Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana oleju w automacie

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
41 odpowiedzi na ten temat

#1 cen001

cen001
  • Forumowicz
  • 3 postów
  • Województwo:pomorskie
  • Auto:Opel Signum 2,2DTI

Napisany 14 listopad 2008 - 14:10

Witam!
Kupilem Signum 2,2DTI rok2004 z automatyczna skrzynia biegow, przebieg 105tys, w ksazce nie a wpisu o wymianie oleju w tej skrzyni. Kiedy prawidlow powinna byc pierwsza wymiana oleju i co ile nastepne?

Pozdrawiam cen001
  • 0

#2 paparas

paparas
  • Forumowicz
  • 44 postów
  • Województwo:UK
  • Auto:była: VB 2000 X18XE1, jest VC 2003 Z18XE

Napisany 14 listopad 2008 - 14:26

Witam!
Kupilem Signum 2,2DTI rok2004 z automatyczna skrzynia biegow, przebieg 105tys, w ksazce nie a wpisu o wymianie oleju w tej skrzyni. Kiedy prawidlow powinna byc pierwsza wymiana oleju i co ile nastepne?

Pozdrawiam cen001

cześć
chyba w zły teamt wpadłeś, bo tu jest Vectra A a nie C przeniesiono - dzięki admin ;)

jeżeli chodzi o wymianę oleju to z tego co pamiętam to co 60.000 km
z dobraniem oleju też bedziesz długo sie zastanawiać, bo co mechanik to inna bajka,
comma AQM
http://www.wilcodire...roducts_id=1355

Granville ATF
http://www.4wheelpla...p-25000252.html

opie oils
http://www.opieoils....c-442-atfs.aspx

pamiętaj o filtrze, chociaż to niby nie jest normalnie zalecane, ale jak olej zawiera opiłki czy jakieś inne brudy to raczej trzeba i filtr wymienić, ja u siebie nie robiłem.

Edytowany przez paparas, 14 listopad 2008 - 16:20.

• 0

#3 pawelsm

pawelsm
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Województwo:małopolskie
  • Auto:vectra c 2004 diesel

Napisany 14 listopad 2008 - 15:48

Witam!

Pozdrawiam cen001

w 1.9 cdti skrzynia AF40 6 biegowa co ~70k km
jesli produkcja 2004 to niech tez ci sprawdza przewody do chlodnicy skrzyni

pzdr Pawel
  • 0

#4 MK

MK
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Województwo:lubelskie
  • Auto:Signum 2.2 DTi

Napisany 17 listopad 2008 - 15:26

W instrukcji jest ze w tych skrzyniach (AF33) po 200 tys km.
Chociaz zadnych negatywnych objawow nie mialem, to wymienilem po 130 tys i juz olej byl przebarwiony. Nie znalazlem w swojej okolicy warsztatu, ktory wymienia olej w skrzyni metoda dynamiczna, wiec wymienialem metoda normalna dwa razy (spuszczenie oleju z miski skrzyni, bylo ok. 3.5 l, zalanie nowym, wlaczenie i praca z przelaczaniem dzwigni we wszystkie przelozenia (lacznie z opcja tiptronic 1,2,3,4,5) przez jakies 3 min, ponowne zlanie oleju z miski i ponowne zalanie nowym)
Zalewalem olejem GM Dextron III.
Teraz bede wymienial po roku - olej nie jest drogi a wymiana (jak opisalem) u znajomego mechanika 50zl.
Filtra sie w tych skrzyniach nie wymienia - jedynie w czasie remontu skrzyni.
Pozdr
  • 0
asd MK

#5 Petrol

Petrol
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:Vectra 1.9cdti, Zafira 1.9cdti aut.

Napisany 06 maj 2009 - 11:43

Czy ktos moze polecic warsztat do wymiany oleju w automacie okolice katowic, sonowiec, itp.
Pozdr.

Edytowany przez Petrol, 06 maj 2009 - 11:44.

• 0

#6 Jesse James

Jesse James
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:Była VC 1,9 150ps. Jest Octavia 1,9 TDI '06

Napisany 06 maj 2009 - 13:28

Czy ktos moze polecic warsztat do wymiany oleju w automacie okolice katowic, sonowiec, itp.
Pozdr.

