Skocz do zawartości

Vectra Klub Polska używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

OPEL VECTRA 2.0DTI 101KM, wóz czy muł

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
162 odpowiedzi na ten temat

#1 kolo100

kolo100
  • Forumowicz
  • 274 postów
  • Województwo:śląskie
  • Auto:Był: Opel Signum a teraz szukam Zafirki...

Napisany 26 październik 2008 - 13:42

Witam, jestem w trakcie zakupu Vectry. Interesuje mnie autko do 35000zł rocznik 2004. Wiem że na necie jest całe mnóstwo ogłoszeń, znalazłem jednak ciekawą ofertę krajówki od pierwszego właściciela. Wszystko jest super tyle że silnik jaki ten opel posiada to 2.0DTI 101KM. Rozmawiałem ze znajomymi i mówią że te auto z tym silnikiem to nieporozumienie, jak będę jechał z trzema pasażerami i włączoną klimatyzacją to auto będzie szło gorzej niż seicento oczywiście w przenośni, ale będę przeklinał że wziąłem ten silnik. Podobno zero przyśpieszenia i dynamiki. Polecili mi silniki najlepiej 1.9CDTI ewentualnie 2.2 125KM,których jest bardzo mało na rynku a na pewno mało aut godnych polecenia, chodzi mi o to że większość to sprowadzane "trupy". Czy mozecie mi pomóc, czy naprawdę ten silnik jest tak kiepski, nie chodzi mi o zrywy na światłach tylko normalną jazdę z żoną i dzieckiem, ale żeby w razie potrzeby była możliwość wyprzedzić i żeby jazda była dynamiczna a nie jakbym jechał "seicento" czy nawet corolla 1.4 80KM z 1999roku którą posiadam. Niestety nie mam gdzie przejechać się oplem z tym silnikiem bo ten który chcę kupić jest 350km od mojego miejsca zamieszkania ale sprawdzony przez firmę zajmującą się inspekcją samochodów.
Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.
  • 0

#2 SIG_MAN

SIG_MAN
  • Klubowicz
  • 1983 postów
  • Województwo:mazowieckie
  • Nr klubowy:683
  • Auto:SIG&VC modyfikowane genetycznie
  • Oddział VKP:Mazowiecki

Napisany 26 październik 2008 - 14:31

Hej,

przez rok nękałem Signum 2,2 DTi. Kupiłem na Litwie (auto z włoch) za super kasę.
2003 rok wersja COSMO z przebiegiem 112tys... no ale nie o tym chcę napisać.

Faktycznie, kupowanie auta sprowadzanego może być bolesne finansowo o czym dowiemy się dopiero po czasie.
W moim oplu okazało się że skrzynia nie miała oleju (spuścili bo była nieszczelna a z pustej nic nie kapało :)))... i niestety rozpadła się.
Oszczędziłem na zakupie auta 12tys, bo za tyle wiecej kupiłbym w kraju.

Zapłaciłem podatki, akcyce, tłumaczenia, skrzynia, nowe opony, przpustnica też miała dosyć.... i zaoszczędziłem jakieś 5 max 6k.
W dodatku to co się nabiegałem, nadenerwowałem to już moje.

Nie wiem czy warto... decyzja nalezy do Ciebie.

Co do silnika 2,2 DTi to powiem że byłem zadowolony i nadal mile wspominam ten silnik - tak jak 2,0 DTi masz łańcuch a nie pasek :) 600k bez remontu a niektórzy mówią że i więcej.

Jeżeli masz za dobrą kase 2,0DTi to bierz. Dziś rozmawiałem na myjni z kolegą co ma 2,0DTi i bardzo sobie chwali.
To że ma zaledwie 100 koników to znaczy, że na ćwierć mili nie będziesz się ścigał bo nie masz szans, ale ten silnik w 100% wystarczy dla normalnej rodziny.

