Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie

dobry serwis opla w Zielonej Górze

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 deklemens

deklemens
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Województwo:lubuskie
  • Auto:Vectra C 1.8 benz.

Napisany 16 grudzień 2008 - 11:55

Witam sredecznie!
Czy ktoś z klubowiczów zna jakis dobry serwis opla ( mam vc) w Zielonej Górze?

#2 Krzyco

Krzyco
  • Klubowicz
  • 1091 postów
  • Nr klubowy:395
  • Auto:VC 1.9 DTH
  • Oddział VKP:Lubuski

Napisany 16 grudzień 2008 - 12:22

możesz podjechać do ABC na miodowej i powiedz żeby autem zajął sie Sonar (Łukasz) (przynajmniej łatwo bedzie później go namierzyć jakby cos zepsuł :P )
Co chcesz w aucie robić?

#3 deklemens

deklemens
  • Forumowicz
  • 13 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 14:21

mam problem z wyciekającym płynem z chłodnicy, rano w garażu mam plamę na podłodze (ok 50 ml przez noc) , byłem wczoraj w serwisie elitt koło ul. dekoracyjnej, ale nie znaleźli wycieku skasowali mnie 20 zl i nic. Cieknie jak ciekło.Zauważyłem ,że gdy mam włączoną klimatyzację, to cieknie dużo mniej ( rano tylko pare kropel na podłodze). Nie wiem co robić jak namierzyć wyciek.
pozdr.

#4 sonar

sonar
  • Przyjaciel VKP
  • 304 postów
  • Auto:vectra B 2.5 v6 , kawasaki z750 , AR 159 2.4 jtdm

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:51

mam problem z wyciekającym płynem z chłodnicy, rano w garażu mam plamę na podłodze (ok 50 ml przez noc) , byłem wczoraj w serwisie elitt koło ul. dekoracyjnej, ale nie znaleźli wycieku skasowali mnie 20 zl i nic. Cieknie jak ciekło.Zauważyłem ,że gdy mam włączoną klimatyzację, to cieknie dużo mniej ( rano tylko pare kropel na podłodze). Nie wiem co robić jak namierzyć wyciek.
pozdr.

masz plame pod autem rozumiem ale czy sprawdzales czy ubywa plyn ze zbiorniczka ??

#5 deklemens

deklemens
  • Forumowicz
  • 13 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 07:58

Cudów nie ma :) , jak na podłodze przybywa , to w zbiorniczku ubywa- ( ale sam sobie zaimponowałem ripostą :D ), choć ostatnio dolewałem, z miesiąc temu zapalała się kontrolka płynu , teraz już pilnuję i dolewam.

PS
Sonar
Tak przy okazji, w ABC zmieniałem koła na zimowe i zakładałem nowe wycieraczki gdzieś pod koniec listopada, także może mnie widziałeś. Mam ciemnoszarą VC z białą naklejką szybowca na bagażniku.

Edytowany przez deklemens, 17 grudzień 2008 - 12:35.

#6 sonar

sonar
  • Przyjaciel VKP
  • 304 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 18:44

Cudów nie ma :) , jak na podłodze przybywa , to w zbiorniczku ubywa- ( ale sam sobie zaimponowałem ripostą :D ), choć ostatnio dolewałem, z miesiąc temu zapalała się kontrolka płynu , teraz już pilnuję i dolewam.

PS
Sonar
Tak przy okazji, w ABC zmieniałem koła na zimowe i zakładałem nowe wycieraczki gdzieś pod koniec listopada, także może mnie widziałeś. Mam ciemnoszarą VC z białą naklejką szybowca na bagażniku.

wiem ze codow nie ma , ale mialem juz takie przypadki na warsztacie , ze klient wpadal z placzem bo ma wycieki plynu , a po podniesieniu auta okazywalo sie ze to skroplona woda z klimatyzacji :) ale jezeli mowisz ze w zbiorniczku ubywa to moja diagnoza jest jedna - masz wyciek :P

co do tego czy kojarze auto , odpowiadam nie ma szans , za duzo sie tego przewija przez warsztat , pozdro

#7 deklemens

deklemens
  • Forumowicz
  • 13 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 08:51

Moim zdaniem , to zdecydowanie wyciek ( płyn jest czerwony, tlusty i nie wysycha) tylko jak namierzyć wyciek, to jest pytanie.Są to tak małe ilości (ok 25ml przez noc), że trudno się zorientować wszędzie dookoła silnika sucho, a na podłodze plama, (codziennie wieczorem podkładam nową "reklamówkę" pod samochód). Zastanawiam się teraz , czy nie wycieka właśnie przez wężyk odprowadzania wody z klimy, ale skąd miałby się tam wziąć?
pozdr.