Zapytaj użytkownika: Seba_M - On pisał tu gdzieś że wymieniał oliwe i jest chyba ze Śląska.

Można by zrobić z tego tematu miejsce - listę firm z całego Polandu gdzie ludzie polecają wymieniać oliwe w ASB? Co o tym myślicie?

Edytowany przez Jesse James, 06 maj 2009 - 13:37.

• 0

#7 SEBA_M

SEBA_M
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Województwo:dolnośląskie
  • Auto:VECTRA C GTS 2.2 DTI Automat 2003r.

Napisany 06 maj 2009 - 15:32

Dolnysląsk - ASO Głogów, skrzynia działa więc poradzili sobie.
  • 0

#8 Irmi

Irmi
  • Forumowicz
  • 270 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Auto:Vc klekot+automatic

Napisany 06 maj 2009 - 17:55

Zurominek okolicy Mlawy...Kompleksowa naprawa Asb od lat,uwazam ze to fachowy serwis....

Edytowany przez Irmi, 06 maj 2009 - 17:56.

• 0

#9 Banana

Banana
  • Przyjaciel VKP
  • 470 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:A6 2.4 V6 & Swift mk3 1.0

Napisany 06 maj 2009 - 19:50

Urbaniak Robert, Uryga Roman - Mechanika pojazdowa Września, ul. Żagańska 1 - wymieniali w mojej olej 2 lub 3 razy od 2000 roku i wszystko śmiga.

Edytowany przez bananana, 06 maj 2009 - 19:53.

• 0

#10 Irmi

Irmi
  • Forumowicz
  • 270 postów
  • Auto:Vc klekot+automatic

Napisany 06 maj 2009 - 20:42

nie neguje,ale chodzi o Vc-tutaj wymiana oleju skomplikowana,duzo problemow ze skrzynia zaczelo sie po zmiane oleju przez malo fachowa bande...
  • 0

#11 opelvectrac

opelvectrac
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Auto:VC

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:26

witam dotąd zawsze sam wymieniałem olej w automacie, w swojej byłej omedze w chryslerze voyagerze, 300m i ostatnio w pacifice ojca.
W omedze nie było miarki ale lało się pod korek, odpowietrzało i dolewało pod korek, dokładnie 0,5cm poniżej poziomu wlewu oleju który był umieszczony z boku skrzyni.

Voyager i 300m ma bagnet więc nie ma problemu,

a w pacifice jest tylko rurka bagnetu nie dali, ale pojechałem do serwisu żeby sprawdzili poziom oleju w skrzyni, następnie oznaczyłem poziom oleju na bagnecie oleju silnikowego.

Teraz mam vectre z 1.9cdti z automatem 6 biegowym, oglądałem sobie tą skrzynie i od spodu widzę korek spustowy, od przodu jest miska ale z forum wiem że filtra oleju tam nie ma (tam jest umieszczony sterownik). i od góry widzę że chyba jest wlew.
Ale w jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni, jak to robi serwis może ktoś kiedyś widział???

i czy to co wygląda jak wlew oleju w skrzyni do wlew???
ktoś może sam zmieniał olej w tej skrzynce to mógł by opisać jak to zrobić fachowo???

wiem ze w nowoczesnych skrzyniach podłącza się komp żeby określić dokładnie temperature oleju i dopiero wtedy sprawdza się olej w skrzyni???
  • 0

#12 pawelsm

pawelsm
  • Forumowicz
  • 72 postów
  • Województwo:małopolskie
  • Auto:vectra c 2004 diesel

Napisany 25 czerwiec 2009 - 09:58

przy AF40 nie ma latwodostepnego bagnetu do sprawdzania poziomu
wiecej nie wiem bo olej mi wymieniali, pamietam ze gosc mial wezyk z lejkiem bo dostgep nie jest najlatwiejszy

pzdr
  • 0

#13 opelvectrac

opelvectrac
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Auto:VC

Napisany 25 czerwiec 2009 - 21:45

w książce sam naprawiam jest napisane o podwójnym korku spustowym w którym jest kontrolka (rurka)poziomu oleju
po zlaniu oleju znajdującego się powyżej tej kontrolki trzeba dolać odpowiednią ilość w zależności od temperatury oleju.

w przyszłym tygodniu będę się temu baczniej przyglądał.