Miałem 125 koników i też było dużo, niestety zaczęły mnie wkurzac Passaty 1,9TDI 136km bo nie miałem co się z nimi stawiać i kupiłem Signum 150km.
Pamiętaj, że zawsze ktoś będzie szybszy... ja przyjałem zasadę że nie muszę być najszybszy.

Co do wygody dla dziecka i żony to rzuć okiem na wnętrze Signum. Do połowy to Vectra, ale tył to raj dla dzieci.
Z tylu żona ma dużo miejsca (siedzenie sa cofniete o około 20cm względem Vectry), spokojnie może zając się półrocznym synkim bez większej gimnastyki a do bagarznika bez problemowo wchodzi wózek i komplet maneli :)))))

To jest moja opinia... nie wiem czy coś Ci pomoże. Pamietaj tylko o jednym, kup auto ze sprawdzonego źródła regularnie serwisowane, najlepiej w ASO.
Daj znać co kupiłeś :)

Krzysiek

Załączone pliki

Edytowany przez Krzysiek_Signum, 20 wrzesień 2009 - 12:36.

• 0

porada1.jpg Bordowy diabeł... klik klik

#3 kazik76

kazik76
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Województwo:zachodniopomorskie
  • Auto:Vectra 2.0 DTI Estate SXI

Napisany 26 październik 2008 - 14:41

Witam, jestem w trakcie zakupu Vectry. Interesuje mnie autko do 35000zł rocznik 2004. Wiem że na necie jest całe mnóstwo ogłoszeń, znalazłem jednak ciekawą ofertę krajówki od pierwszego właściciela. Wszystko jest super tyle że silnik jaki ten opel posiada to 2.0DTI 101KM. Rozmawiałem ze znajomymi i mówią że te auto z tym silnikiem to nieporozumienie, jak będę jechał z trzema pasażerami i włączoną klimatyzacją to auto będzie szło gorzej niż seicento oczywiście w przenośni, ale będę przeklinał że wziąłem ten silnik. Podobno zero przyśpieszenia i dynamiki. Polecili mi silniki najlepiej 1.9CDTI ewentualnie 2.2 125KM,których jest bardzo mało na rynku a na pewno mało aut godnych polecenia, chodzi mi o to że większość to sprowadzane "trupy". Czy mozecie mi pomóc, czy naprawdę ten silnik jest tak kiepski, nie chodzi mi o zrywy na światłach tylko normalną jazdę z żoną i dzieckiem, ale żeby w razie potrzeby była możliwość wyprzedzić i żeby jazda była dynamiczna a nie jakbym jechał "seicento" czy nawet corolla 1.4 80KM z 1999roku którą posiadam. Niestety nie mam gdzie przejechać się oplem z tym silnikiem bo ten który chcę kupić jest 350km od mojego miejsca zamieszkania ale sprawdzony przez firmę zajmującą się inspekcją samochodów.
Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

ja takie mam..i jezdze..z zona i dzieckiem-chcesz wyscigi urzadzac to cos wiekszego poszukaj
  • 0

#4 kazik76

kazik76
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Auto:Vectra 2.0 DTI Estate SXI

Napisany 26 październik 2008 - 14:43

a najlepiej wez kogos z TECHEM i sprawdz auto,warto zaplacic 100-200 za ta usluge
  • 0

#5 kolo100

kolo100
  • Forumowicz
  • 274 postów

Napisany 26 październik 2008 - 14:55

Dzięki za pomoc, tak jak pisałem nie chce jeżdzić na wyscigi ale chce przyśpieszenia podczas wyprzedzania i dynamicznej jazdy, zastanowię się nad tym silnikiem jeżeli nie znajdę nic ciekawego z 1.9

to ogłoszenie http://www.otomoto.p...how&id=C6777449

a co myśliciee o kupowaniu w takim salonie, jest wiarygodny, dodam że do białegostoku mam 570km

http://rycar.pl/salo...rta.html?id=553

Edytowany przez kolo100, 26 październik 2008 - 14:58.

