Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Światła mijania-drogowe (źle swiecą)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
17 odpowiedzi na ten temat

#1 zamela

zamela
  • Forumowicz
  • 1009 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:VB x20DTL Combi 97r/VB x18xe + BRC 96r

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:35

Mam pewien problem ze światłami mijania .
Światła świecą dziwnie jakby rozpraszały swiatło , lampy nie mają takiego skupienia i często oślepiam inne pojazdy.
Kombinowałem z pozycją zarówki ale cięzko trafićna dobre ustawienie .

Drogowe - mam wrazenie jakby swieciły zbyt blisko + - 50m przed auto . Dodam ze w drugiej viki swiecą o wiele dalej i wyzej.

Co radzicie ?
  • 0

#2 Darek.G

Darek.G
  • Forumowicz
  • 959 postów
  • Województwo:łódzkie
  • Auto:vectra combi 2.0. dth -- 1999.

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:44

podjechać na stacje diagnostyczną lub do warsztatu , dać 20 zł i masz po problemie!!! a tak to jeszcze trafisz na policjanta któremu te światełka bedą przeszkadzały i zarobisz mandat!!!
  • 0

#3 Artt

Artt
  • Forumowicz
  • 133 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:47

Jedź na stację diagnostyczną, niech Ci porządnie ustawią. Zapłacisz jakieś grosze (o ile nie zrobią tego za darmo), a ułatwisz życie innym użytkownikom dróg.

edit. Darek.G byłeś szybszy :rolleyes:

Edytowany przez ufi, 01 grudzień 2008 - 17:54.

• 0

#4 50cent

50cent
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Auto:Opel Vectra B kombi 2,0 16vDTL 1997

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:06

Ja mam też taki problem, mijania swieca ale mi w miare dobrze i na odpowiadnia odleglosc od auta, ale jak wlaczam dlugie to tylko kawalek dalej mi swieca, nie wiem co jest z tymi dlugimi ale po prostu masakra jest, a jak bym chcial je podniesc to podniosa sie razem z mijana, i nie idzie ich wyregulowac, gosciu na stacji meczyl mi sie z nimi z 30minut , zarowki wyjmowal wkladal na nowo i nic, mijania swieca ok , dlugie za blisko, nie wiem chyba lampy bede musial nowe kupic :/ moze poliftowe ale qrcze drogie sa :/
  • 0

#5 zamela

zamela
  • Forumowicz
  • 1009 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:11

mijania w zasadzie u mnie jeszcze by przeszly ale wlasnie te drogowe mnie drażnią .
Jutro podjade na ustawienie swiatel ale znając zycie powiedza ze jest OK jak zawsze zreszta.
  • 0

#6 50cent

50cent
  • Forumowicz
  • 35 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 18:15

U mnie własnie mijania mam juz ok ale drogowe masakra i nic nie idzie z tym zrobić, tak jak pisałem wlasnie gosciu probował z 30min walczyl z lampami i d*** nie ustawil, tzn no mijania sa ok drogowa ale slabe, nie wiem moze kupie nowe zarowki do dlugich, moze cos z tymi jest nie tak ale wlasnie nie wiem jakie tam sa chyba h1 to dlugie a h3 to mijania co ??? a ja placcilem na jednej stacji 10zl na innej 15zl za ustawienie, ale jesli chcesz pozadnie do jedz do stacji okręgowej tam z reguły nie ma fuszerki, na tej za 10zl odrazu mnie zbył powiedział ze ok i tyle, a na drugie walczyl fakt nic nie ustawil ale probowal przynajmniej i sam nie wiedzial czemu tak te lampy dziwnie swieca.

Edytowany przez 50cent, 01 grudzień 2008 - 18:17.

• 0

#7 Edgarus

Edgarus
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:Vectra B 1.8 X18XE 16V Sekwencja DT

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:42

Ale drogowe są chyba ustawiane razem z mijania. Zobacz czy żarówki dobrze są włożone. U mnie mijania były dobrze, ale długie w lampie od strony kierowcy dawała jeden snop światła w kosmos. Okazało się że żarówka jest źle włożona. Niestety dostęp nie należy do najłatwiejszych.
  • 0

#8 50cent

50cent
  • Forumowicz
  • 35 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:51

No własnie tak jak napisałem wyżej (chyba z tego co napisałem bynajmniej tak mysle mozna latwo sie domyslec tego ) ze własnie swiatla sie ustawie razem długie i krótki razem cała lampa, i tu jest własnei problem, bo mam krótki ustawione dobrze a długie wtedy swieca nizej, i jest problem, zarowki byly wyjmowane i wkladane i sa na 100% dobrze zalozone i dalej to samo, obie swieca na taka sama wysokosc i na droge nie w kosmos, nie wiem moze zerowki sa zuzyte nie wymienialem ich, moze sporobuje i kupie jakies philipsy moze cos to da :)))
  • 0

#9 esiuabek

esiuabek
  • Klubowicz
  • 1550 postów
  • Województwo:śląskie
  • Nr klubowy:640
  • Auto:Vectra B 2,0 DTI 1999 combi biała
  • Oddział VKP:Śląski