#8 MIR

MIR
  • Klubowicz
  • 11518 postów
  • Nr klubowy:105
  • Auto:Black Little Sister + Insignia 2.0T 4x4 Irmscher

Napisany 19 grudzień 2008 - 15:25

Masz gaz?

Krytyk i eunuch z jednej są parafii - obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi - Tadeusz Boy-Żeleński

podpis_20140622.jpg

#9 sonar

sonar
  • Przyjaciel VKP
  • 304 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 20:42

Moim zdaniem , to zdecydowanie wyciek ( płyn jest czerwony, tlusty i nie wysycha) tylko jak namierzyć wyciek, to jest pytanie.Są to tak małe ilości (ok 25ml przez noc), że trudno się zorientować wszędzie dookoła silnika sucho, a na podłodze plama, (codziennie wieczorem podkładam nową "reklamówkę" pod samochód). Zastanawiam się teraz , czy nie wycieka właśnie przez wężyk odprowadzania wody z klimy, ale skąd miałby się tam wziąć?
pozdr.

no jezeli jest coraz mniej w zbiorniczku wyrownawczym to tylko plyn chlodniczy i z klima nie ma nic wspolnego , hmm , musisz sie przyjrzec z ktorej czesci silnika to leci , mze to cos pomorze , a jak chcesz to podjedz do ABC moze cos znajde

#10 deklemens

deklemens
  • Forumowicz
  • 13 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 08:20

Gazu nie mam ( tylko pod stopą jakiś jest :rolleyes: i czasem w organiźmie :D ).Spróbuję ewentualnie podjechać do Ciebie ( do ABC- znam tam Tomka i Radka jeszcze z czasów kiedy pracowali w Fordzie), tylko teraz jest gorący czas - jak to przed świętami, może dam radę zaraz po świętach, ale Wy tam macie zawsze dużo roboty, niechciałbym niepotrzebnie zawracać cztery litery, bo wątpię czy tak z marszu da się coś namierzyć.
pozdr.

#11 Krzyco

Krzyco
  • Klubowicz
  • 1091 postów
  • Nr klubowy:395
  • Auto:VC 1.9 DTH

Napisany 22 grudzień 2008 - 14:35

a moze jakis szybki spot techniczny miedzy swietamu a sywestrem? u kolegi poszukali bysmy wycieku u mnie sa do wymiany przewody
Sonar bedziesz pracowal czy nudzil sie w domu?

#12 sonar

sonar
  • Przyjaciel VKP
  • 304 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 22:49

no do 5 stycznia mam wolne ale nie wiem jeszce co bede robil , mamy troche czasu jeszcze

#13 deklemens

deklemens
  • Forumowicz
  • 13 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 14:25

Zapomniałem napisać o "happy endzie" . Otóż zdecydowałem sie na wizytę w aso gdzie powiedziałem,że cieknie mi płyn chłodniczy z pompy lub z termostatu. Po zainkasowaniu przez ASO 90 zł i godzinie oczekiwania dowiedziałem się ,że wyciek jest prawdopodobnie z pod pomy albo z termostatu( sic!!!!), ale na 90% z pompy i trzeba ją wymienić. Na moje pytanie - "a co jak będzie dalej ciekło" dowiedziałem się ,że pompy już zwrócić nie mogę koszt naprawy , już teraz dokładnie nie pamietam ale coś ok 380 za pompę i drugie tyle za wymianę bez gwarancji ,że będzie w porządku ( sic!). Oczywiście była też opcja żeby wymienić wszystko ( czyli termostat też ! ~ 250 zł termostat, robocizna - nie pamietam). "Delikatnie" się wku.... rzyłem :angry: , podziękowałem i lżejszy o 90 zyla ( a mogłem przechlać np z klubowiczami ;) ) wymaszerowałem z "ASO"( cudzysłów celowy- chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego).Wieczorem zostawiłem autko w garażu i przy pomocy białych bibułek i kartek zależy co akurat miałem pod ręką "opatuliłem" cały silnik ,żeby "namierzyć' przeciek. Rano wróciłem i ...., tak jak się spodziewał mechanik "ASO" przeciek był :lol: ) kapało z pod pompy, ale kiedy zbierałem karteczki zauważyłem, że nad pompą też jest mokro i tak po śladach dotarłem do termostatu ( obieg strużki glikolu był następujący: spod uszczelki termostatu po bloku do pompy i dalej na osłone plastikową pod silnikiem i na ziemię). Po czym wziąłem klucz nasadowy i dokręciłem dwie śruby mocujące termostat ( jedną 3/4 obrotu drugą ~ 1 i 3/4) Wytarłem blok szmatą i do dzisiaj nic nie ubywa ani nie kapie. To tyle. Koszt naprawy - wywalone w powietrze 90 zyla( które przypominam moglem przechlać z klubowiczami) parę bibułek zapiep... znaczy wziętych z tornistra syna pod jego nieobecnośc + klilka białych kartek na uzupełnienie i dwa dodatkowe siwe włosy :-).
pozdrawiam
klemens :)
PS
trochę się rozpisałem sorki.