• 0

#6 SIG_MAN

SIG_MAN
  • Klubowicz
  • 1983 postów

Napisany 26 październik 2008 - 15:19

Ten pierwszy jest za drogi... jak na ten przebieg.

Ten drugi jest idealny... az nie chce się wierzyć :)

Nie ma auta IDELANEGO, muszą być jakieś otarcia, pęknięcia... cokolwiek co świadczy że auto jeździło a nie stało.
Jeżeli jednak jest taki IDEAŁ to jest po prostu po dzwonie i przy okazji naprawy usuneli wszelkie niedociągnięcia, NO CHYBA ŻE TO AUTO STAŁO PRZEZ blisko 100 000 km :) :) :) :)

Krzysiek

Edytowany przez Krzysiek_Signum, 26 październik 2008 - 15:20.

• 0

#7 kolo100

kolo100
  • Forumowicz
  • 274 postów

Napisany 26 październik 2008 - 15:46

niby 130000 ale przynajmniej udokumentowane w książce serwisowej i krajówka, tylko ten niby nieszczęsny silnik 2.0
Oglądam te Signumy i przyznam że bardzo ładnie się prezentuje, mają super wyposażenia tylko jakoś dziwnie mało tego jest.....dlaczego??
  • 0

#8 SIG_MAN

SIG_MAN
  • Klubowicz
  • 1983 postów

Napisany 26 październik 2008 - 15:58

Bo to drogie auto.... zawsze bogato wyposażone przez co drogie.
Wszyscy mi mówią PO CO CI 4 OSOBOWE AUTO!!!??? Bo mi się takie podoba i takie chcę :) :) :)

Opel Signum jest 5 osobowy, ale środkowotylne siedzenie jest bardzo niewygodne... i niepraktykowane, można w tym miejsu zamontować ORYGINALNĄ LODÓWKĘ ze stolikiem... no po prostu pełny wypas :) lub po przekreceniu pseudosiedzenia mamy super podlokietnik bardzo wygodny podczas jazdy. Oryginalna lodówka kosztuje około 3,5k ale można dorwać na allegro za 1k.

Mamy lepszy dostęp do bagażnika, bo w końcu to PRAWIE KOMBI.

Szczerze? Miałem kupic VECTRĘ KOMBI, ale kupiłem to coś (bo takie określenia też słyszałem) i dla 4 osobowej rodziny jest to super auto.
Co ważne, tylne siedzenia składają się dająć idelanie płaską powierzchnię ładunkową... super do przewiezienia nawet dużych rzeczy takich jak wanna narożna :)

Jeżeli dużo jeździsz po Polsce, albo nawet jeżeli dbasz o wygodę rodziny w drodze do supermarketu to udaj się do komisu i spędź chwilę na tylnych siedzeniach... nie znam auta które ma więcej miejsca i w dodatku tak wygodnego tyłu.... w nowej Audi A6 jest znacznie mniej miejsca :)

Krzysiek

Edytowany przez Krzysiek_Signum, 20 wrzesień 2009 - 12:38.

• 0

#9 kolo100

kolo100
  • Forumowicz
  • 274 postów

Napisany 26 październik 2008 - 16:25

Co raz bardziej przekonuję sie do tego auta tym bardziej ża mam czteromiesięczną córeczkę także ta lodowka nawet by się przydała jakby gdzieś dalej jechać ale nie to najważniejsze, ważne że w cenie 35000 mogę kupić rocznik 2004 z dobrym silnikiem, http://moto.gratka.p...78057fe84a0f8,1
to przykładowe ogłoszenie niedaleko mojego miejsca zamieszkania, pierwsz którą widzę z relingami, ma przejechane 151000km, trochę dużo ale serwisowana i 1500km temu miała przegląd, auto po firmie, biorąc pod uwagę klasę auta jeżdził nim jakiś prezesik także chyba nie jest zajechane, wszystko oczywiście do sprawdzenia w salonie opla niedaleko, pniedawny przegląd pozwala wierzyć że wszystko cozużyte jest powymieniane. czekam na wasze opinie czy warto, bez "zabawy" w jakieś opłaty sprowadzanych, niewiadomego pochodzenia, tutaj wszystko czyli całą historię mozna sprawdzić bo raczej firma nie klepała by auta na lewo w jakimś warsztacie....