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:53

Po pierwsze wymień żarówki na nowe. Przegrzane włókno żarnika nie leży w osi do lustra. Miałem podobny problem, też nie mogłem ustawić reflektorów. Po wymianie żarówek ustawienie poszło gładko.
  • 0
Dodany obrazek

Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

#10 50cent

50cent
  • Forumowicz
  • 35 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 22:47

hmm może faktycznie zarówki pewnie nie sa zbyt nowe, bo do dlugich sa H1 tak ??? a krótkich h4 ??? czy myle nazwy ???
jesli do dlugich sa H1 to co myslicie o takich zarowkach z gory dzieki za opinie
  • 0

#11 esiuabek

esiuabek
  • Klubowicz
  • 1550 postów
  • Województwo:śląskie
  • Nr klubowy:640
  • Auto:Vectra B 2,0 DTI 1999 combi biała
  • Oddział VKP:Śląski

Napisany 01 grudzień 2008 - 23:03

hmm może faktycznie zarówki pewnie nie sa zbyt nowe, bo do dlugich sa H1 tak ??? a krótkich h4 ??? czy myle nazwy ???
jesli do dlugich sa H1 to co myslicie o takich zarowkach z gory dzieki za opinie

H1, lub H3. Szczegółów nie pamiętam. H4 to na pewno dwuwłóknowe wiec na pewno nie do dzielonych reflektorów. W Vectrze są dwa odbłyśniki i jednakowe żarówki. H4 występują tylko prze jednym odbłyśniku na światła drogowe i mijania, tam są dwa włókna żarnika które ustawione pod odpowiednim kątem do odbłyśnika zmieniają zasięg i kąt padania światła.
  • 0
Dodany obrazek

Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

#12 Wektor

Wektor
  • Forumowicz
  • 840 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:VB X20DTH kombiak z 2000r.

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:36

Sprawdź, czy żarówki masz wsadzone prostopadle do dna lustra....
Wbrew pozorom, da się je wsadzić krzywo:(
  • 0
Wektor

#13 cichy117

cichy117
  • Forumowicz
  • 4334 postów
  • Auto:vauxhal vb 2.5 v6 + lpg design edition

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:43

Zarówki masz h1 i h7. Może masz włożone jakieś lipne. Ja kiedyś takie kupiłem to świeciły w niebo
  • 0

#14 ronaldo

ronaldo
  • Forumowicz
  • 345 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:VB 2.0 16V

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:43

H1, lub H3. Szczegółów nie pamiętam. H4 to na pewno dwuwłóknowe wiec na pewno nie do dzielonych reflektorów. W Vectrze są dwa odbłyśniki i jednakowe żarówki. H4 występują tylko prze jednym odbłyśniku na światła drogowe i mijania, tam są dwa włókna żarnika które ustawione pod odpowiednim kątem do odbłyśnika zmieniają zasięg i kąt padania światła.

W przedliftowej na pewno są to żarówki H1 - światła drogowe (długie) i H4 - światła mijania.W pozycji "światła długie" daja czadu wszystkie 4 zarówki!!!
  • 0

#15 cichy117

cichy117
  • Forumowicz
  • 4334 postów
  • Auto:vauxhal vb 2.5 v6 + lpg design edition

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:24

W przedliftowej na pewno są to żarówki H1 - światła drogowe (długie) i H4 - światła mijania.W pozycji "światła długie" daja czadu wszystkie 4 zarówki!!!

A wiesz jak wygląda h4? Otóż jest to żarówka z 3 wsuwkami w której są 2 włókna do długich i do krótkich. Ja mam przedlifta (polifty z resztą też tak mają) I tam jest h7 do świateł mijania (2 wsuwki i jedno włókno)
H4 były stosowane np w polonezach, golfach III w peugeotach, wszędzie tam gdzie jest jedna żarówka od długich i krótkich

Edytowany przez cichy117, 02 grudzień 2008 - 19:26.

• 0

#16 Domlo

Domlo
  • Przyjaciel VKP
  • 3131 postów
  • Województwo:podkarpackie
  • Auto:ex:poldek,golf,VA,VB,MB,E36,corsa now:fabia,E30,MB

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:33

h4 byly w VA a w VB jest h7 ... co do tych żarówek od świateł drogowych- stan przed jakąś ścianą włącz drogowe dopchaj się do tej żarówki i spróbuj nią poruszać, albo wyjmij i obróć o 180 stopni...
  • 0

#17 Mar7905

Mar7905
  • Forumowicz
  • 124 postów
  • Województwo:opolskie
  • Auto:Vectra C Z30DT

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:41

Ja mam polifta i na pewno są dwie żarówki H7 na lampę. Jeśli świecą Ci źle tylko długie to dam głowę, że są źle włożone. Dochodzi jeszcze do tego prawidłowe zamontowanie sprężynki, która je dociska. Sprężynka - dużo powiedziane zwykły drucik ale jak zwał tak zwał.
  • 0

#18 zamela

zamela
  • Forumowicz
  • 1009 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 13:31

H7 jest na mijania i H1 na drogowe .

Ogólnie chyba zainwestuje w jakieś lepsze żarówki bo obecnie mam jakieś tanie 7zł sztuka i nie podoba mi sięten strumień światła .
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_