Edytowany przez deklemens, 22 czerwiec 2009 - 14:27.

#14 tomzary

tomzary
  • Przyjaciel VKP
  • 379 postów
  • Auto:Vectra B 1,8 98r. sedan LPG sekw. BRC

Napisany 23 czerwiec 2009 - 13:33

1. ASO to zazwyczaj "ASO".
2. Była opcja podjechania do ABC, nie posłuchało się :P
3. Czasem warto samemu kuknąć, bo może być pierdółka i szkoda kasy.
4. Dobrze, że to "ASO" nie robiło auta bo z 90zł zrobiło by się 850+- .....

Powodzenia. :)
Tu jest VIKI
http://www.polskajaz...el/Vectra/27468
X zlot VKP >>> 3 miejsce (zręcznościówka do 125KM) - 4 miejsce (1/4 mili 1,8)
XI zlot VKP >>> 2 miejsce (1/4 mili 1,8)
XII zlot VKP >>> 1 miejsce (1/4 mili 1,8)
XIV zlot VKP >>> 1 miejsce (zręcznościówka do 125KM) - 2 miejsce (1/4 mili 1,8)
Dodany obrazek

#15 bramish

bramish
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Województwo:opolskie
  • Auto:Vectra B Kombi 1.8

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:50

Apropo ABC, postawiłem tam dzisiaj swoją Vectrę, troszkę jest do zrobienia i przypomniałem sobie, że zbliża się też termin rozrządu, więc za jednym zamachem dokonałbym naprawy... Wie może ktoś ile biorą tam za wymianę rozrządu? Z i bez pompy?

pozdrawiam

#16 tomzary

tomzary
  • Przyjaciel VKP
  • 379 postów
  • Auto:Vectra B 1,8 98r. sedan LPG sekw. BRC

Napisany 11 wrzesień 2010 - 22:32

Post#2
Pisz do Sonara PW to pewnie ci powie, w końcu tam pracuje :P Nie wiem jak ZG, u nas tak 120PLN sie zaczyna za rozrząd (chcesz trzymać auto i pojeździć to wymień też pompę, to tylko 80-100zł), w razie draki, masz znów te same koszty + pompa.
Tu jest VIKI
http://www.polskajaz...el/Vectra/27468
X zlot VKP >>> 3 miejsce (zręcznościówka do 125KM) - 4 miejsce (1/4 mili 1,8)
XI zlot VKP >>> 2 miejsce (1/4 mili 1,8)
XII zlot VKP >>> 1 miejsce (1/4 mili 1,8)
XIV zlot VKP >>> 1 miejsce (zręcznościówka do 125KM) - 2 miejsce (1/4 mili 1,8)
Dodany obrazek

#17 Maxior

Maxior
  • Rekrut
  • 1422 postów
  • Auto:CB 1.2

Napisany 12 wrzesień 2010 - 14:49

100 zł to sama pompa kosztuje co warto zmienić

zestaw

#18 Seba.

Seba.
  • Forumowicz
  • 213 postów
  • Auto:Opel Vectra 1,8 X18XE1 automat

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:47

Maxior a nie lepiej za te pieniądze taki zestaw wziąść ? http://allegro.pl/ro...1188850487.html

#19 Maxior

Maxior
  • Rekrut
  • 1422 postów
  • Auto:CB 1.2

Napisany 12 wrzesień 2010 - 17:09

ja podałem tylko w celu info każdy warsztat ma jakieś tam swoje zestawy które pewnie można modyfikować przed rozpoczęciem prac

#20 Seba.

Seba.
  • Forumowicz
  • 213 postów
  • Auto:Opel Vectra 1,8 X18XE1 automat

Napisany 12 wrzesień 2010 - 17:11

aaa ok ;) ja właśnie do siebie ten zestaw bede zamawiał

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_