Krzyśku napisz proszę jeżeli znasz, jak długi jest Signum, chciałbym porównać do Vectry.
Czy wszytkie Signumy i Vectry mają standardowo klimatyzację dwustrefową bo nie zapytałem przez telefon sprzedawcę?

Edytowany przez kolo100, 26 październik 2008 - 16:31.

• 0

#10 tomtaba

tomtaba
  • Forumowicz
  • 7 postów
  • Auto:Vectra C 3,0cdti

Napisany 26 październik 2008 - 16:29

http://www.allegro.p...ort_tuning.html

Polecam ci moją V 6 do sprzedania za 35 000. Konkretne osiągi i mały apetyt na paliwo. Przebieg udokumentowany
  • 0

#11 kolo100

kolo100
  • Forumowicz
  • 274 postów

Napisany 26 październik 2008 - 16:33

Ładna ja jednak nie preferuję kombi tak jak pisałem wcześniej albo vectra sedan albo signum hatchback
  • 0

#12 kberest

kberest
  • Przyjaciel VKP
  • 2180 postów
  • Auto:Insignia A20DTH (sedan)

Napisany 26 październik 2008 - 16:43

Ładna ja jednak nie preferuję kombi tak jak pisałem wcześniej albo vectra sedan albo signum hatchback

W takim razie bardziej praktyczny będzie signum- więcej miejsca i lepiej można wykorzystać objętość bagażnika. Co do silnika, to te 101 KM to będzie trochę za mało. Załadujesz auto, wsadzisz kilku pasażerów, włączysz klimatyzację i w trasie męczarnia.
  • 0

#13 SIG_MAN

SIG_MAN
  • Klubowicz
  • 1983 postów

Napisany 26 październik 2008 - 16:45

A bo ja wiem jaki on długi??? :) nie wiem gdzie mam specyfikację :)
Poszukaj w necie, na pewno gdzieś znajdziesz.

Co do klimy to w Signum zawsze jest taka a w Vectrach nie wiem.

Co do tego co podesłałes link to super... i chyba w bagazniku lezy lodóweczka :) więc juz masz kilka stówek zaoszczedzone.
Jak masz blisko to jedź oglądnij. Na pewno ma do zerwania z przednich szyb folię bo chyba jest za ciemna, ale z tyłu bym nie ruszał.
Jest to 2,2 DTi więc łańcuch i spokój ... dużo spokoju....ale, te silniki potrafiły się rozszczelniać. Obiawia się to tak, że nie chce odpalic np po nocy, a jak zapali to chmura dymu :) Mój tez na to chorował, ale nie naprawiałem tego i nie wiem co to było.

Przepustnica wytrzymuje podobno około 150k i u mnie to się potwierdziło... 144k i wymiana :) ale taki urok.

Co do silnika V6 3,0 to nie polecam :) i nie chcę nikogo urazić, ale z tego co pisałeś nie chcesz się z nikim scigać.
151000 dla V6 to jak 400000 dla 2,2 DTi :) bo ten 2,2 to bardzo ekonomiczny silnik i naprawdę dobrze zrobiony.

Poszukam dziś w necie kilka ogłoszeń i coś Ci podeślę....

