanie i dobre nie dajcie się na to naciągać
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_