Witam wymieniłem olej (część oleju) w swoim automacie samodzielnie,
koszt oleju 120zł 3 litry, + 0zł wymiana + satysfakcja i ok 1/2h
Ogólnie żadnej filozofii nie ma, od dołu mamy podwójny korek,
1. najpierw torxem wykręcamy korek z rurki pomiarowej wysokości oleju ze skrzyni,
2.następnie imbusem odkręcamy korek,
3.zlewa nam się ok 2,5 - 3l oleju.
4. zakręcamy korki.
5.następnie od góry mniej więcej na wysokości +bieguna akumulatora znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni (duży torx chyba 40 lub 45) wlewamy 3 l oleju, zakręcamy korek
6. później zrobiłem trase ok 60 km.
7. po takiej trasie olej jest dobrze rozgrzany, odkręciłem korek z rurki pomiarowej spuściłem nadwyżkę oleju, zakręciłem korek
8. następnie dolałem tyle oleju co w książce sam naprawiam (przy rozgrzanej skrzyni) zalecają t.j.1,18dm3

Edytowany przez opelvectrac, 29 czerwiec 2009 - 23:15.

• 0

#14 mops

mops
  • Forumowicz
  • 8 postów
  • Województwo:wielkopolskie
  • Auto:Vectra C 150km 1.9 CDTI

Napisany 30 czerwiec 2009 - 18:18

jestem za tym by takie miejsca FACHOWEJ obsługi promować na forum>Większość z nas jest chyba gotowa zapłacić ciut więcej ale spać spokoje oczywiście jak już nacieszy się jazdą.

niestety dotąd trafiałem na samych kiepskich mechaników i szukam kogoś dobrego w okolicach Leszna.
  • 0

#15 romero

romero
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Auto:Vectra 2,2 automat

Napisany 11 styczeń 2010 - 14:44

przy AF40 nie ma latwodostepnego bagnetu do sprawdzania poziomu
wiecej nie wiem bo olej mi wymieniali, pamietam ze gosc mial wezyk z lejkiem bo dostgep nie jest najlatwiejszy

pzdr

Witam
Prosze o poradę kupiłem Vc 2,2 z automatem , po wypadku , chłodnica uszkodzona , więc bedzie potrzebna wymiana, poradźcie jak to fachowo wykonać, Dodatkowo w chłodnicy która kupiłem sa poprzecinane uszczelki od nakrętek przewodów olejowych ze skrzyni , czy to się da wymienieć , bardzo prosze o pomoc.
  • 0

#16 arek2

arek2
  • Forumowicz
  • 6 postów
  • Auto:vectra 1.9 cdti 150 km

Napisany 08 marzec 2010 - 21:15

w książce sam naprawiam jest napisane o podwójnym korku spustowym w którym jest kontrolka (rurka)poziomu oleju
po zlaniu oleju znajdującego się powyżej tej kontrolki trzeba dolać odpowiednią ilość w zależności od temperatury oleju.

w przyszłym tygodniu będę się temu baczniej przyglądał.

Witam wymieniłem olej (część oleju) w swoim automacie samodzielnie,
koszt oleju 120zł 3 litry, + 0zł wymiana + satysfakcja i ok 1/2h
Ogólnie żadnej filozofii nie ma, od dołu mamy podwójny korek,
1. najpierw torxem wykręcamy korek z rurki pomiarowej wysokości oleju ze skrzyni,
2.następnie imbusem odkręcamy korek,
3.zlewa nam się ok 2,5 - 3l oleju.
4. zakręcamy korki.
5.następnie od góry mniej więcej na wysokości +bieguna akumulatora znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni (duży torx chyba 40 lub 45) wlewamy 3 l oleju, zakręcamy korek
6. później zrobiłem trase ok 60 km.
7. po takiej trasie olej jest dobrze rozgrzany, odkręciłem korek z rurki pomiarowej spuściłem nadwyżkę oleju, zakręciłem korek
8. następnie dolałem tyle oleju co w książce sam naprawiam (przy rozgrzanej skrzyni) zalecają t.j.1,18dm3

czy spuszczałeś olej z tej rurki na zapalonym silniku ?
  • 0

#17 dziksen

dziksen
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Auto:Opel Vectra 1.9 CDTI 150 KM Automat