Krzysiek

Co raz bardziej przekonuję sie do tego auta tym bardziej ża mam czteromiesięczną córeczkę także ta lodowka nawet by się przydała jakby gdzieś dalej jechać ale nie to najważniejsze, ważne że w cenie 35000 mogę kupić rocznik 2004 z dobrym silnikiem, http://moto.gratka.p...78057fe84a0f8,1
to przykładowe ogłoszenie niedaleko mojego miejsca zamieszkania, pierwsz którą widzę z relingami, ma przejechane 151000km, trochę dużo ale serwisowana i 1500km temu miała przegląd, auto po firmie, biorąc pod uwagę klasę auta jeżdził nim jakiś prezesik także chyba nie jest zajechane, wszystko oczywiście do sprawdzenia w salonie opla niedaleko, pniedawny przegląd pozwala wierzyć że wszystko cozużyte jest powymieniane. czekam na wasze opinie czy warto, bez "zabawy" w jakieś opłaty sprowadzanych, niewiadomego pochodzenia, tutaj wszystko czyli całą historię mozna sprawdzić bo raczej firma nie klepała by auta na lewo w jakimś warsztacie....

Krzyśku napisz proszę jeżeli znasz, jak długi jest Signum, chciałbym porównać do Vectry.
Czy wszytkie Signumy i Vectry mają standardowo klimatyzację dwustrefową bo nie zapytałem przez telefon sprzedawcę?

• 0

#14 kolo100

kolo100
  • Forumowicz
  • 274 postów

Napisany 26 październik 2008 - 16:48

Kberest piszesz o tym silniku w vectrze? Signum ten z ogłoszenia 2.2DTI ma 125koni rozumiem? nawet nie spytałem sprzedającego jaką ma moc, bo chyba silniki te same co w vectrze? te 125KM wystarczy mi na normalną jazdę czy podróż z rodziną gdzieś dalej?

Krzyśku jeżeli chodzi o tą przepustnicę to ile naprawa kosztuje bo akurat to auto z ogłoszenia ma 151500km przejechane i nie wiem czy było robione czy nie a raczej sprzedawca mi nie powie, fakt lodówka jest bo pytałem sprzedawcę

Edytowany przez kolo100, 26 październik 2008 - 16:52.

• 0

#15 SIG_MAN

SIG_MAN
  • Klubowicz
  • 1983 postów

Napisany 26 październik 2008 - 16:56

Hej,
tak, pisze o 2,2 DTi występującym w Signum i w Vectrze. Moc 125km.
Ten to wystarczy do wielu rzeczy... skup się albo na 2,0 DTi albo na 2,2 DTi.

Mój 2,2 leciał 210km/h :) i był naprawdę ekonomiczny. Palił na trasie przy powolnej jeździe poniżej 6l. a miasto poniżej 8l.
Był też taki moment że leciałem na złamanie karku i średnie spalanie na odcinku 140km to 11,9l na 100km :) ale nie traktuj tego za wzór bo za to dostałem mandat :)

Co ważne, TEMPOMAT !!!! to signum ma TEMPOMAT, super sprawa. Ja to nawet na miescie tego używam. Rozbujam sie do 60 max 70 włączam podtrzymanie prętkości i się turlam podziwiając minimalne spalanie.

Weź zapakuj rodzinę i pojedź obejrzeć to auto. Najlepiej zrób to od razu po otwarciu komisu, to zobaczysz czy ten Opel normalnie pali po nocy :)

Krzysiek
  • 0

#16 SIG_MAN

SIG_MAN
  • Klubowicz
  • 1983 postów

Napisany 26 październik 2008 - 16:59

Za przepustnicę trzeba dać jakies 1500 zł w ASO, ale są magicy co robią za 900.
Zrobisz autem 30 km jazdy próbnej (zapłać im za paliwo) i zobacz czy dziwnie nie CZKA.

Znam kolesia co zrobił juz 200 000 i nie wymieniał przepustnicy więc bądź dobrej myśli.
Wg ASO to i tak pada i tak, bo po prostu taki urok.

K.
  • 0

#17 kolo100

kolo100
  • Forumowicz
  • 274 postów

Napisany 26 październik 2008 - 17:03

Signum ma mniej więcej 4,64m długości, 1,8m szerokości ale nie umiem znależć wymiarów vectry (znalazłem tylko nowej),ale przypuszczalnie signum i vectra mają podobne wymiary. napisz mi o co chodzi z tempomatem dokładnie bo nie bardzo wiem, ja jak na razie miałem rok malucha, 3 lata punto jedynkę i teraz jeżdzę 6 lat corollą, wszystkie samochody były i jest corolla "gołe" dlatego ten cały wypas jest dla mnie niezwykle atrakcyjny.
  • 0

#18 shaqal

shaqal
  • Przyjaciel VKP
  • 3882 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:A6 2.7TDI, A3 1.8TFSI

Napisany 26 październik 2008 - 17:18

Wybór VC i Signum jest w tej chwili ogromny, jest w czym wybierać.

Takie rzeczy jak tempomat czy sterowanie radia w kierownicy zawsze można dołożyć małym kosztem.

Do 2.0 DTI mozna zamontować box i bez problemu masz ponad 120KM, wtedy auto zaczyna normalnie jeździć, inaczej nawet w dwójke jest mułowato. Według mnie optymalna jazda VC/Signum to 140-150KM, z benzyn 2.2 147/155KM a z diesli 1.9 lub 2.2 dti z boxem.
  • 0

#19 SIG_MAN

SIG_MAN
  • Klubowicz
  • 1983 postów

Napisany 26 październik 2008 - 17:19

Ojjjjjj..... kolego..... ja się przesiadłem z CC 704 na golfa IV i przezyłem szok... ale kolejny szok był jak przeskoczyłem z golfa na Signum 2,2.
Przeskok z Signum z 2003 roku na signum z 2008 roku z 1,9 150km to była kontynuacja .... ale bez takiego szoku :)

Tempomat to super wyznalazek.
Rozpędzasz się na trasie do 110km/h na 5 biegu, obroty będe pewnie około 2500/min i naciskasz GUZIK.
Auto utrzymuje ta prętkość samo !!!, nie ważne czy pod górkę, czy z górki czy pod wiatr czy z wiatrem... jedziesz 110km/h a nogi odpoczywają, koniec z bólem w stopie od utrzymywania gazu :) Tempomat działa chyba od 30km/h do końca. Mało tego, jedziesz sobie to swoje 110km/h i napotykach mały koreczek, naciskasz hamulec i zwalniasz do odpowiedniej prędkości... powyprzedzałes wszystkich kończąc wyprzedzanie z prętkością 150km/h... naciskasz GUZIK pamięci i auto zwolni ale tylko do 110km/h a potem jedzie dalej swoje.

W tym signum masz jeszcze skórzaną kierownicę... super wygodna :) szkoda że nie podgrzewana :)
Podgrzewany lusterka... podczas deszczu masz suche lusterka i wszystko widzisz.

Auto ma bardzo ograniczoną widoczność z tyłu podczas cofania.... zainwestuj jakieś 200 zł na czujniki cofania na prawdę warto, ja oczywiście jestem mądry po szkodzie :)

OK, uciekam na miasto moją CD - czarną diablicą :)

Krzysiek
  • 0

#20 shaqal

shaqal
  • Przyjaciel VKP
  • 3882 postów
  • Województwo:kujawsko-pomorskie
  • Auto:A6 2.7TDI, A3 1.8TFSI

Napisany 26 październik 2008 - 17:19

Signum ma mniej więcej 4,64m długości, 1,8m szerokości ale nie umiem znależć wymiarów vectry (znalazłem tylko nowej),ale przypuszczalnie signum i vectra mają podobne wymiary.

Signum jest o kilka cm dłuższe od VC, ale ma rozstaw osi taki jak w kombi, czyli o 13cm większy niż w sedanie czy gts'ie, daje do diametralną różnice w przestronności wnętrza.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Skin Designed By Duke_