Napisany 08 marzec 2010 - 23:30

U mnie jak wymieniali olej w skrzyni AF-40 (warsztat od skrzyń we Wrocławiu działający od 1992 roku) to najpierw spuścili olej wykręcając oba korki spustowy i kontrolny na dole skrzyni. Następnie zalewali olej przez korek od góry na torx 45 lub 50 lejkiem z wężykiem podobno weszło ok. 5 litrów. Samo wlewanie oleju wyglądało tak: (przy wkręconej tylko rurce kontrolnej) przy wyłączonym silniku wlewanie do przelania przez rurkę, następnie po włączeniu silnika znowu do przelania, następnie przełączając skrzynie D,R itd. wrzucamy na N lub P i dolewamy do przelania. Zakręcamy korek spustowy i wyłączamy silnik. Z tego co jeszcze się dowiedziałem olej tylko syntetyk do tej skrzyni i wg książki serwisowej wymiana oleju co 80 tyś. ale tylko pierwsza, kolejne co 40-50 tyś. bo nie wymienia się filtra oraz całego oleju - podobno w tej skrzyni jest ok. 7 litrów. pozdrawiam
  • 0

#18 arczi001

arczi001
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Auto:opel signum Z22YH

Napisany 10 marzec 2010 - 00:09

Powitac wszystkich! tak z ciekawosci dzisiaj obejzalem swoja skrzynie i nie zauwazylem zadnej rurki (opel signum 2.2benzyna skrzynia japonska a modelu nie znam). Z tego co w ksiazce wypisali to korek wlewu jest pod ciegnem zmiany biegow ktore to trzeba zciagnac przed odkreceniem tego korka, a stan sprawdza sie bagnetem na uruchomionym silniku.
tez przymiezam sie do samodzielnej wymiany bo raczej nikt w moim aucie tego nie robil( jestem 3 wlascicielem a ksiazki serwisowej brak)
moze ktos opisze lub posiada fotki gdzie i co i czy warto samemu sie za to zabierac?

dodam ze rok autka 2004 przebieg 96000km. prosze o jakies instrukcje!
  • 0

#19 arek2

arek2
  • Forumowicz
  • 6 postów
  • Auto:vectra 1.9 cdti 150 km

Napisany 10 marzec 2010 - 15:36

U mnie jak wymieniali olej w skrzyni AF-40 (warsztat od skrzyń we Wrocławiu działający od 1992 roku) to najpierw spuścili olej wykręcając oba korki spustowy i kontrolny na dole skrzyni. Następnie zalewali olej przez korek od góry na torx 45 lub 50 lejkiem z wężykiem podobno weszło ok. 5 litrów. Samo wlewanie oleju wyglądało tak: (przy wkręconej tylko rurce kontrolnej) przy wyłączonym silniku wlewanie do przelania przez rurkę, następnie po włączeniu silnika znowu do przelania, następnie przełączając skrzynie D,R itd. wrzucamy na N lub P i dolewamy do przelania. Zakręcamy korek spustowy i wyłączamy silnik. Z tego co jeszcze się dowiedziałem olej tylko syntetyk do tej skrzyni i wg książki serwisowej wymiana oleju co 80 tyś. ale tylko pierwsza, kolejne co 40-50 tyś. bo nie wymienia się filtra oraz całego oleju - podobno w tej skrzyni jest ok. 7 litrów. pozdrawiam

te 5 litrów ? mi weszło 3 skrzynia taka jak twoja :)
  • 0

#20 jvc

jvc
  • Forumowicz
  • 369 postów
  • Auto:Signum V6 aut.

Napisany 10 marzec 2010 - 15:57

moze ktos opisze lub posiada fotki gdzie i co i czy warto samemu sie za to zabierac?

I co zrobisz z tym olejem po wymianie? Spuścisz do studzienki? Czasy dłubania z młotkiem przy maluchu dawno się skończyły. Kupiłeś furmankę z automatem i innymi bajerami a olej będziesz pod blokiem zmieniał podnosząc auto na drewnianych kołkach?
Wymiana w serwisie nie jest kosztowna i przede wszystkim bezpieczna dla środowiska.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_